
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1645/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Кисличенко О.В.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
18 травня 2018 року ОСОБА_3 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про:
- визнання протиправними дії Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області щодо відмови у проведенні нарахування та виплати суми індексації пенсії наростаючим підсумком ОСОБА_3 згідно Закону України "Про індексацію грошових доходів населення",
- зобов'язання Миргородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області провести ОСОБА_3 нарахування та виплату індексації пенсії з наростаючим підсумком з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів з моменту виходу на пенсію по лютий 2018 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.05.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на теперішній час для проведення індексації її пенсії відповідачем застосовуються коефіцієнти індексації та розміри прожиткових мінімумів, які були встановлені у грудні 2013 року, а отже останнім розраховано пенсію за період з січня 2014 року по лютий 2018 року без індексації (розмір індексації за останні роки: 160,61 грн, 152,21 грн, 134,66 грн, індекс споживчих цін для визначення суми індексації постійно зменшується, прожитковий мінімум 949,00 грн). Тобто, проводячи індексацію пенсії відповідач вийшов за межі, встановлені відповідним законодавством, що є порушенням статей 8, 19 Конституції України. Відповідач застосував у період з січня 2014 року по лютий 2018 року коефіцієнти індексації та розміри прожиткових мінімумів, які були встановлені у грудні 2013 року під час індексації пенсії позивача та фактично припинив здійснювати перерахунок та сплату індексації пенсії. Крім того, відповідач проводить обчислення суми індексації пенсії позивачу застосовуючи розмір прожиткового мінімуму, який діяв в грудні 2013 року, тобто 949,00 грн, що суперечить статті 6 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", пункту 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №1078.
13.06.2018 від Миргородського ОУПФУ до суду надійшов відзив на позов (а.с. 32-34), у якому останнє просить відмовити ОСОБА_3 в задоволенні її позовних вимог. В якості підстав для такої відмови вказує, що індексація пенсії позивача проводилася з травня 2014 року по серпень 2015 року включно. З вересня 2015 року до пенсії ОСОБА_3 встановлювалася фіксована сума індексації. Виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася до вересня 2017 року включно. З жовтня 2017 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими частину першу статті 42, якою визначалося, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, виключено. Враховуючи вищезазначені обставини, підстави для проведення індексації позивача відсутні. Пенсія ОСОБА_3 нарахована з дотриманням вимог чинного законодавства, а підстави для її перерахунку відсутні. У зв'язку із зазначеним вище, вимоги позовної заяви ОСОБА_3 управлінням задоволеними бути не можуть.
У відповіді на відзив позивач наполягав на правомірності своїх вимог. Зазначив, що внаслідок бездіяльності відповідача щодо не проведення індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та не обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення наростаючим підсумком, значно зменшено пенсію позивача.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.
Позивач явку уповноваженого представника у судове засідання призначене на 10:00 16 серпня 2018 року не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с. 125).
Дослідивши матеріали позовної заяви, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) є пенсіонером, перебуває на обліку в Миргородському ОУПФУ та з 31.08.2011 отримує пенсію за вислугу років згідно пункту 16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с. 53-55, 76).
15.12.2017 ОСОБА_3 звернулася до Миргородського ОУПФУ із запитом про надання інформації щодо індексації її пенсії з місяця виходу на пенсію по листопад 2017 року включно, а також щодо того, які дії буде вжито і протягом якого часу її пенсію буде перераховано за вищевказаний період на відсоток щомісячної інфляції кожного місяця, коли величина індексу споживчих цін перевищувала поріг індексації, який установлено в розмірі 103 відсотки, відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (а.с. 14).
Листом Миргородського ОУПФУ від 25.01.2018 №904/02-24 ОСОБА_3 повідомлено про відсутність підстав для проведення індексації пенсії за період, вказаний у запиті заявниці (а.с. 66-67).
18.12.2017 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 звернувся до Миргородського ОУПФУ із запитом про надання інформації щодо того, в якому місяці з червня 2011 року по листопад 2017 року включно, помісячно величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлювався в розмірі 103 відсотки, а також в якому місяці з червня 2011 року по листопад 2017 року включно, помісячно було перераховано пенсіонерам, тобто індексовано грошові доходи, коли індекс споживчих цін перевищував поріг індексації, який встановлений у розмірі 103 відсотки згідно зі змінами частини першої статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (а.с. 65).
Листом від 22.12.2017 №8948/02-24 управління повідомило ОСОБА_1 про те, що питання щодо конкретних місяців проведення індексації пенсій управлінням є індивідуальним по кожному пенсіонеру та не входить до положень, передбачених нормами Закону України "Про доступ до публічної інформації" (а.с. 61).
13.02.2018 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_5 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із запитом стосовно надання інформації щодо щомісячних сум пенсійних виплат, зокрема, ОСОБА_3, з моменту виходу на пенсію і по лютий 2018 року включно, помісячно (а.с. 58).
Згідно листа Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 16.02.2018 №1361/02-22 (а.с. 59-60) ОСОБА_1 повідомлено, що індексація пенсії ОСОБА_3 проводилась з травня місяця 2014 року по серпень 2015 року включно. З вересня 2015 року до пенсії ОСОБА_3 встановлювалася фіксована сума індексації. Виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася до вересня 2017 року включно. З жовтня 2017 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими частину першу статті 42, якою визначалося, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, виключено. Враховуючи вищезазначені обставини, підстави для проведення індексації останньої відсутні. Страховий стаж ОСОБА_3 становить 36 років 06 місяців 20 днів. Коефіцієнт страхового стажу становить 0,36500. Заробітна плата врахована за період з 01.01.1994 по 31.12.1998 згідно довідки про заробітну плату та з 01.07.2000 по 31.07.2011 згідно даних персоніфікованого обліку. Коефіцієнт заробітної плати становить 1,72279. Станом на 01.01.2018 розмір пенсії ОСОБА_3 становить 2599,44 грн. Отже, пенсія останній призначена та виплачується згідно чинного законодавства України.
Поряд з цим, 13.02.2018 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області подав скаргу з вимогою привести пенсії останніх у відповідність до вимог законодавства (а.с. 16-17), на що у відповідь отримав лист управління від 03.03.2018 №218/С-02 із зазначенням, що виплата пенсії з урахуванням індексації проведена згідно з вимогами законодавства (а.с. 20).
Не погоджуючись із діями пенсійного органу, ОСОБА_3 звернулася до суду з даним позовом до Миргородського УПФУ про визнання протиправними дій останнього щодо відмови у проведенні нарахування та виплати їй суми індексації пенсії наростаючим підсумком згідно Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та зобов'язання управління провести їй нарахування та виплату суми індексації пенсії з наростаючим підсумком, з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів з моменту виходу на пенсію по лютий 2018 року.
Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_3, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.
Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
При цьому, частиною першою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачалося, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.
Статтею 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 16.04.2009 №1276-VI) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення);суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі (стаття 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення").
Відповідно до статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Згідно статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Відповідно до частини другої статті 6 вказаного Закону порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, який визначає порядок визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників (далі - Порядок №1078).
Згідно пункту 11 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.
Згідно із пунктом 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.
Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. У разі коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці першому цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених пунктом 2 цього Порядку, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до пунктів 11 і 4 цього Порядку.
Відповідно до пункту 101 Порядку №1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено.
За приписами статті 21 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" установлено у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гривні, з 1 грудня - 800 гривень.
Установлено у 2012 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 822 гривні, з 1 квітня - 838 гривень, з 1 липня - 844 гривні, з 1 жовтня - 856 гривень, з 1 грудня - 884 гривні (стаття 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік").
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" установлено у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня - 949 гривень.
Зі змісту протоколу Миргородського ОУПФУ від 02.09.2011 №9298 слідує, що ОСОБА_3 призначено пенсію з 31.08.2011 у розмірі 1734,52 грн (а.с. 76).
У подальшому розмір пенсії позивача відповідно зростав, про що свідчить довідка Миргородського ОУПФУ від 21.02.2018 №1508 (а.с. 53-55).
Враховуючи вказані обставини, суд погоджується з доводами відповідача щодо відсутності підстав для здійснення останнім індексації пенсії позивача у період з 31.08.2011 по 01.05.2014.
За повідомленням Державної служби статистики України індекс споживчих цін (індекс інфляції) у квітні 2014 року становив 103,0 % порівняно з попереднім місяцем, про що свідчить лист від 15.05.2014 №12876/02-40 (а.с. 114-115).
Таким чином, у зв'язку з перевищенням порогу індексації в травні 2014 року настали підстави для індексації пенсії позивача.
Судовим розглядом встановлено, що останнім місяцем до 01.05.2014, у якому відбулося підвищення пенсії ОСОБА_3, був грудень 2013 року, тобто саме грудень 2013 року, у відповідності до приписів пункту 5 Положення №1078, являється базовим місяцем для індексації пенсії останньої.
Таким чином, індексація пенсії ОСОБА_3 почала проводитися з травня місяця 2014 року в наступних розмірах: травень 2014 року - 28,47 грн; червень 2014 року - 60,74 грн; липень 2014 року - 98,70 грн; серпень 2014 року - 98,70 грн; вересень 2014 року - 113,88 грн; жовтень 2014 року - 113,88 грн; листопад 2014 року - 152,79 грн; грудень 2014 року - 179,36 грн; січень 2015 року - 179,36 грн; лютий 2015 року - 179,36 грн; березень 2015 року - 179,36 грн; квітень 2015 року - 179,36 грн; травень 2015 року - 179,36 грн; червень 2015 року - 179,36 грн; липень 2015 року - 179,36 грн; серпень 2015 року - 179,36 грн, що підтверджується довідкою від 12.06.2018 №3699 (а.с. 50-51).
У відповідності до Законів України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та "Про Державний бюджет України на 2017 рік" розмір пенсії збільшився, а тому розмір фіксованої суми індексації було встановлено в сталому розмірі.
Так, фіксована сума індексації встановлюється з першого числа місяця перерахунку пенсії, у разі коли розмір підвищення призначеного розміру пенсії менше можливої поточної індексації або попередньої індексації у місяці перерахунку.
Фіксована сума індексації визначається як різниця між можливою поточною індексацією або попередньою індексацією у місяці перерахунку та сумою підвищення пенсії таким чином, щоб сума призначеної пенсійної виплати з урахуванням фіксованої суми індексації не перевищувала загального доходу до підвищення.
Розмір фіксованої індексації зменшується у разі проведення подальших перерахунків, якщо підвищення призначеного розміру пенсії без врахування фіксованої індексації менше суми фіксованої індексації.
Раніше зафіксована індексація внаслідок попередніх перерахунків пенсії не зберігається, якщо підвищення внаслідок нового перерахунку пенсії перевищує загальний розмір можливої поточної індексації раніше зафіксованої індексації.
Починаючи з 01.09.2018, в результаті збільшення розміру пенсії, розмір зафіксованої індексації переглядався в сторону зменшення, при цьому, загальний розмір пенсійної виплати ОСОБА_3 не змінювався і складав 2098,11 грн.
З огляду на зазначене виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася в наступних розмірах: вересень 2015 року - 160,61 грн; жовтень 2015 року - 160,61 грн; листопад 2015 року - 160,61 грн; грудень 2015 року - 160,61 грн; січень 2016 року - 160,61 грн; лютий 2016 року - 160,61 грн; березень 2016 року - 160,61 грн; квітень 2016 року - 160,61 грн; травень 2016 року - 152,21 грн; червень 2016 року - 152,21 грн; липень року - 152,21 грн; серпень 2016 року - 152,21 грн; вересень 2016 року - 152,21 грн; жовтень 2016 року - 152,21 грн; листопад 2016 року - 152,21 грн; грудень 2016 року - 134,66 грн; січень 2017 року - 134,66 грн; лютий 2017 року - 134,66 грн; березень року - 134,66 грн; квітень 2017 року - 134,66 грн; травень 2017 року - 124,91 грн; червень 2017 року - 124,91 грн; липень 2017 року - 124,91 грн; серпень 2017 року - 124,91 грн; вересень 2017 року - 124,91 грн (а.с. 50-51).
Відповідно до частини п'ятої статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII) індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Із 01.10.2017 Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" від 03.10.2017 №2148-VIII внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якими виключено частину першу статті 42, яка визначала, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.
З огляду на вищевикладені обставини, суд доходить висновку про обґрунтованість доводів відповідача щодо відсутності підстав для проведення індексації пенсії ОСОБА_3 за періоди з 31.08.2011 по 01.05.2014 та з 01.10.2017 по лютий 2018 року, а також вважає, що нарахування та індексування управлінням пенсії останній у спірному періоді здійснювалося з дотриманням вимог законодавства України.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_3 про визнання протиправними дій Миргородського ОУПФУ щодо відмови у проведенні нарахування та виплати їй суми індексації пенсії наростаючим підсумком згідно Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та зобов'язання управління провести їй нарахування та виплату суми індексації пенсії з наростаючим підсумком, з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів з моменту виходу на пенсію по лютий 2018 року суд вважає безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Підстави для розподілу судового збору відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, адреса місця проживання: АДРЕСА_1, 37600) до Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (код ЄДРПОУ 37844949, адреса місцезнаходження: вул. Гоголя, 107, м.Миргород, Полтавська область, 37600) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).
Повне рішення складено 17 серпня 2018 року
Суддя С.О. Удовіченко