Постанова № 7596723, 21.01.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2010
Номер справи
2а-1355\10\1270
Номер документу
7596723
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.14

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2010 року Справа № 2а-1355/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача головний спеціаліст юрисконсульт

Гладченко С.В. (довіреність від 18.01.2010 № 130)

від відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Кіровського міського центру зайнятості

до Кіровського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг»

про стягнення недоїмки зі страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у сумі 15757,86 грн.,

ВСТАНОВИВ:

10 грудня 2009 року Кіровський міський центр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» про стягнення недоїмки зі страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у сумі 15757,86 грн. (у 2010 році адміністративній справі № 2а-28636/09/1270 присвоєно новий № 2а-1355/10/1270).

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Кіровське міське комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг» зареєстроване у Кіровському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у звязку з чим прийняв на себе зобовязання по своєчасній та в повному обсязі сплаті страхових внесків до Фонду, але свої зобовязання належним чином не виконує.

Згідно акта планової перевірки № 195 від 25.12.2008 за Кіровським міським комунальним підприємством «Комбінат комунальних послуг» за період з 01.10.2006 по 30.09.2008 значиться прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмка) у сумі 9437,12 грн., на яку нараховано пеню у сумі 1067,11 грн., та акта планової перевірки № 141 від 05.11.2009 за період з 01.10.2008 по 30.09.2009 - 8038,82 грн., на яку нараховано пеню у сумі 1137,82 грн., а всього 17475,94 грн. недоїмка сплаті страхових внесків, 2204,93 грн. пеня.

Враховуючи, що сума боргу у розмірі 3923,01 грн. за період з 01.01.2007 по 01.10.2007 вже визнана судом, то позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Кіровського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття недоїмку по страхових внесках та пеню до Фонду в розмірі 15757,86 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позов.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином, заявою від 19.01.2010 № 7 просив провести судовий розгляд справи без участі його представника та визнав позовні вимоги в повному обсязі (арк. справи 29).

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що Кіровське міське комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований в Кіровському міському центрі зайнятості. Як вбачається з акта планової перевірки № 195 від 25.12.2008 за Кіровським міським комунальним підприємством «Комбінат комунальних послуг» за період з 01.10.2006 по 30.09.2008 значиться прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмка) у сумі 9437,12 грн., на яку нараховано пеню у сумі 1067,11 грн., акта планової перевірки № 141 від 05.11.2009 за період з 01.10.2008 по 30.09.2009 - 8038,82 грн., на яку також нараховано пеню у сумі 1137,82 грн. (арк. справи 7-10, 15-17).

Акти планової перевірки від 25.12.2008 № 195 та від 05.11.2009 № 141 підписані керівництвом Кіровського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» без заперечень та зауважень.

Згідно із ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Кіровський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та виконує покладені на нього функції, серед яких є здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків, збір страхових внесків, контроль за правильністю їх нарахування, своєчасністю сплати, представництво інтересів Фонду в судових органах та інших органах.

Згідно із ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

Відповідно до статті 35 Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Пунктів 5.1, 5.2, 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Розмір страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підлягають сплаті до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України, встановлений ч. 2 ст. 1 Закону України від 11.01.2001 № 2213-ІІІ «Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування».

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Абзацом 2 ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно з абз. 3 ч. 1. ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

Абзацом 4 ч. 1 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, затверджено порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків. При цьому Розділом 9 продубльовано вказані положення Закону стосовно відповідальності платників страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 38 Закону України від 02.03.2000 №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Сума недоїмки зі сплати страхових внесків та нарахованої пені, що заявлена до стягнення, обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 21 січня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 35, 38 Закону України від 02.03.2000 № 1533-111 «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Розділом 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, ст.ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Кіровського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» (ідентифікаційний код 24853960, місцезнаходження: 93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. Войкова, буд. 15) на користь Кіровського міського центру зайнятості (ідентифікаційний код 13392332, місцезнаходження: 93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. Леніна, буд. 2) заборгованість по страхових внесках на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмку) у сумі 13552,93 грн. (тринадцять тисяч пятсот пятдесят дві гривні девяносто три копійки) та пеню в сумі 2204,93 грн. (дві тисячі двісті чотири гривні девяносто три копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 26 січня 2010 року.

Суддя Т.І.Чернявська