Рішення № 75903336, 16.08.2018, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2018
Номер справи
824/417/18-а
Номер документу
75903336
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/417/18-а

Cуддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018) про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

07.05.2018 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (відповідач) з такими позовними вимогами (з уразуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.07.2018 року):

зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації повторно розглянути заяву щодо прийняття рішення про безоплатну передачу у власність легкового автомобіля марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, НОМЕР_2 та надати дозвіл на перереєстрацію автомобіля марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, НОМЕР_2, з ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, на ім'я ОСОБА_1, як члена його сім'ї.

Ухвалою суду від 21.05.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 12.07.2018 року.

Розгляд справи призначений на 12.07.2018 року було відкладено, у зв'язку з перебування головуючого судді у відпустці, на 26.07.2018 року.

Враховуючи думку представників сторін, 26.07.2018 року суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказував на те, що її дід інвалід ВВВ ІІ групи ОСОБА_2 отримав автомобіль марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см. куб НОМЕР_2, який був визнаний гуманітарною допомогою.

Автомобіль було видано відповідно до вимог Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року за №999 "Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями", про що зазначено в наказі відповідача від 25.07.2005 року №109.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть від 01.03.2011 року серії НОМЕР_3.

Після смерті діда, позивач звернулась до Департаменту із заявою про надання дозволу на перереєстрацію гуманітарного автомобіля на неї, згідно чинного законодавства.

Однак до позивача, надійшов лист-відмова в якому зазначено, що у зв'язку із наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року справа №2-520/2012 про повернення вказаного автомобіля, Департаментом відмовлено в задоволенні заяви.

Враховуючи, що судові рішення були прийняті до прийняття Законів України № 426-VIII від 14.05.2015 року та №2008-VIII від 06.04.2017 року, позивач вважає, що норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.

Закон України №426-VIII від 14.05.2015 року та Закон України №2008-VIII від 06.04.2017 року були прийняті пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли в цій справі.

Позивач вважає, що він, як член сім'ї померлого інваліда, відповідно до чинних вимог законодавства, має право на перереєстрацію гуманітарного автомобіля на себе.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надав суду відзив проти позову в якому зазначив, що ОСОБА_2 згідно із висновком обласної медико-соціальної експертної комісії перебував на обліку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА з 04.02.2004 року для забезпечення спецавтотранспортом в модифікації М з правом передачі керування члену сім'ї під порядковим номером 277.

Видача автомобілів з числа гуманітарної допомоги здійснювалася відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року, де ст. 1 визначено, що гуманітарною допомогою є цільова адресна безоплатна допомога в цільовій або натуральній формі, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб.

16.02.2004 року ОСОБА_2 звернувся до Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА із заявою про забезпечення його автомобілем з правом передачі керування внучці ОСОБА_1.

Згідно наказу Головного управління праці та соціального захист населення Чернівецької ОДА від 25.07.2005 року №109, автомобіль марки ВАЗ-21093 передано ОСОБА_2.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_3.

На момент смерті ОСОБА_2 діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2006 року №999. Згідно з п. 41 цього Порядку автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, після смерті інваліда повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.

Рішенням Апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року вирішено вилучити у ОСОБА_1.

За вказаним рішенням суду, виписано виконавчий лист та пред'явлено Департаментом до виконання до відділу державної виконавчої служби Кіцманського районного управління юстиції, де від 12.11.2013 року відкрили виконавче провадження у справі, а постановою державного виконавця від 17.01.2014 року оголошено розшук майна боржника, а виконавче провадження зупинено.

06.05.2016 року позивач звернулась до Міністерства соціальної політики через Департамент із заявою про надання дозволу на переоформлення автомобіля отриманого його дідом в якості гуманітарної допомоги.

Відповідно до протоколу №11 засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення автомобіля у зв'язку із наявністю рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року.

Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту зі 25.04.2018 року №2193.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог та просив відмовити у їх задоволенні у повному обсязі.

Сторони, після надання пояснень по суті спору в судовому засіданні, не заперечували щодо подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та відзив проти позову, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з таких підстав.

Судом встановлено наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

Позивач - ОСОБА_1 народилася 24.05.1975 року в селі Ошихліби Кіцманського району Чернівецької області та відповідно до довідки виданої виконавчим коміттом Ошихлібської сільської ради Кіцманського району Чернівецької області є онукою - ОСОБА_2 (а.с. 19).

Встановлено, що 16.02.2004 року ОСОБА_2 звернувся до Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА із заявою про забезпечення його автомобілем з правом передачі керування внучці ОСОБА_1 (а.с. 21).

Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.05.2005 року №26/ГД-2619/К включено автомобіль "Лада" 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2 до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога (а.с. 17).

Наказом Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 25.07.2005 року №109 ОСОБА_2, видано автомобіль марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2 з правом передачі керування онуці ОСОБА_1.

Згідно акту від 26.07.2005 року Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль марки ВАЗ-21093 НОМЕР_2 безкоштовно видано інваліду ВВВ ІІ групи ОСОБА_2 з числа гуманітарної допомоги (а.с. 23).

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_3 (а.с. 24).

Рішенням Кіцманського районного суду м. Чернівці від 21.05.2012 року у задоволенні позову прокурора Кіцманського району в інтересах Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про повернення автомобіля відмовлено (а.с. 25-26).

Рішенням апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року, рішення Кіцманського районного суду м. Чернівці від 21.05.2012 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким задоволено позовні вимоги. Вирішено вилучити у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "ВАЗ-21093", кузов НОМЕР_2 на зберігання в гараж обласного комунального підприємства "Інвантранс" по вул. Енергетичній, 2, м. Чернівці (а.с. 27-28).

12.11.2013 року старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кіцманського районного управління юстиції Петрюк О.В. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№40689482 з примусового виконання виконавчого листа №2-520 від 14.10.2012 року про вилучення у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "ВАЗ-21093" кузов НОМЕР_2 на зберігання в гараж обласного комунального підприємства "Інвантранс" по вул. Енергетичній, 2, м. Чернівці (а.с. 57).

Постановою державного виконавця від 17.01.2014 року оголошено розшук майна боржника, а виконавче провадження зупинено.

06.05.2016 року позивач звернулась до Міністерства соціальної політики через Департамент із заявою про надання дозволу на переоформлення, в якій просила залишити в сім'ї автомобіль марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2, який отримав її дід - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 22).

На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Чернівецькій обласній державній адміністрації 24.04.2018 року, оформленого Протоколом №11, розглянуто звернення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації щодо автомобілів, документи на які подані на розгляд робочої групи: відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 06.04.2017 року №2008-VIII винести на розгляд робочої групи прийняття рішення про безоплатну передачу легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, у власність особам з інвалідністю строк експлуатації яких понад 10 років або, у разі їх смерті - членам їхніх сімей (а.с. 16).

Листом від 25.04.2018 року № 2193 відповідач повідомив позивача про те, що відповідно до Протоколу №11 засідання робочої групи прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля у зв'язку з наявністю рішення апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року №22ц-286/2013 про повернення автомобіля Департаменту соціального захисту населення (а.с. 15).

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зобов'язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-IV (Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.

Положеннями ч. 9 ст. 26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України від 21 березня 1991 року №875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім'ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Матеріалами справи встановлено, що згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.05.2005 року №26/ГД-2619/К включено автомобіль "Лада" 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2 до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога та було передано у користування покійному діду позивача - ОСОБА_2, з правом передачі керування онуці ОСОБА_1.

Після смерті ОСОБА_2, засвідченої Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_3 від 01.03.2011 року, питання про належність автомобіля, отриманого ним в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року N 999.

Відповідно до п. 41 вказаного Порядку, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.

Згідно з ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року N1192-XIV (в редакції, що діяла на момент смерті ОСОБА_2), забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.

У разі несплати членом сім'ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що рішенням апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року, рішення Кіцманського районного суду м. Чернівці від 21.05.2012 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким задоволено позовні вимоги. Вирішено вилучити у ОСОБА_1 та передати у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "ВАЗ-21093" кузов НОМЕР_2 на зберігання в гараж обласного комунального підприємства "Інвантранс" по вул. Енергетичній, 2, м. Чернівці.

14.05.2015 року, частиною четвертою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451; 2010 р., N 8, ст. 62; 2014 р., N 4, ст. 61) викладено в такій редакції:

- Частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451; 2010 р., № 8, ст. 62; 2014 р., № 4, ст. 61) викласти в такій редакції:

"Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі відсутності членів сім'ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім'ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".

Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, суд звертає увагу, що 14.05.2015 року нормами Закону України № 426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року № 999, зміни до п. 41 якої були внесені 07.10.2015 року та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.

У зв'язку з вказаними змінами законодавства, позивач 06.05.2016 року звернулась до Міністерства соціальної політики через Департамент із заявою про надання дозволу на переоформлення, в якій просила залишити в сім'ї автомобіль марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2, який отримав її дід - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак, листом від 25.04.2018 року № 2193 відповідач повідомив позивача про те, що відповідно до Протоколу №11 засідання робочої групи прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля у зв'язку з наявністю рішення апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року справа №22ц-286/2013 про повернення автомобіля Департаменту соціального захисту населення.

Згідно із ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Водночас, суд звертає увагу, що прийняття Закону України № 426-VIII від 14.05.2015 року було спрямоване на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на момент смерті ОСОБА_2 .

Таким чином, з 14.05.2015 року змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога. А відтак, суд вважає, що посилання Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на рішення апеляційного суду Чернівецької області від 13.03.2013 року справа №22ц-286/2013 не ґрунтуються на вимогах спеціального законодавства. Суд наголошує, що вказане судове рішення було прийняте до прийняття Закону України №426-VIII від 14.05.2015 року, а відтак норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.

Також згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011 року № 5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв'язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).

Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII від 14.05.2015 року було прийнято пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.

Тому суд вважає, що висновки відповідача, викладені у листі від 25.04.2018 року № 2193, про відсутність підстав для зняття автомобіля марки «ВАЗ-21093», 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1 є безпідставними і необґрунтованими.

Враховуючи вимоги наведених законодавчих актів, а також у зв'язку із встановленням порушення права позивача щодо залишення за ним вказаного автомобіля, суд вважає, що для належного захисту порушеного права слід зобов'язати відповідача вирішити питання щодо зняття автомобіля марки "ВАЗ-21093", 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1. Тобто або самостійно вирішити порушене позивачем питання або доручити відповідальному органу здійснити вказані дії.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації зняти автомобіль марки "ВАЗ-21093", 1998 року випуску, об'ємом двигуна 1499 см.куб НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд приймає рішення про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації сплачений судовий збір в сумі 704,80 грн згідно квитанції №22461411-1 від 08.05.2018 року

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (відповідач) повторно розглянути заяву щодо прийняття рішення про безоплатну передачу у власність легкового автомобіля марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, НОМЕР_2 та надати дозвіл на перереєстрацію автомобіля марки ВАЗ-21093, 1998 року випуску, НОМЕР_2, з ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, на ім'я ОСОБА_1, як члена його сім'ї.

3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) суму судового збору в розмірі 704 (сімсот чотири) грн 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Головна, 245), сплаченого згідно квитанції №22461411-1 від 08.05.2018 року

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач - ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1, АДРЕСА_1).

Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018).

Суддя В.О. Григораш