Постанова № 75963789, 09.08.2018, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
09.08.2018
Номер справи
335/7015/18
Номер документу
75963789
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/7015/18 3/335/1105/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

09 серпня 2018 року м. Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя районного суду м. ЗапоріжжяОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 107-Б, справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності:

- ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянина України, працевлаштованого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/вул. Тиражна, 44, за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 25.06.2018 року, за результатами перевірки магазину, що розташований за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 200 та в якому здійснює діяльність ТОВ „Дніпрокор” (ЄДРПОУ 13612779), встановлено, що директором ОСОБА_2 порушено порядок проведення розрахунків, а саме: Z-звіт № 1376 за 12.08.2017 року роздруковано 13.08.2017 року, Z-звіт № 1495 за 12.12.2017 року роздруковано 13.12.2017 року, Z-звіт № 1512 за 29.12.2017 року роздруковано 30.12.2017 року, чим порушено п. 9 ч. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

В судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, 06.08.2018 року надіслав суду заперечення проти протоколу про адміністративне правопорушення, згідно з яким просив провадження у справі щодо нього закрити за відсутністю в його діях порушення порядку ведення розрахунків.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП у зв’язку з наступним.

Як встановлено під час судового розгляду, Головним управлінням ДФС у Запорізькій області було проведено фактичну перевірку ТОВ „Дніпрокор” (ЄДРПОУ 13612779) з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій за період з 13.11ю2016 року по 15.06.2018 року.

За результатами перевірки складено акт № 0369/08/01/14/13612779 від 15.06.2018 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 04.07.2018 року.

Вказані результати фактичної перевірки ТОВ „Дніпрокор” (ЄДРПОУ 13612779), тобто, податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 04.07.2018 року, прийняте Головним управлінням ДФС у Запорізькій області на підставі вищевказаного акту 12.07.2018 року було оскаржене ТОВ „Дніпрокор” (ЄДРПОУ 13612779) до Державної фіскальної служби України.

Оскарження здійснено в порядку, передбаченому ст. 56 Податкового кодексу України.

Отже, оскільки товариством подано скаргу на податкове повідомлення-рішення в установлений Податковим кодексом України строк, то грошове зобов’язання, визначене вказаним податковим повідомленням-рішенням, є неузгодженими.

На момент судового розгляду Державною фіскальною службою України рішення за результатами розгляду скарги не прийнято.

Відповідно до п. 56.1, п. 56.2, абз. 1 п. 56.3, п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов’язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з наведених норм податкового законодавства, встановлених обставин і визначених відповідно до них правовідносин, вказане у протоколі про адміністративне правопорушення порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послугне знайшло в суді свого підтвердження, оскільки сума грошового зобов’язання ТОВ „Дніпрокор” (ЄДРПОУ 13612779)перед органом ДФС вважається неузгодженою, а тому провадження у справі відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю у зв’язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 155-1, 247, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути опротестована прокурором протягом десяти днів або оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя: В.О. Макаров