
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Рішення
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"17" серпня 2018 р. № 820/2376/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
за участю секретаря судового засідання Попова А.О.
представника позивача - Єршова Р.В.,
представника відповідача - Лавренчук О.В.,
представника відповідача - Клюєвої А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Публічного акціонерного товариства "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" (вул. Академіка Павлова, буд. 271,м. Харків,61054, код ЄДРПОУ14309534) до Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ39599198) про скасування податкового повідомлення-рішення ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Публічне акціонерне товариство "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням уточнених позовних вимог просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 15.02.2018 р. № 0024261214 по нарахуванню штрафних санкцій по податку на майно в частині плати за землю (земельний податок з юридичних осіб), ухвалене Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Харківській області.
2. Визнати дії противоправними по заяві ПАТ "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, щодо відмови Головного управління ДФС у Харківській області в здійсненні перерахування коштів з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 715 000,00 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість.
3. Зобов'язати Головне управління ДФС у Харківській області перерахувати кошти з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 715 000,00 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість по заяві ПАТ "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення 15.02.2018 р. № 0024261214 по нарахуванню штрафних санкцій по податку на майно в частині плати за землю (земельний податок з юридичних осіб). Позивач з зазначеним податковим повідомленням-рішенням не погоджується , вважає його незаконним та таким, що винесено з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача в судове засідання з'явилися, щодо задоволення позовних вимог заперечували зазначивши, що податкове повідомлення-рішення 15.02.2018 р. № 0024261214 по нарахуванню штрафних санкцій по податку на майно в частині плати за землю (земельний податок з юридичних осіб) є законним та таким, що винесено в межах чинного законодавства України, а тому не підлягає скасування.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Щодо позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області від 15.02.2018 р. № 002426 1214 по нарахуванню штрафних санкцій по податку на майно в частині плати за землю (земельний податок з юридичних осіб то в цій частині позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що ГУ ДФС у Харківській області було проведено камеральну перевірку з питання дотримання термінів сплати податкових зобов'язань з плати за землю (земельний податок з юридичних осіб) за 2016-2017 роки ПАТ "АТ НДІРВ", за результатами якої складено акт № 1216/20-40-12-14-19/14309534 від 25.01.2018 р., та встановлено, що данні камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату позивачем узгоджених податкових зобов'язань з плати за землю (земельний податок) за червень-грудень 2016., січень-жовтень 2017 року чим порушено п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст. 287 ПК України .
За результатами розгляду матеріалів перевірки ГУ ДФС були прийняті податкові повідомлення-рішення від від 15.02.2018 р. № по нарахуванню штрафних санкцій за порушення (на думку податкового органу) строку сплати суми земельного податку в розмір 265112,77 грн. (двісті шістдесят п'ять тисяч сто дванадцять гривень 77 коп.) (20 % )
Суд вказує, що відповідно до пп. 14.1.156 п.14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається цр сплаченим своєчасно (п. 31.1 ст.31 ПК України).
Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Крім того. платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПК України).
Відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-6 зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку , передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року , протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним ( п.286.3 ст.286 ПКУ). Згідно з ст.287.3 ст.287 ПКУ податкове зобов'язання щодо сплати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходження земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом ЗО календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з п.п.14.1.175 п.14.1 ст 14 ПК, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання , визначеного ПКУ (п.п. "а" п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).
Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст.1 29 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючою на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).
Пунктом 129.9 ст. 129 ПКУ передбачено, що у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійно виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена цією статтею не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання , визначеного ПКУ.
Якщо податкове зобов'язання з плати за землю, самостійно визначене платником в податковій декларації, не сплачене протягом строків, визначених Кодексом, а погашення /скасування податкового боргу відбулося внаслідок подання платником податків уточнюючої декларації на зменшення раніше нарахованого зобов'язання, і така уточнююча декларація подана після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, то на суму податкового боргу, який був наявний до такого уточнення, нараховується пеня відповідно до норм ст. 129 ПКУ.
Згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує, зокрема суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати грошового зобов'язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.
Норми ст. 126 ПКУ встановлюють відповідальність за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ.
У випадку подання уточнюючої декларації об'єкт застосування штрафних санкцій відсутній, оскільки подання уточнюючої декларації не є сплатою узгодженої суми податкового зобов'язання, а нарахування штрафних санкцій на підставі ст. 126 ПКУ залежить від суми погашеного податкового боргу та кількості днів затримки сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
Судом встановлено, що ПАТ «AT НДІРВ» у встановлений законодавством термін (до 20 лютого року, наступного за звітним) подавало до податкових органів декларацію із земельного податку на 2016 рік з розбивкою по місяцях. В цей час ПАТ «AT НДІРВ» ще не мало підтвердження факту отримання ним податкової пільги із земельного податку у зв'язку з відсутністю опублікування постанови Кабінету Міністрів України . Постанова Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 р. № 72 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1248» була опублікована лише в березні 2016 p., що стало підставою для подання позивачем уточнюючих декларацій (№ 9036503873 від 16.03.2016 p., та № 9038869486 від 18.03.2016 р.) із земельного податку до податкових органів.
Судом також встановлено, що Київська ОДПІ м. Харкова 15.07.2016 р. вих. № 1831/9/20-31-10-21 зверталась із позовом до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом щодо стягнення з позивача заборгованості по сплаті земельного податку станом на 15.07.2016 р в сумі 2548329,20 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.08.2016 р. у справі 820/3818/ 16 позов Київської ОДПІ м. Харкова щодо визнання заборгованості Позивача по сплаті земельного податку станом на 15.07.2016 р. в сумі 2548329,20 грн. було задоволено.
02.09.2016р. Позивач звернувся до адміністративного суду з заявою про розстрочення виконання судового рішення у справі № 820/3818/16 на 4 роки, згідно погодженого з податковим органом графіку погашення заборгованості, з метою добровільного виконання постанови, посилаючись на те, що існують обставини, внаслідок яких Позивач у поточній справі не може її виконати, а саме: скрутний фінансовий стан.
14.09.2016 р. Харківський окружний адміністративний суд виніс ухвалу про розстрочення виконання судового рішення (Постанови) у справі № 820/3818/16 терміном на 4 роки.
Згідно з п. 3.9 розд. III Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 р. № 574 (далі - Порядок), на розстрочені (відстрочені) грошові зобов'язання (податковий борг) пеня та штрафи не нараховуються з дати укладання і підписання) договору до закінчення строку дії договору про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу).
Крім того, сума боргу, розстрочена Ухвалою адміністративного суду, включає в себе суму основного боргу, штрафних санкцій та пені, які було нараховано за відповідний період та на дату 15.07.2016 р. вона складала 2548329,20 грн. При цьому Відповідач включив до бази нарахування штрафних санкцій грошові кошти, перераховані згідно платіжних доручень: № 279 від 14.06.2016 р. на суму 5000,00 грн.;№294 від 17.06.2016 р. на суму 20000,00 грн.; № 318 від 30.06.2016 р. на суму 65582,60 грн., що увійшли до періоду, який охоплюється розстроченням.
Таким чином, Відповідачем нараховано подвійні штрафні санкції, що є порушенням чинного законодавства України а отже податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області від 15.02.2018 р. № 002426 1214 підлягає скасуванню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ГУ ДФС у Харківській області перерахувати кошти з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 715 000,00 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість по заяві ПАТ "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань то в цій частині позовні вимоги підлягають частковому задоволенню лише в частині зобов'язання ГУ ДФС у Харківській області перерахувати кошти з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 426637,17 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість по заяві ПАТ "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань оскільки судом встановлено та проти зазначеного не заперечував позивач, що Крім того, станом на 01.06.2018 по оперативним даним переплата буде складати 391922,74грн., оскільки лист щодо повернення коштів у сумі 715 000 грн. був надісланий 19.02.2018 (переплата складала 821135,69 грн.), після чого відбулись нарахування задекларованих сум:
- у березні - 271 582,34 грн., у тому числі
104 166,84 грн. (податкова декларація № 9023173167 від 15.02.2018)
7 658,49 грн. (податкова декларація № 9020157595 від 15.02.2018)
1 249,99 грн. (податкова декларація № 9052332134 від 27.03.2018)
104 166,84 грн. (податкова декларація № 9023173167 від 15.02.2018)
53090,19 грн.(Рішення суду про розстрочення податкового боргу)
1 249,99 грн. (податкова декларація № 9052332134 від 27.03.2018) та сплачено протягом березня 53 090,20 грн.
у квітні - 158 507,02 грн., у тому числі
104 166,84 грн. (податкова декларація № 9023173167 від 15.02.2018)
1 249,99 грн. (податкова декларація № 9052332134 від 27.03.2018)
75 грн. (податкова декларація № 9057199379 від 03.04.2018)
53090,19 грн.(Рішення суду про розстрочення податкового боргу) та сплачено протягом квітня 2018 року 53090,20 грн.
у травні -158 507,02 грн., у тому числі
104 166,84 грн. (податкова декларація № 9023173167 від 15.02.2018) .
1 249,99 грн. (податкова декларація № 9052332134 від 27.03.2018)
53090,19 грн. (Рішення суду про розстрочення податкового боргу) та сплачено протягом травня 2018 року 59421,01 грн.
ЗА ЛИПЕНЬ 2018 року
10.07.2018 - сплачено платіжним дорученням №377 в рахунок погашення розстрочених сум - 53090,2 грн.
11.07.2018 - сплачено платіжним дорученням №383 в рахунок погашення розстрочених сум - 53090,2 гри.
12.07.2018 - сплачено платіжним дорученим №401 - 105 416,83 гри.
12.07.2018 - сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб Платіжне доручення № 402 від 12.07.2018 на суму 84 983,26 грн.
12.07.2018 - нараховано розстрочення відповідно до рішення суду - 53090,19 грн
12.07.2018 - нараховано пені на борг минулих років з 01.08.2016 по 12.07.2018 на рішення суду про розстрочення відповідно до cm. 129.1 ПКУ - 14236,34 грн.
12.07.2018 - погашено пені у сумі 14236,34 грн.
13.07.2018 - поновлено виключену ШС cm. 126 ПКУ ППР (форма 'Ш') №0024281214 від 15.02.2018 на суму 7658,42грн.
25.07.2018 - сплачено платіжним дорученням №407 - 53090,20 грн.
30.07.2018 - нараховано платником самостійно відповідно до податкової декларації №9023173167 від 15.02.2018 на суму 104166,84 гри.
30.07.2018 - нараховано платником самостійно відповідно до уточнюючої податкової декларації№9052332134 від 27.03.2018 на суму 1249,99 грн.
Отже, сальдо на 30.07.2018: нараховано - 221110,69 грн., сплачено 744973,36 грн. переплата 441688,03 грн., пеня 0 грн.
ЗА СЕРПЕНЬ 2018 року (станом на 15.08.2018)
09.08.2018 - сплачено платіжним дорученням №475 в рахунок погашення розстрочених сум - 53090,2 грн.
13.08.2018 - нараховано розстрочення відповідно до рішення суду - 53090,19 грн
13.08.2018 - нараховано пені на борг минулих років з 01.08.2016 по 13.08.2018 на рішення суду про розстрочення відповідно до cm. 129.1 - 15027,60 грн.
13.08.2018 - погашено пені у сумі 15027,60 грн.
Отже, сальдо на 15.08.2018: нараховано - 379617,71 грн., сплачено 744973,36 грн. переплата 426637,17 грн., пеня 0 грн.
Отже, за спірний період станом на час розгляду справи ПАТ "AT НДІРВ" нараховано по податкових деклараціях та розстрочених сум, відповідно до рішення суду, наявну переплату на загальну суму 426 637,17 грн.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені визначені в статті 43 Податкового Кодексу України .
Згідно п. 43.1 ст. 43 Податкового Кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового Кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Нормою п. 43.4 статті 43 Податкового Кодексу України визначено, що платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Згідно п. 43.5 ст. 43 Податкового Кодексу України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Також, п. 43.6 ст. 43 Податкового Кодексу України визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.
Враховуючи вище викладене суд приходить до висновку про зобов'язання ГУ ДФС у Харківській області перерахувати кошти з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 426637,17 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість по заяві Публічного акціонерного товариства "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань.
Щодо позовних вимог про визнання дії противоправними по заяві ПАТ "АТ НДІРВ" про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, щодо відмови Головного управління ДФС у Харківській області в здійсненні перерахування коштів з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 715 000,00 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість то в цій частині позов не підлягає задоволенню, оскільки як було встановлено судом на час розгляду вище зазначеної заяви у позивача була відсутня переплата на суму коштів зазначених у заяві позивача.
Судові витрати підлягають стягненню згідно положень ст. 139 КАС України
Керуючись ст.ст.246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" (вул. Академіка Павлова, буд. 271,м. Харків,61054, код ЄДРПОУ14309534) до Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ39599198) про скасування податкового повідомлення-рішення -задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області від 15.02.2018 р. № 002426 1214 по нарахуванню штрафних санкцій по податку на майно в частині плати за землю (земельний податок з юридичних осіб).
Зобов'язати Головне управління ДФС у Харківській області перерахувати кошти з рахунку земельного податку з юридичних осіб у сумі 426637,17 грн. в рахунок сплати податку на додану вартість по заяві Публічного акціонерного товариства «АТ НДІРВ» про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань.
В іншій частині задоволення позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління ДФС у Харківській області на користь Публічного акціонерного товариства "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" (вул. Академіка Павлова, буд. 271,м. Харків,61054, код ЄДРПОУ14309534) сплачений судовий збір в частині задоволення позовних вимог у сумі 8161 (вісім тисяч сто шістдесят одна) грн. 56 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Судове рішення у повному обсязі виготовлено 20 серпня 2018 року.
Суддя Спірідонов М.О.