
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті апеляційного провадження
20 серпня 2018 рокуЛьвів№ 876/5064/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Довгої О. І.суддів -Запотічного І. І. Сапіги В. П.
перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 березня 2018 року у справі № 813/376/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді-доповідача Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2018 року вказану вище апеляційну скаргу залишено без руху та надано десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку. Крім того, апелянт повинен надати суду докази сплати судового збору.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900513986889 ухвалу вручено скаржнику 13 липня 2018 року.
На виконання вимог вказаної ухвали у встановлений судом строк, скаржником подано до суду клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, яке по суті не містить жодного обгрунтування, а лише цитування норм Кодексу адміністративного судочинства.
Поряд з цим, особа, яка подала апеляційну скаргу, звернулась до суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору. Клопотання мотивоване тим, що в апелянта відсутні бюджетні кошти для сплати судового збору.
Ознайомишись із змістом клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд приходить до висновку, що таке є необгрунтованим та його слід відхилити з огляду на наступне.
Згідно статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Частиною 2 статті 8 визначено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, наведені вище норма не передбачають можливості звільнення пенсійного чи будь-якого іншого органу державної влади від сплати судового збору.
Відповідно до положень частини третьої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі (пункт 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України).
Враховуючи, наведене вище, беручи до уваги те, що апелянт не зміг обгрунтувати в належний спосіб поважність причин пропуску строку на зверненя до суду з апеляційною скаргою, а наведені ними причини спростовані висновками суду в ухвалі від 05 липня 2018 року суд приходить до висновку про відсутність підстав для відкриття апеляційного провадження.
Керуючись статтями 298, 299, 325 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору.
клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про про поновлення строку на подання апеляційної скарги залишити без задоволення.
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 березня 2018 року у справі № 813/376/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач О. І. Довга судді І. І. Запотічний В. П. Сапіга