
УХВАЛА
20 серпня 2018 року справа № 823/2221/18 м. Черкаси
Cуддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши у письмовому провадженні заяви представника відповідача Смілянської міської ради Черкаської області Молодчина В.П. від 17.07.2018 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення сторін в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на посаді,
встановив:
05 червня 2018 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_3 до Смілянської міської ради Черкаської області, в якій просить:
1) визнати протиправним та нечинним рішення Смілянської міської ради Черкаської області VІІ скликання "Про розпуск виконавчого комітету міської ради" №59-4/ VІІ від 09.12.2017;
2) поновити ОСОБА_3 на посаді першого заступника міського голови Смілянської міської ради та виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу;
3) рішення в частині поновлення на роботі та стягнення місячного заробітку допустити до негайного виконання.
Ухвалою судді Тимошенко В.П. від 20.06.2018 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
17 липня 2018 року до суду надійшли заяви представника відповідача Смілянської міської ради Черкаської області Молодчина В.П.:
1) про розгляд справи за правилами загального позовного провадження (вх. №17105/18);
2) про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення сторін (вх. № 17104/18).
Заява про розгляд справи за правилами загального позовної провадження мотивована, тим що дана справа має великий суспільний інтерес, а ухвалене рішення у справі може суттєво вплинути на права та інтереси широкого кола осіб - не лише позивача, а й виконавчого комітету Смілянської міської ради та його членів, депутатів Смілянської міської ради Черкаської області, інших осіб.
Також, у заяві зазначається, що позивач у справі - ОСОБА_3, є службовою особою, яка у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займає відповідальне становище, що з огляду на положення п. 1 ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративне судочинство України має наслідком розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( частин четверта статті 12 КАС України).
Згідно з п. 1 ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
У примітці до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції" під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються Президент України, Прем'єр-міністр України….., особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", та особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" віднесені до першої - третьої категорій..
Так, статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачено, що в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад:
перша категорія - посади Київського міського голови, голів обласних рад та Севастопольського міського голови;
друга категорія - посади Сімферопольського міського голови, міських (міст - обласних центрів) голів; заступників голів обласних рад та Севастопольського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради;
третя категорія - посади перших заступників та заступників міських голів (міст - обласних центрів) з питань діяльності виконавчих органів ради; секретарів міських (міст - обласних центрів та міста Сімферополя) рад, міських голів (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення, крім міст - обласних центрів), голів районних, районних у містах рад; керуючих справами виконавчих апаратів обласних та Севастопольської міської рад;
четверта категорія - посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад.
Із аналізу вищенаведеної норми статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" вбачається, що заступник міського (міста обласного значення) голови з питань діяльності виконавчих органів ради, відноситься до четвертої категорії посад органів місцевого самоврядування, тобто не займає відповідальне та особливо відповідальне становище у розумінні Закону України "Про запобігання корупції".
Судом встановлено, що оскаржуваним рішенням Смілянської міської ради від 09.12.2017 №59-4/VІІ припинено службу позивача в органах місцевого самоврядування та звільнено його з посади першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правиламиспрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Також, відповідно до частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи категорію посади позивача в органі місцевого самоврядування та відсутність доказів у справі про великий суспільний інтерес щодо ухваленого рішення, з аналізу всіх критеріїв, визначених ч. 3 ст. 257 КАС України, п. 2 ч. 6 ст. 262 КАС України, суд приходить до висновку про відмову на даній стадії розгляду справи у задоволенні заяв представника відповідача Смілянської міської ради Черкаської області Молодчина В.П. про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення сторін.
Керуючись статтями 2, 5, 12, 47, 166, 167, 248, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяв представника відповідача Смілянської міської ради Черкаської області Молодчина В.П. від 17.07.2018 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення сторін - відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя В.П. Тимошенко