
Справа № 379/474/18
3/379/317/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.08.2018 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Потеряйко Світлана Анатоліївна, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ «Віталмар Транс», одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 32 від 13.04.2018, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників території обслуговування Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2, вбачається, що під час перевірки ТОВ «Віталмар Транс», що знаходиться за адресою м. Тараща, вул. Свердлова, 18, Київської області, були виявлені порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток на суму 584617 грн. за 2015 - 9 місяців 2017 року; занижено ПДВ на суму 273177 грн., в тому числі 04.2015 – 49348 грн., 09.2015 – 59439 грн., 01.2016 – 151932 грн., 02.2016 – 493 грн., 07.2016 – 11965 грн., чим порушено п.п. 134.1.1, 134.1 ст. 134, п.п. 128.3.2 п. 138.3 ст. 138, п.п. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139, п. 185.1 ст. 185, п. 188.1 ст. 188, п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України. Дані порушення встановлені актом від 13.04.2018.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину просив суд закрити провадження в справі в зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 32 від 13.04.2018 року (а.с.1-2); копією акта документальної позапланової виїзної перевірки від 13.04.2018 року №289/10-36-14-11/35195356 та від 01.06.2018 року №452/10-36-14-11/35195356.
В діях ОСОБА_1 вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КпАП України.
При розгляді адміністративного протоколу встановлено, що адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинено у вересні 2017 року, адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 складено 13.04.2018 року, а надійшов він до Таращанського районного суду вперше 18.04.2018 року та після доопрацювання 08.08.2018 року.
Відтак, суд позбавлений можливості притягнути винну особу до адміністративної відповідальності і справа підлягає закриттю відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КпАП України у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КпАП України, якою встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, оскільки на момент розгляду адміністративної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, так як вказане порушення, вчинене ОСОБА_1, не є триваючим, тому строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки, з матеріалів справи вбачається, що з дня вчинення правопорушення пройшло понад три місяці, вважаю за необхідне закрити дане провадження в справі про адміністративне правопорушення, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 163-1, 247, 283-285, 287 КУпАП України,-
ПОСТАНОВИВ :
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржено особою щодо якої її винесено, а також потерпілим, шляхом подачі апеляційної скарги або прокурором може бути внесено подання упродовж десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя: ОСОБА_3.