
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/1007/18
Провадження 3/483/394/2018
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 липня 2018 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Казанлі Л.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, відносно
ОСОБА_1, який народився 31 березня 1987 року в с. Куцуруб Очаківського району Миколаївської області, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, –
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 18 травня 2018 року о 07 год. 30 хв. був затриманий при проведенні рибоохоронного рейду на Північно-Західній частині Чорного моря в районі Тендрівської коси. При огляді плавзасобу, а саме моточовна «Амур» реєстраційний номер УНА-1742, яким керував ОСОБА_1, було виявлено свіжу креветку в двох пакунках загальною вагою 15,5 кг без документів, що підтверджують законність придбання водних біоресурсів, що є порушенням п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 пояснив, що дійсно купив у невідомої людини свіжу креветку для особистих потреб.
Крім власних пояснень ОСОБА_1, його вина у вчиненому підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 000260/92/176 від 18.05.2018р., а також копією опису вилучених водних біоресурсів.
Відповідно до п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15 лютого 1999 року, забороняється продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них» спеціальне використання риби, інших водних живих ресурсів здійснюється суб’єктами господарювання, їх об’єднаннями переважним чином за плату в межах встановлених лімітів (квот) за наявності ліцензій (дозволів) та позитивних ветеринарно-санітарних оцінок стану промислових ділянок рибогосподарських водних об’єктів загальнодержавного значення і показників безпеки риби, інших водних живих ресурсів (визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини). Порядок видачі ліцензій (дозволів) та порядок здійснення спеціального використання риби, інших водних живих ресурсів визначаються чинним законодавством. Періодичність контролю показників безпеки продуктів лову визначається чинним законодавством.
Частиною 2 статті 7 Закону України «Про тваринний світ» встановлено, що законність набуття у приватну власність об’єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об’єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку, що своїми протиправними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, а саме порушення порядку придбання об’єктів тваринного світу.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.
Також, у відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352 грн 40 коп. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п’ятсот десяти) гривень, що підлягає перерахуванню до державного бюджету Очаківського району на розрахунковий рахунок 31114106014282, отримувач коштів – Очаківське УК/Очаківський район/21081100, код ЄДРПОУ отримувача – 37929131, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, код класифікації доходів бюджету – 21081100, без конфіскації креветки.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 (трьохсот п’ятдесяти двох) гривень 40 копійок на користь держави, що підлягає перерахуванню на розрахунковий рахунок 31218206014282, отримувач коштів – Очаківське УК/Очаківський район/22030101, код ЄДРПОУ отримувача 37929131, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, судовий збір (Державна судова адміністрація України, 50).
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, або її захисником.
Суддя: