Постанова № 75957524, 15.08.2018, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2018
Номер справи
802/939/18-а
Номер документу
75957524
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 802/939/18-а

Головуючий у 1-й інстанції: Воробйова І.А.

Суддя-доповідач: Граб Л.С.

15 серпня 2018 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Граб Л.С.

суддів: Білої Л.М. Гонтарука В. М.

за участю: секретаря судового засідання: Черняк А.В.,

позивача: ОСОБА_2

представника позивача: ОСОБА_3

представника відповідача: Назаренка Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

В березні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі ГУ ПФУ у Вінницькій області) в якому просив визнати протиправною відмову відповідача здійснити перерахунок пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із урахуванням усіх сум складових грошового забезпечення, які були нараховані за останні 24 місяці служби підряд перед звільненням, у тому числі щомісячної додаткової грошової винагороди та одноразових додаткових видів грошового забезпечення; зобов'язати орган пенсійного фонду здійснити такий перерахунок з моменту призначення пенсії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, оскаржив його в апеляційному порядку.

В обгрунтуванні апеляційної скарги зазначено, що з 2017 року ОСОБА_2 є пенсіонером ЗСУ України та йому призначено пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Однак, при розрахунку пенсії відповідачем до складу його грошового забезпечення не були включені щомісячна додаткова грошова винагорода та одноразові додаткові види грошового забезпечення. Оскільки з вищезазначених виплат позивачем, сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, він вважає, що ці складові мали б бути враховані при призначенні пенсії.

10.07.2018 від відповідача надійшов відзив на апеляційну скаргу, мотивований тим, що для врахування до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію позивачу таких видів грошового забезпечення як одноразова матеріальна допомога, грошова компенсація за невикористану відпустку та одноразова грошова винагорода при звільненні зі служби, немає законних підстав, оскільки перелік видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії, визначений постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року та відповідає положенням ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є вичерпним. Це оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, фактично отримувані особою. Матеріальна допомоги, грошова компенсація, одноразова премія та одноразова грошова винагорода не можуть враховуватись при обчисленні розміру пенсії, навіть якщо з них було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки дані виплати не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а є одноразовими (щорічними).

Крім того, рішенням Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 4рп/2015 надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якого перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним. При цьому, суд зазначив про єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при призначенні пенсій (стаття 43 Закону), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63 Закону).

Також відповідач вважає, що оскільки позивач самостійно не звертався до Управління з заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідок від 04.12.2017 та як наслідок відмови в проведенні перерахунку не отримував, то даний позов є передчасним.

В судовому засіданні позивач та його представник підтримали апеляційну скаргу та просять її задовольнити. В свою чергу, представник відповідача заперечив стосовно задоволення апеляційної скарги і просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджується та сторонами по справі не заперечується наступне:

На підставі начальника Генерального штабу-Головнокомандувача ЗСУ від 27.06.2017 №276 та від 13.07.2018 № 130 підполковника ЗСУ ОСОБА_2, звільнено з військової служби у запас (через сімейні обставини).

Після звільнення з військової служби, позивача постановлено на облік в ГУ ПФУ у Вінницькій області та призначено пенсію, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Розмір пенсії обчислено згідно грошового атестата Серії ЗУ № 2262-ХІІ та довідок від 25.07.2017 року №№305/532, 305/533 про додаткові види грошового забезпечення.

Однак, зважаючи на те, що у вказаних довідках відсутні відомості про щомісячну додаткову грошову винагороду та одноразові додаткові види грошового забезпечення, в тому числі одноразову допомогу при звільненні, ОСОБА_2 звернувся до Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України про надання довідок, що містять відомості про вищезазначені виплати.

В подальшому, Вінницьким обласним військовим комісаріатом направлено на адресу ГУ ПФУ у Вінницькій області, довідки №305/877, № 305/878 від 04.12.2017 про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_2

Однак перерахунок пенсії позивачу здійснений не був. Натомість листом відповідача від 09.02.2018 року № 247, Вінницький обласний військовий комісаріат та позивача повідомлено, що дані довідки не відповідають встановленій формі. Крім того зазначено, що одноразові виплати не визначені ст. 43 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»-пенсії призначаються з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії.

Вказане слугувало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов висновку про передчасність заявлених позовних вимог, оскільки позивач особисто до органу пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії не звертався.

Колегія суддів не погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції із слідуючих підстав.

Відповідно до ч.1 ст.43 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-XII) пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року- страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною першою статті 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058-IV) до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"-максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 року визначено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Із частини першої статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі Закон №2011-ХІІ) слідує, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

У частині другій цієї статті закріплено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 року упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 року) передбачено, що до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону №2011-ХІІ, а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 року та Інструкцією.

Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Таким чином, зазначені вище виплати є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-ХІІ від 20.12.1991 року відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Матеріалами справи підтверджено нарахування позивачу спірних виплат, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зважаючи на зазначені з'ясувані обставини справи, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для перерахунку пенсії позивачу з врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення та грошової компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, розмір яких зазначено у довідках №№ 305/877, 305/878.

Такі висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду України, викладеній у постановах від 20.10.2015 року у справа №21-2942а15 та від 10 березня 2015 року у справі № 21-70а15, а також Верховного Суду у справах № 761/28228/15-а (постанова від 06.02.2018 року), № 346/2949/17 (постанова від 20.02.2018 року) та № 522/9660/16-а (постанова від 28.02.2018 року).

Посилання відповідача на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 4рп/2015, яким надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є безпідставним, оскільки зазначене стосується перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

У даному ж випадку йдеться про перерахунок пенсії з врахуванням складових грошового утримання, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які не були враховані при призначенні пенсії.

Водночас, стосовно одноразової грошової допомоги при звільненні колегія суддів вказує на наступне.

Статтею 15 Закону № 2011-ХІІ, як і статтею 9 Закону № 2262-XII, визначено, що військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

За змістом пункту 17 статті 11 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058-IV) військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Також, Закон України від 26.06.1997р. № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 частини першої статті 1 цього Закону визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.

При цьому, частина третя статті 43 Закону № 2262-XII не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону № 2011-ХІІ та статтею 9 Закону № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення, не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової допомоги, а пов'язана саме з фактом звільнення зі служби.

Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до складу грошового забезпечення, яке повинне враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Аналогічних висновків дійшли Верховний Суд України у постанові від 12.09.2017р. (справа №812/6733/13) та Верховний Суд у постановах від 06.02.2018р. (справа №761/28228/15-а), від 3 квітня 2018 року (справа №345/2849/17 та від 03 травня 2018 року (справа № 728/1876/17).

Отже, хоча довідка Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України №305/878 і містить таку одноразову виплату як одноразова грошова допомога при звільненні, її сума при перерахунку пенсії позивача не підлягає для врахування.

Що стосується доводів відповідача про передчасність заявленого позову, оскільки рішення про відмову в перерахунку пенсії позивачу не приймалось, в зв'язку з тим, що позивач самостійно не звертався до ГУ ПФУ з відповідно заявою, колегія суддів вказує на таке.

Як було зазначено вище, пенсія позивачу призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та розрахована на підставі поданих до ГУ ПФУ у Вінницькій області грошового атестата Серії ЗУ № 2262-ХІІ та довідок від 25.07.2017 року №№305/532, 305/533 про додаткові види грошового забезпечення, а отже при призначенні пенсії позивачу, відповідач здійснював обрахування відповідно до документів, наявних в матеріалах справи.

Однак, в послідуючому Вінницьким обласним військовим комісаріатом на адресу ГУ ПФУ у Вінницькій області направлено додаткові документи-довідки №305/877, № 305/878 від 04.12.2017 про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_5, які входять до розміру грошового забезпечення при розрахунку пенсії, а отже, отримавши ці документи відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивачу. Натомість орган пенсійного фонду повернув вказані довідки без виконання військовому комісаріату та повідомив останнього та позивача листом про відсутність підстав для перерахунку пенсії.

Як зазначив у своєму рішенні суд першої інстанції, довідки №305/877 та № 305/878 від 04.12.2017 подані з порушенням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45.

Між тим, колегія суддів звертає увагу, що пунктом 1 вказаного Порядку встановлено, що перерахунок раніше призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством.

Отже, пунктами Порядку, на які посилається суд першої інстанції врегульовано порядок подання довідок для перерахунку пенсії, в зв'язку з наявністю рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення, а не перерахунок в зв'язку з неврахуванням всіх складових грошового забезпечення, які особа отримувала за 24 місяці до звільнення.

Стосовно посилання суду першої інстанції на пункти 23-24 Порядку №3-1, відповідно до яких перерахунок пенсії здійснюється відповідно до документів, поданих самим пенсіонером, то дані норми стосуються перерахунку пенсії відповідно до ст.63 Закону № 2262-12, що не є предметом позову в даній справі.

Разом з тим, відповідно до п.2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 № 937 та розробленої відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби, а також складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій, покладається на обласні військові комісаріати.

Таким чином, на думку колегії суддів посилання ГУ ПФУ у Вінницькій області як на підставу для неперерахунку пенсії, на подання довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 Вінницьким обласним військовим комісаріатом, а не позивачем особисто є необгрунтованим.

При цьому, колегія суддів погоджується з твердженнями відповідача про те, що відсутні підстави для визнання протиправною відмови ГУ ПФУ у Вінницькій області в перерахунку пенсії ОСОБА_2, оскільки Управлінням рішення про відмову в перерахунку пенсії позивачу не приймалося.

На думку колегії суддів, в даному випадку має місце протиправна бездіяльність суб'єкта владних повноважень, тому вважає за доцільне вийти за межі позовних вимог та обрати інший спосіб захисту прав позивача, шляхом визнання протиправною бездіяльності органу пенсійного фонду щодо неперерахунку пенсії.

Відносно посилання відповідача у відзиві на апеляційну скаргу на постанову Верховного Суду від 26.06.2018 року у справі №2147/6625/15-а, то як вбачається зі змісту цього судового рішення "судом апеляційної інстанції встановлено, що органу Пенсійного фонду не надавались ні позивачем, ні військовою частиною інші довідки про види грошового забезпечення позивача, які б мали бути враховані при призначенні пенсії".

Разом з цим, у даній справі судом встановлено та не заперечувалось відповідачем, що довідки про види грошового забезпечення ОСОБА_6 отримані органом пенсійного фонду від військового комісаріату.

Відносно початку періоду, з якого порушене право позивача підлягає захисту, колегія суддів звертає увагу на те, що до моменту надходження до ГУ ПФУ у Вінницькій області довідок №305/877 та № 305/878 від 04.12.2017, відповідач не володів відомостями про розмір додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_6, а отже не міг здійснити перерахунок пенсії з моменту її призначення.

Зважаючи на викладене, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для задоволення позовної вимоги про перерахунок пенсії позивача з дня її призначення, перерахунок підлягає здійсненню з дати надходження вищевказаних довідок до органу пенсійного фонду.

Підсумовуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору дійшов помилкового висновку про відсутність підстав для задоволення позову в повному обсязі, що частково спростовано доводами апеляційної скарги.

За правилами ч. 6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Згідно з ч.ч. 1,3 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що позивачем сплачено судовий збір при поданні позову-704,80 грн., а за подання апеляційної скарги у розмірі 1057,20 грн., а тому на користь останнього слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 881 грн., пропорційно задоволеним вимогам-((1057,20+704,80)/2).

Керуючись ст.ст. 139, 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 11 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії скасувати.

Прийняти нову постанову.

Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо неперерахунку пенсії ОСОБА_2 з врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, одноразової матеріальної допомоги, грошової компенсації за невикористану відпустку та одноразової премії, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідок №305/877 та № 305/878 від 04.12.2017, виданих Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, одноразової матеріальної допомоги, грошової компенсації за невикористану відпустку та одноразової премії, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідок №305/877 та № 305/878 від 04.12.2017, виданих Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України, з моменту надходження до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, вказаних довідок.

В решті позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_2 судові витрати за сплату судового збору в сумі 881 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 20 серпня 2018 року.

Головуючий Граб Л.С. Судді Біла Л.М. Гонтарук В. М.