
УХВАЛА
№ 639/4429/18
№2-а/639/131/18
21 серпня 2018 року
м.Харків
Жовтневий районний суд м.Харкова у складі: судді Єрмоленко В.Б., розглянувши матеріали справи за антикорупційною заявою ОСОБА_1 про визнання незаконними дій та бездіяльності посадових осіб Центральної ОДПІ м.Харкова ДФС України в Харківській області ОСОБА_2, ОСОБА_3, Коржукової, відшкодування матеріальної, моральної шкоди, нанесеної корупційним порушенням, -
ВСТАНОВИВ:
16.08.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Жовтневого районного суду м. Харкова із заявою про визнання незаконними дій та бездіяльності посадових осіб Центральної ОДПІ м.Харкова ДФС України в Харківській області ОСОБА_2, ОСОБА_3, Коржукової, а саме: не проведення перевірки правильності нарахування довідки про складові заробітної плати, висування протиправних вимог до застрахованої особи ОСОБА_1 щодо надання нею даних із особової справи та електронних баз даних на вимоги ст.67 антикорупційного закону.
На даний час справа зареєстрована канцелярією суду як адміністративна справа.
З 15.12.2017 року набув чинності Закон України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Враховуючи наведене, Жовтневому районному суду м. Харкова, як місцевому суду, не підсудна адміністративна справа за заявою ОСОБА_1 про визнання незаконними дій та бездіяльності посадових осіб Центральної ОДПІ м.Харкова ДФС України в Харківській області ОСОБА_2, ОСОБА_3, Коржукової та відшкодування матеріальної, моральної шкоди, нанесеної корупційним порушенням, оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Пунктом 2 ч.1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, наявні законні підстави щодо передання даної адміністративної справи за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Матеріали справи за антикорупційною заявою ОСОБА_1 про визнання незаконними дій та бездіяльності посадових осіб Центральної ОДПІ м.Харкова ДФС України в Харківській області ОСОБА_2, ОСОБА_3, Коржукової та відшкодування матеріальної, моральної шкоди, нанесеної корупційним порушенням - передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Суддя Єрмоленко В.Б.