
Провадження №2-ар/760/16/18
Справа №760/26751/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2018 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Оксюти Т.Г.,
при секретарі Горупа В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії, -
в с т а н о в и в:
03.08.2018 року позивач звернувся до суду із заявою про роз'яснення рішення суду в якій просить надати роз'яснення щодо перерахунку пенсії відповідно до довідки МВС України №22/6-70431 від 16.05.2017 року по визначеному в цій довідці посадовому окладу, окладу за спеціальним званням, надбавкою за стаж служби в поліції з врахуванням надбавки за виконання особливо-важливих завдань у розмірі 50% визначеного посадового окладу поліцейських, з урахуванням окладу поліцейського за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (надбавки за стаж служби в поліції), надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50% визначеного посадового окладу поліцейських та премії у розмірі 20,17% по відношенню до усіх зазначених вище нарахувань, що входять до розрахунку.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Частиною 2 ст. 254 КАС України встановлено, що подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.»
Суд дійшов до висновку розглянути заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення без виклику осіб.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 18.04.2018 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», на підставі довідки МВС України №22/6-70431 від 16.05.2017 року «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» з включенням до сум грошового забезпечення надбавки за особливо важливі завдання 50%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 50% та премії 20,17%, що були встановлені йому під час проходження служби, без обмеження будь-яким строком, без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 «У справі за конституційним поданням ВСУ щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини 7 ст. 43, першого речення ч. 1 ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» протиправною.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», на підставі довідки МВС України №22/6-70431 від 16.05.2017 року «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» провести з 01.01.2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 з включенням до сум грошового забезпечення надбавки за особливо важливі завдання 50%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 50% та премії 20,17%, що були встановлені йому під час проходження служби, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразово своєчасно недоотримані суми пенсії за минулий час без обмеження будь-яким строком, без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 «У справі за конституційним поданням ВСУ щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини 7 ст. 43, першого речення ч. 1 ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві за рахунок бюджетних асигнувань, що передбачені на утримання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1 судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 640,00 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року апеляційну скаргу ГУ ПФ України повернуто апелянту.
Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Роз'яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз'яснення її важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Як зазначено у п. 19 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 7 «Про судове рішення в адміністративній справі» за правовою природою роз'яснення судового рішення є продовженням його ухвалення, а ухвала про роз'яснення є його складовою, тому заява про роз'яснення судового рішення розглядається у тому ж провадженні, в якому було ухвалене судове рішення, про роз'яснення якого ставиться питання. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
Позивач зазначає, що із розрахунків вбачається, обрахування додаткових видів грошового забезпечення проводиться не від окладів грошового забезпечення та окладів грошового утримання (посадового окладу й окладу за військовим (спеціальним) званням) поліцейських Національної поліції відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а від неіснуючих окладів грошового утримання працівників міліції, що ліквідовані відповідно до Закону України від 2 липня 2015 року № 580-VІІІ «Про Національну поліцію».
Отже, з метою уникнення непорозумінь при перерахунку пенсії ОСОБА_1 для чіткого визначення щодо обрахунку додаткових видів грошового забезпечення від встановлених окладів грошового утримання (посадового окладу й окладу за військовим (спеціальним) званням) поліцейських, суд вважає за можливе задовольнити заяву про роз'яснення рішення суду.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. 254 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду - задовольнити.
Роз'яснити резолютивну частину рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 18.04.2018 року в частині проведення перерахунку пенсії, а саме здійснювати перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки МВС України №22/6-70431 від 16.05.2017 року по визначеному в цій довідці посадовому окладу, окладу за спеціальним званням, надбавкою за стаж служби в поліції з врахуванням надбавки за виконання особливо-важливих завдань у розмірі 50% визначеного посадового окладу поліцейських, з урахуванням окладу поліцейського за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (надбавки за стаж служби в поліції), надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50% визначеного посадового окладу поліцейських та премії у розмірі 20,17% по відношенню до усіх зазначених вище нарахувань, що входять до розрахунку пенсії ОСОБА_1 без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня його проголошення.
Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення (ухвали), або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя