
Справа № 362/3618/18
Провадження № 2-а/362/137/18
У Х В А Л А
16.07.2018 року 16.07.2018 cуддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Корнієнко С.В розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправними та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019810 від 04 липня 2018 року та розрахунку плати за проїзд № 86 від 04.07.2018 року, -
В С Т А Н О В И В:
13.07.2018 року позивач звернувся до Васильківського міськрайонного суду Київської області з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправними та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019810 від 04 липня 2018 року та розрахунку плати за проїзд № 86 від 04.07.2018 року, в якому, з підстав протиправності, просить суд:
- визнати протиправними та скасувати складені посадовою особою Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області Державної служби України з безпеки на транспорті акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019810 від 04 липня 2018 року та розрахунку плати за проїзд № 86 від 04.07.2018 року.
Відповідно до п.7 ч.9 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін
Позивачем у позовній заяві зазначено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Також позивач разом з позовною заявою подав до суду заяву про відстрочення оплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
В обґрунтування вищевказаної заяви позивач зазначив, що в нього відсутні кошти на сплату судового збору, оскільки він є пенсіонером Міністерства оборони України, отримує пенсію в розмірі 2500 грн., змушений продовжувати працювати як фізична особа – підприємець щоб утримувати родину та сплачувати непомірно високі комунальні платежі, оскільки субсидії йому не надаються, а тому для позивача розмір судового збору є значною сумою яку він не має можливості сплати в даний час, а оскаржити вказані рішення органу владних повноважень можливо лише в десятиденний термін, що позбавляє позивача можливості скористатися правом на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, що передбачено ст. 55 Конституції України.
Дослідивши заявлене клопотання та перевіривши матеріали справи, суддя встановив наступне.
Питання судових витрат врегульовано главою 8 Кодексу адміністративного судочинства України та Законом України "Про судовий збір"№ 3674-VIвід 08.07.2011 року (в редакції від 05.05.2018 року).
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Отже, особа, яка звертається до адміністративного суду з позовною заявою та іншою заявою, передбаченою процесуальним законодавством повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк (ч. 1 ст. 133 КАС України).
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі (ч.2 ст. 133 КАС України).
Згідно з ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі зокрема, якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку про задоволення клопотання позивача щодо відстрочення сплати судового збору за подання даного адміністративного позову до ухвалення судового рішення у справі.
Поданий адміністративний позов відповідає вимогам ст. ст. 19, 20, 160 КАС України.
Розгляд і вирішення даної адміністративної справи за даним позовом належить здійснювати у спрощеному провадженні відповідно дост. 257 КАС України, з урахуванням п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України встановлено, що справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною 3 ст. 263 КАС України встановлено, що у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Керуючись приписами ст. ст. 12, 171, 257, КАС України, -
У Х В А Л И В :
Заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про відстрочення оплати судового збору за подання позовної заяви до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправними та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019810 від 04 липня 2018 року та розрахунку плати за проїзд № 86 від 04.07.2018 року, до ухвалення судового рішення у даній справі - задовольнити.
Відстрочити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 сплату судового збору за подання адміністративного позову до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправними та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0019810 від 04 липня 2018 року та розрахунку плати за проїзд № 86 від 04.07.2018 року, до ухвалення судового рішення у даній справі.
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити справу до розгляду по суті на 13 серпня 2018 року о 08:40 год. в приміщенні Васильківського міськрайонного суду, зал №309 (м. Васильків ву.Шевченка,8).
Відповідач може подати відзив та докази, що підтверджують обставини на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ст. 162 КАС України).
Позивач у справі може подати свої заперечення і відповідь на відзив до початку розгляду справи по суті.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за посиланням http://vs.ko.court.gov.ua/fair/ з зазначенням індивідуального номеру провадження
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Ухвала підлягає оскарженню в частині відкриття провадження з недотриманням правил підсудності. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Корнієнко С.В.