Постанова № 75912730, 16.08.2018, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
16.08.2018
Номер справи
733/884/18
Номер документу
75912730
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Справа №733/884/18

№ 3/733/297/18

Постанова

Іменем України

"16" серпня 2018 р. м. Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі: судді – Овчарика В.М.,

за участю прокурора Бабір С.І.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності -

ОСОБА_1та

секретаря Панахно Л.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, заміжньої, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, пенсіонерки, ІПН: НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

установив:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника фінансового управління Ічнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, будучи державним службовцем, посада якої відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну службу» відноситься до посад категорії «Б», тобто у відповідності до пп. в п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» 1700-УІІ від 14.10.2014 року є суб’єктом відповідальності правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» під час припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подала таку декларацію 29.03.2017 року, хоча була звільнена 20.02.2017 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що не подала вчасно декларацію за станом здоров»я, так як з 20 по 25 лютого 2017 року перебувала на стаціонарному лікуванні, після чого перебувала на амбулаторному лікуванні та приймала протягом місяця медичний препарат тіоцетам, який покращує пам»ять, після прийняття якого здала декларацію 29 березня 2017 року.

Свідок ОСОБА_2 у судовому засіданні показала, що на підставі отриманих нею відомостей від фінансового управління Ічнянської РДА, було встановлено, що ОСОБА_1 після звільнення з посади начальника фінансового управління Ічнянської РДА 20.03.2017 року, не подала вчасно декларацію, з урахуванням перебування її на лікарняному по 24 лютого 2017 року, що стало підставою для складання на неї протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки скоєння нею корупційного діяння, передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просила застосувати до неї стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

У судовому засіданні встановлено, що розпорядженням Ічнянської районної державної адміністрації Чернігівської області № 252 від 04.09.2000 року

«Про призначення на посаду», ОСОБА_1 з 08.09.2000 року було призначено на посаду начальника фінансового управління Ічнянської

районної державної адміністрації, яка відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про

державну службу» № 889-УІІ від 10.12.2015 року відноситься до посад

категорії «Б».

Розпорядженням Ічнянської районної державної адміністрації № 21-к від 16 лютого 2017 року ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника фінансового управління Ічнянської районної державної адміністрації Чернігівської області з 20.02.2017 року (а.с. 14-15) .

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) встановлено, що суб’єкти декларування — це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно п.п. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, державні службовці є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до статті 19 Конституції України, п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу» на ОСОБА_3 як державного службовця, було покладено обов’язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання і протидії корупції.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до першого етапу системи подання та оприлюднення

відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» декларацій,

який розпочав свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року,

передбаченого пунктом 1 Рішення Національного агентства з питань

запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання

та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій

держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві

юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від

і 8.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016

№ 1153/29283, віднесено декларації, передбачені абзацом першим частини

другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність пов’язану з

виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не

охоплений раніше поданими деклараціями), службових осіб, які станом на

01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з

виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день

такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо

відповідальне становище.

Згідно примітки до статті 50 Закону під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище віднесено, зокрема особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «Б».

Відповідно до п.п. 2 п. 5, п. 8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб’єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб’єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб’єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

ОСОБА_1, будучи начальником фінансового управління Ічнянської районної державної адміністрації, зобов’язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня припинення такої діяльності, тобто не пізніше 20 лютого 2017 року.

Відповідно до виписки із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого неврологічного відділення поліклініки лікарні № 1

Чернігівської міської ради ОСОБА_1

Миколаївна в період з 20.02.2017 по 24.02.2017 перебувала на стаціонарному

лікуванні у вищевказаному медичному закладі, яка була виписана з неврологічного відділення з поліпшенням із зазначенням можливості приступити до праці з 25.02.2017 року, тобто з 25.02.2017 року ОСОБА_1 за станом здоров’я мала можливість заповнити

та оприлюднити на сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на

виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тому посилання останньої про те, що поважною причиною не подання вчасно неюдекларації 25 лютого 2017 року був стан здоров»я не заслуговує на увагу, враховуючи також ту обставину, що після 24 лютого 2017 року вона із заявами до НАЗК або фінансового управління про неможливість за станом здоров»я подати декларацію не зверталася.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1, зареєстрована в Реєстрі лише 29.03.2017 року о 15 год 58 хв (а.с. 39).

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника фінансового управління Ічнянської районної державної адміністрації, тобто у відповідності до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14.10.2014 року, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» під час припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подала таку декларацію 29.03.2017 року, хоча була звільнена 20.02.2017 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка заміжня, пенсіонерка, ступінь її вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою вона притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Керуючись статтями 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, статтями 1, 2, 3, 4, 12, 45, 50 Закону України «Про запобігання корупції», суд

постановив:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 коп (отримувач УК в Ічнянському районі/22030101, код ЄДРПОУ: 38030010, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31215206025133).

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.М. Овчарик