Ухвала суду № 75903920, 15.08.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2018
Номер справи
826/15946/17
Номер документу
75903920
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/15946/17

УХВАЛА

15 серпня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бєлової Л.В.

суддів: Бабенка К.А.,

Кучми А.Ю.

за участю секретаря судового засідання: Прудиус І.С.

розглянувши у судовому засіданні у місті Києві питання про витребування доказів у справі за адміністративним позовом Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Затишний дім» до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій протиправними, скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2017 року позивач, Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Затишний дім», звернулись до суду першої інстанції з адміністративним позовом у якому просили:

визнати протиправними дії відповідача щодо скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт по реконструкції об'єкту за адресою: м. Київ, вул. Обухівська, 122 від 09 червня 2017 року за №КВ083171602037 шляхом видання наказу № 374 від 23 листопада 2017 року, та щодо виключення запису про її реєстрацію з Єдиного реєстру дозвільних документів;

скасувати наказ відповідача № 374 від 23 листопада 2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт по реконструкції об'єкту за адресою: м. Київ, вул. Обухівська, 122 від 09 червня 2017 року за №КВ083171602037, та зобов'язати відповідача включити запис про реєстрацію такої декларації до Єдиного реєстру дозвільних документів.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 березня 2018 року позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з вказаною постановою суду першої інстанції, відповідачем та іншими особами, що не брали участь у справі, подано апеляційні скарги у якій просить оскаржувану постанову суду скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів дійшла висновку щодо необхідності витребування додаткових доказів у справі.

Згідно з положеннями ст.. 76 Кодексу адміністративного судочинства України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Предметом спору у даній справі є наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) №374 від 23 листопада 2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 5 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Згідно з п. 16 Порядку №553, за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

Судом першої інстанції встановлено та у апеляційних скаргах не заперечується, що Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю, відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553, проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОК «ЖБК «Затишний дім» на об'єкті - Реконструкція житлового будинку по вул. Обухівська, 122 у Святошинському районі м. Києва.

Проте, у матеріалах справи відсутній наказ про призначення такої перевірки та будь-які документи, складені за результатом перевірки (акт, довідка) з яких можливо встановити фактичну підставу для винесення відповідачем оскаржуваного наказу про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт.

Згідно з ч. 1, 3-4 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ч. 2 ст.. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Так, на переконання суду апеляційної інстанції, для встановлення відповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинами справи, необхідно витребувати у відповідача наказ про призначення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОК «ЖБК «Затишний дім» на об'єкті - Реконструкція житлового будинку по вул. Обухівська, 122 у Святошинському районі м. Києва та документи, складені за результатом перевірки (акт, довідка) з яких можливо встановити фактичну підставу для винесення відповідачем оскаржуваного наказу про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт.

Керуючись ст. 9, 76, 77, 243, 248, 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Витребувати у Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) докази, а саме: наказ про призначення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОК «ЖБК «Затишний дім» на об'єкті - Реконструкція житлового будинку по вул. Обухівська, 122 у Святошинському районі м. Києва та документи, складені за результатом перевірки (акт, довідка) з яких можливо встановити фактичну підставу для винесення наказу № 374 від 23 листопада 2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт по реконструкції об'єкту за адресою: м. Київ, вул. Обухівська, 122 від 09 червня 2017 року за №КВ083171602037.

Зазначені докази надіслати до Київського апеляційного адміністративного суду або подати через канцелярію суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення є остаточною та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 15.08.2018

Головуючий Л.В. Бєлова

Судді: К.А. Бабенко,

А.Ю. Кучма