
Справа № 576/1719/18
Провадження № 3/576/679/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.08.18 м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Колодяжний А.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Глухівського ВП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
встановив:
У відношенні ОСОБА_1 20.07.2018 р. був складений протокол про адміністративне правопорушення Серія БД № 389127 за ч. 1 ст. 130 КУпАП в тому, що ОСОБА_1 20.07.2018 р. о 18:40 год. в м. Глухів на вул. Єсманьський шлях керував автомобілем НОМЕР_1, у стані алкогольного сп’яніння. До протоколу доданий висновок лікаря Глухівської ЦРЛ від 20.07.2018.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення їх для доопрацювання з огляду на таке.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Об’єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, так само ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12. 2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп’яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів.
Суб’єктом правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, є водії транспортних засобів, які знаходяться у стані алкогольного сп’яніння, а також водії транспортних засобів, які відмовилися від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, даний факт фіксується у протоколі про адміністративне правопорушення, огляд проводиться у відповідності до ст. 266 КУпАП у присутності двох свідків.
Відповідно до положень ст. 266 КУпАП, огляд водіїв на стан сп’яніння проводиться працівником поліції, з використанням спеціальної техніки у присутності двох свідків, а огляд на стан сп’яніння у закладах охорони здоров’я може бути проведений у виключних випадках, а саме коли водій не згоден з оглядом проведеним поліцейським з використанням спеціальної техніки на місці, у присутності двох понятих або у разі відмови від такого проходження, тільки тоді огляд може бути проведений у закладі охорони здоров’я.
Однак, в матеріалах справи маються письмові пояснення двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про те, що вони були присутні під час того, коли ОСОБА_1 проходив огляд на стан сп’яніння проведений поліцейським з використанням спеціальної техніки на місці, під час якого газоаналізатор показав недостатній об’єм, після чого ОСОБА_1 поліцейські запропонували проїхати до Глухівської ЦРБ, на що ОСОБА_1 погодився. При цьому в протоколі про адміністративне правопорушення зазначені свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5М, пояснення яких в матеріалах справи відсутні.
А тому, суд позбавлений можливості об’єктивно та повно розглянути справу, і вважає необхідним повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 для доопрацювання.
Керуючись ст. 245, 251, 256, 278 КУпАП,-
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - повернути до Глухівського відділу поліції ГУ НП в Сумській області для доопрацювання.
Суддя А.О.Колодяжний