Рішення № 75903015, 13.08.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2018
Номер справи
1640/2366/18
Номер документу
75903015
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/2366/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єресько Л.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В С Т А Н О В И В:

10 липня 2018 року ОСОБА_1 /надалі по тексту - позивач, ОСОБА_1В./ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /надалі - відповідач , ГУ ПФУ в Полтавській області/, в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо невиплати пенсії в повному обсязі з 01.01.2016;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нарахувати та провести повну виплату перерахованої пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки Ліквідаційної комісією УМВС України в Полтавській області № 4/2372 від 25.03.2018 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 без обмеження граничного розміру, з урахуванням проведених виплат.

Також позивачем в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства заявлено клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання законної сили, звіт про виконання рішення суду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за наслідками проведеного ГУ ПФУ у Полтавській області перерахунку пенсії позивач отримав право на виплату донарахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, яка на його думку підлягає виплаті одноразовим платежем без обмеження граничного розміру, а не щомісячними надбавками в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, як вважає відповідач.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

23.07.2018 відповідач надав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог з тих підстав, що позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, починаючи з 01.01.2016 (а.с. 39).

За змістом письмових пояснень ГУ ПФУ в Полтавській області, поданих 01.08.2018, просили виправити помилково зазначені у відзиві номер та дату довідки з 4/10916 від 22.03.2018 на вірний - № 4/2372 від 25.03.2018. Одночасно зазначили, що після перерахунку пенсії з 01.01.2016 розмір пенсії зменшився, у зв’язку із чим здійснено доплату до попереднього основного розміру в сумі 15,19 грн (а.с. 55).

25.07.2018 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій заперечуючи проти доводів відповідача, викладених у відзиві зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від від 21.02.2018 №103 не існувала на момент виникнення спірних правовідносин (січень 2016 року). До того ж її прийняття не спрстовує факт протиправної бездіяльності відповідача за період з січня по лютий 2018 рік , що підверджується рішенням Верховного Суду в зразковій справі № Пз/9901/8/18 від 15.02.2018. Зауважив, що постановою Кабінету Міністрів України від від 21.02.2018 №103 встановлено процедуру виплати сум перераховної пенсії у зменшому розмірі та сама виплата різниці у сумі перерахованої пенсії розстрочена на тривалий період, в той час як Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших оіб» не визначене питання стосовно того, що виплата перерахованих пенсій може бути розстрочена у зменшеному розмірі (а.с. 51-54).

За змістом частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто у порядку письмового провадження, у зв'язку з чим на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія інвалідності згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, що відповідачем не заперечується.

28.03.2018 (вх. № 11) до ГУ ПФУ в Полтавській області надійшла довідка № 4/2372 від 25.03.2018 на ім'я ОСОБА_1, видана Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (а.с. 47).

За змістом довідки від 25.03.2018 № 4/2372 розмір грошового забезпечення за нормами чинними за січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського помічник чергового молодшого складу поліції до посади на день звільнення зі служби помічника чергового ЧЧ роти міліції громадської безпеки особливого призначення УМВС України в Полт. становить: посадовий оклад – 1 900,00 грн, оклад за спеціальним званням (ст. прапорщик міліції) – 1000,00 грн, надбавка за стаж служби (40 %) - 1160,00 грн, премія (10,08 %) – 409,25 грн, всього – 4469,25 грн.

На підставі даної довідки відповідачем 11.06.2018 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 в редакції постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, що підтверджується витягом з пенсійної справи № НОМЕР_1 ОСОБА_1 (а.с. 48).

За результатами проведеного перерахунку з 01.01.2016 визначено, що розмір пенсії з 01.07.2018 складає 2696,74 грн, в тому числі основний розмір пенсії (60% грошового забезпечення) - 2681,55 грн, та сума доплати до попереднього основного розміру пенсії в розмірі 15.19 грн (а.с. 48).

19.06.2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою, в якій просив здійснити виплату недоотриманої перерахованої пенсії згідно довідки Ліквідаційної комісії УМВС України, яка виготовлена на підставі постанови КМУ № 103 та направлена до Головного управління ПФУ в Полтавській області за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Також просив надати завірену належним чином копію розпорядження «Перерахунок пенсії» станом на 01.01.2016, який здійснений відповідно до вищевказаної довідки та надати інформацію про суму недоотриманої його пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 (а.с. 43-44).

За результатами розгляду поданої заяви листом від 26.06.2018 № 1127/В-03 ГУ ПФУ в Полтавській області повідомлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21.02.2018 № 103 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії у встановленому законодавством порядку, починаючи з 01.01.2016 згідно поданої Ліквідаційною комісією управління МВС України в Полтавській області про грошове забезпечення. За результатами даного перерахунку пенсія встановлена в попередньому розмірі – 2696,74 грн, доплата різниці пенсії по перерахунку згідно постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 відсутня. Одночасно зазначено, що копію перерахунку пенсії за 2016 рік на виконання вказаної постанови направлено на адресу ОСОБА_1 листом від 01.06.2018 № 4450/03-24/1 (а.с. 45).

Вважаючи порушеним право на отримання належних сум пенсії одноразовим платежем, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд приходить до таких висновків.

За змістом частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Разом з тим, в силу положень частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Таким чином, законодавець визначив, що суттю адміністративного судочинства є судовий контроль за діяльністю органів влади та місцевого самоврядування в сфері дотримання прав і свобод громадян та юридичних осіб.

Суд наголошує, що захист прав здійснюється у разі їх порушення. З цього слідує, що під час розгляду кожної справи суд повинен встановити чи має місце порушення прав позивача, адже без цього не можна виконати завдання судочинства. Звернення до суду є способом захисту порушених суб'єктивних прав, а не способом відновлення законності та правопорядку у публічних правовідносинах.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-ХІІ).

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній до 29.12.2015) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесені доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”.

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно зі статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393” (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (у редакції, що діяла до 24.02.2018) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Водночас суд зауважує, що Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Пунктом 3 цієї Постанови визначено: перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

- з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

- з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Отже вказаною постановою встановлено порядок виплати різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р.

Як встановлено судом вище, на виконання ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та постанови КМУ від 21.02.2018 №103 ліквідаційною комісією УМВС України у Полтавській області направлено відповідачу довідку від 25.03.2018 4/2372 (а.с. 57), на підставі якої ГУ УПФУ у Полтавській області 11.06.2018 проведено перерахунок пенсії (пенсійна справа № НОМЕР_1) з 01.01.2016.

Отже, позивачу 11.06.2018 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016, у тому числі, за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, що, у свою чергу, свідчить про виконання державою взятих на себе зобов'язань щодо проведення перерахунку та виплати військовим пенсіонерам та прирівняним до них особам пенсії, обчисленої з розміру грошового забезпечення поліцейських.

Відповідно до приписів частини четвертої статті 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, саме до повноважень Кабінету Міністрів України віднесено встановлення умов та визначення порядку проведення перерахунку пенсій, а також процедури їх виплати.

Верховний Суд в ухвалі від 02.05.2018 у справі №818/1076/18 зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі Закону №2262-XII та Постанови КМУ №988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

Суд зауважує, що в силу вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, підставою для проведення перерахунку пенсії є довідка уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення.

Верховним Судом у пункті 57 рішення від 15.02.2018 у зразковій справі №820/6514/17 визначено обставини, які можуть вплинути на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, а саме - довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45. Ці довідки повинні бути чинними.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р., N 45.

При цьому пунктом 4 вказаної постанови встановлено, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

У контексті даного спору суд зауважує, що позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016, розмір якої зменшився з 2696,74 грн (а.с. 46, 56) до 2 681,55 грн, у звязку із чим відповідачем було здійснено доплату до попереднього основного розміру пенсії в сумі 15,19 грн, що підтверджується витягом з пенсійної справи № НОМЕР_1 (а.с. 48, 59).

Проаналізувавши характер спірних відносин, що склались між сторонами, судом не встановлено протиправної бездіяльності чи неправомірності дій в діяльності ГУ ПФУ у Полтавській області, якими б порушувалися права позивача.

Дії відповідача у спірній ситуації чітко врегламентовані постановою КМУ від 21.02.2018 №103, яка є чинною, не оскаржувалася та не скасовувалася в установленому порядку.

За таких обставин відсутні правові підстави для зобов'язання відповідача провести повну виплату у зв’язку із перерахунком пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області № 4/2372 від 25.03.2018 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, як на тому наполягає позивач.

Щодо позовної вимоги позивача в частині зобов’язання провести виплату йому донарахованих cум без обмеження граничного розміру, то суд приходить до висновку про її безпідставність, оскільки як слідує із проведеного відповідачем розрахунку щомісячні суми пенсії позивача, обраховані із даних довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області № 4/2372 від 25.03.2018, не перевищують встановленого граничного розміру.

Отже, враховуючи вищевикладене, у задоволенні позову ОСОБА_1 належить відмовити.

За змістом ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Оскільки у задоволенні позовних вимог відмовлено, то підстави для встановлення звіту відсутні.

Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.

Керуючись статтями 9, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 36007, рнокпп НОМЕР_2) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити певні дії повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд у відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя ОСОБА_2