Ухвала суду № 75974924, 20.08.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2018
Номер справи
804/2036/18
Номер документу
75974924
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

20 серпня 2018 року

справа № 804/2036/18

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Семененка Я.В.

суддів: Бишевської Н.А. Добродняк І.Ю.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Комунального закладу “Криничанська середня загальноосвітня школа I-III ступенів №2” Криничанської селищної ради Дніпропетровської області, яку від його імені подано Криничанською селищною радою Дніпропетровської області

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року по справі №804/2036/18 за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального закладу “Криничанська середня загальноосвітня школа I-III ступенів №2” Криничанської селищної ради Дніпропетровської області про застосування заходів реагування,-

в с т а н о в и в:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області задоволено повністю.

Не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, від імені Комунального закладу “Криничанська середня загальноосвітня школа I-III ступенів №2” Криничанської селищної ради Дніпропетровської області Криничанською селищною радою Дніпропетровської області подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху з тих підстав, що особою, якою подано апеляційну скаргу від імені КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2”, необґрунтовано підстави виникнення такого представництва.

На виконання вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху Криничанською селищною радою Дніпропетровської області надано пояснення, суть яких зводиться до того, що Криничанська СЗШ I-III ступенів №2 є комунальним закладом, у зв’язку з чим Криничанська селищна рада Дніпропетровської області вважає можливим подання апеляційної скарги від імені КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2” як її представником.

Такі доводи Криничанської селищної ради Дніпропетровської області суд вважає безпідставними і такими, що не свідчать про наявність підстав для представництва КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2” під час розгляду даної справи з огляду на наступне.

Так, як зазначено Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2” є самостійною юридичною особою, є стороною у даній справі (відповідачем), а отже має адміністративну процесуальну дієздатність та, відповідно, може самостійно реалізовувати свої процесуальні права, зокрема, на оскарження в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції.

В свою чергу, згідно ч.1 ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України

сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

За нормами ч.3 ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України юридична особа, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи) або через представника.

Таким чином, належним представником КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2” може бути або його директор, який згідно Статуту комунального закладу є безпосереднім його керівником, або член виконавчого органу комунального закладу, уповноваженого діяти від його імені відповідно до закону, статуту, положення.

Оскільки, Криничанська селищна рада Дніпропетровської області є а ні керівником КЗ “Криничанська СЗШ I-III ступенів №2”, а ні членом його виконавчого органу, уповноваженого діяти від його імені відповідно до закону, статуту, положення, то вона не може бути представником комунального закладу, а, відповідно, не має права звертатися до суду як представник відповідача з апеляційною скаргою у даній справі.

Крім цього, такими повноваженнями не наділена і селищна рада відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». При цьому, той факт, що Криничанська СЗШ I-III ступенів №2 є комунальним закладом не визначається законом як підстава для виникнення представництва.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підписана особою, яка не мала права її підписувати, у зв’язку з чим така скарга у відповідності до пункту 1 частини четвертої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню особі, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 298 КАС України, суд -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Комунального закладу “Криничанська середня загальноосвітня школа I-III ступенів №2” Криничанської селищної ради Дніпропетровської області, яку від його імені подано Криничанською селищною радою Дніпропетровської області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року по справі №804/2036/18 – повернути особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з 20.08.2018р. відповідно до ч. 2 ст. 325 КАС України та може бути оскаржена у касаційному порядку в строк, визначений ст. 329 КАС України.

Головуючий суддя: Я.В. Семененко

Суддя: Н.А. Бишевська

Суддя: І.Ю. Добродняк