
справа № 749/795/18
провадження № 3/732/353/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2018 року м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі :
головуючого - судді Березовського О.Д.,
секретаря - Марченко Т.А.,
за участі прокурора - Хоменка В.Б.,
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городня матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого на посаді лісника ДП „Сновськрайагролісгосп”, депутата Сновської міської ради Чернігівської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом Сновської міської ради Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” № 1700-VІІ від 14.10.2014 року являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 18.01.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Сновської міської ради Чернігівської області від 11 січня 2017 року ОСОБА_1 визнано депутатом Сновської міської ради.
Враховуючи вищевикладене, депутат Сновської міської ради ОСОБА_1 Вктор Михайлович є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією згідно пп. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” особи, зазначені у пункті 1, підпунктах „а” і „в” пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічні до 1 квітня подавати шляхом заповнення а офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
21.02.2017 року відповідно до протоколу засідання вісімнадцятої сесії сьомого скликання Сновської міської ради начальником юридичного відділу ОСОБА_2 здійснювалось доведення інформації до депутатів Сновської міської ради про необхідність заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до списку присутніх депутатів Сновської міської ради ОСОБА_1 був присутній на вісімнадцятій сесії сьомого скликання, тобто був обізнаний з нормами Закону, якими передбачено порядок подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/16382/118 від 23.05.2017 року актом обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи „Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року, а також з метою створення належних умов для суб’єктів декларування адміністратором Реєстру ДП „УСС” спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та пере запусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування реєстру та реалізувати суб’єктами декларування обов’язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства, що свідчить про технічну справність реєстру та відсутність обмежень декларанта щодо доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У зв’язку з вищевикладеним, депутат Сновської міської ради ОСОБА_1 повинен подавати свою декларацію за 2016 рік на загальних підставах та в порядку передбаченому Законом України „ Про запобігання корупції”, тобто до 1 квітня 2017 року.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2016 рік, яку подав ОСОБА_1 .М., зареєстровано в Реєстрі лише 18.01.2018 року, о 12 год. 21 хв. ( яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – https:\\publik.nazk.gov.ua ).
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Сновської міської ради Чернігівської області, тобто у відповідності до пп. „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” № 1700-VІІ від 14.10.2014 року являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” 18.01.2018 року несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України ОСОБА_1 визнав повністю, зі складеним відносно нього протоколом про адміністративне правопорушення погодився. Вказав, що він не подав декларацію через збій у програмному забезпеченні, потім у нього не працював електронний підпис. У подальшому він теж не мав технічної можливості подати декларацію, але це вже було після спливу встановленого терміну, а саме після 01 квітня. Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації за 2016 рік в нього немає. Чому вчасно не подав декларацію пояснити не може.
Прокурор Хоменко В.Б. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та наполягав на притягненні його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За змістом ст. ст. 252, 280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об’єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з’ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Частина 3 ст. 8 Закону України « Про статус депутатів місцевих рад» передбачає, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Сновської міської ради Чернігівської області сьомого скликання, що підтверджується рішенням першої сесії сьомого скликання Сновської міської ради № 1-1/VІІІ від 11.01.2017 року ( а.с. 10 ).
Згідно протоколу вісімнадцятої сесії сьомого скликання Сновської міської ради Сновського району Чернігівської області від 21.02.2017 року на сесії до відома присутніх депутатів, серед яких був ОСОБА_1, було доведено до відома інформацію про додержання вимог Закону України „Про запобігання корупції” та було нагадано про необхідність заповнення електронних декларацій до 01.04.2018 року ( а.с.11-12).
Згідно протоколу дев’ятнадцятої сесії сьомого скликання Сновської міської ради Сновського району Чернігівської області від 23.03.2018 року, міський голова ОСОБА_3 на сесії нагадав присутнім депутатам, серед яких був присутній ОСОБА_1, що 01 квітня спливає термін заповнення електронних декларацій ( а.с.13-14 ).
Встановлено, що ОСОБА_1 був повідомлений 21.02.2018 року під підпис, що останнім днем подачі електронних декларацій за 2017 рік для суб’єктів декларування є 31.03.2018 року, за порушення антикорупційного законодавства передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність ( а.с. 15 ).
З скриншоту з веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що в реєстрі наявна одна щорічна декларація подана депутатом Сновської міської ради ОСОБА_1, дата публікації декларації – 18.01.2018 року ( а.с. 35 ).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч 1 ст. 172-6, 247, 283, 284 КпАП України, ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції", ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 КпАП України і накласти адміністративне стягнення у мінімального виді штрафу в розмірі 50 ( п’ятдесяти ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятидесяти) гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КпАП України штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст. 308 КпАП України у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КпАП України, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. на користь держави, розрахунковий / отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ / 22030106, код отримувача ( код за ЄДРПОУ ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП ), код банку отримувача ( МФО ): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 /.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до апеляційного суду Чернігівської області через Городнянський районний суд Чернігівської області.
Суддя О.Д.Березовський