Рішення № 75901779, 16.08.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2018
Номер справи
816/2034/18
Номер документу
75901779
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2034/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Канигіної Т.С.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом

позивача ОСОБА_1 до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

13.06.2018 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - ГУ ПФУ в Полтавській області, відповідач) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Полтавській області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Полтавській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що у серпні 2015 року звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства оборони України, постановою цього суду від 19.02.2018 у справі № 826/17003/15 позов задоволено: визнано бездіяльність Міністерства оборони України стосовно невизначення позивачу посади, відповідної посаді, яку він займав при звільненні в запас, та зобов'язано Міністерство оборони України визначити посаду, відповідну посаді, яку він займав при звільненні в запас, - старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління бойової підготовки авіаційного корпусу; зобов'язано Міністерство оборони України надати до Пенсійного фонду України всі необхідні документи для перерахунку позивачу пенсії за відповідною посадою.

За доводами позивача, Полтавським обласним військовим комісаріатом направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідки для перерахунку пенсії позивачу, проте, відповідач протиправно ігнорує вказані довідки та вказує, що рішенням суду будь-яких зобов'язань ГУ ПФУ в Полтавській області не встановлено.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18.06.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 816/2034/18 та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

03.07.2018 до суду надійшов відзив на позов, у якому вказано, що 14.05.2015 на адресу ГУ ПФУ в Полтавській області надійшов лист фінансово-економічного управління командування сухопутних військ, а також довідка про грошове забезпечення станом на 01.01.2008 та 01.04.2012 з урахуванням посадового окладу 1275,00 грн, відповідно до вказаних довідок позивачу проведено перерахунок пенсії. На виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.04.2018 Полтавським обласним військовим комісаріатом направлено довідки про грошове забезпечення № ФП-70653/10/2217 з 01.01.2008 та № ФП-70653/10/2217 з 01.04.2012. За доводами відповідача, оскільки будь- яких зобов'язань ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.04.2018 на ГУ ПФУ в Полтавській області не покладено, підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відсутні. Крім того, відповідач указує про пропуск строку звернення до суду /а.с. 61-62/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.07.2018 призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 08.08.2018.

01.08.2018 від позивача надійшли до суду додаткові пояснення на позов, у яких указано, що ГУ ПФУ в Полтавській області було надано довідки для перерахунку пенсії, проте, відповідач протиправно відмовив позивачу у перерахунку, посилаючись на відсутність зобов'язання ВАСУ на перерахунок пенсії /а.с. 68-69/.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що у червні 1961 року позивач звільнений у запас з посади старшого офіцера по дослідженню бойового застосування літаків з ЖРД-льотчик НІО БП з Учбового Червонопрапорного центру винищувальної авіації ППО країни /а.с. 37/.

Позивачу призначена пенсія з 01.07.2005 за вислугу 29 років 77% грошового забезпечення безстроково; основний розмір пенсії 1628,07 грн /а.с. 35/.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 у справі № 826/17003/15 (дата набрання постановою законної сили - 29.08.2016) позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України задоволено: визнано бездіяльність Міністерства оборони України стосовно невизначення позивачу посади, відповідної посаді, яку він займав при звільненні в запас, та зобов'язано Міністерство оборони України визначити посаду, відповідну посаді, яку він займав при звільненні в запас, - старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління бойової підготовки авіаційного корпусу; зобов'язано Міністерство оборони України надати до Пенсійного фонду України всі необхідні документи для перерахунку позивачу пенсії за відповідною посадою /а.с. 11-14/.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2016 залишена без змін постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 /а.с.15-17/.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.04.2017 залишені без змін постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2016 /а.с.18-19/.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.06.2017 у справі № 826/17003/15 виправлено описку у постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 у справі № 826/17003/15, зокрема зазначено: "Виправити описку у пункті 2 резолютивної частини постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016, зазначивши посаду "старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління авіаційного корпусу" замість "старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління бойової підготовки авіаційного корпусу" /а.с. 20-21/.

02.11.2015 Полтавським обласним військовим комісаріатом направлено листом від 01.11.2017 № 10/2217, зокрема до ГУ ПФУ в Полтавській області на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/17003/15 від 19.02.2016 уточнені довідки про грошове забезпечення з 01.01.2008 та з 01.04.2012 майора запасу ОСОБА_1 для приєднання до матеріалів пенсійної справи ФП-70653 (Міноборони) та застосування при обчисленні/перерахунку/ пенсії за вислугу років /а.с. 55/.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 07.05.2018 № 809/Г-03 повідомлено позивача, що на адресу відповідача з Полтавського обласного військового комісаріату надійшли довідки про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП-70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217. Відповідачем зазначено, що оскільки будь-яких зобов'язань ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.04.2017 на ГУ ПФУ в Полтавській області не покладено, підстави для перерахунку пенсії позивачу на підставі вищевказаних довідок про грошове забезпечення, відсутні /а.с 26/.

Не погоджуючи із бездіяльністю відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (надалі - Закон №2262-XII, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з положеннями статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до статті 51 Закону №2262-XII при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, у постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 у справі № 826/17003/15 встановлено наступне.

Позивач звільнений у запас у червні 1961 році з посади старшого офіцера по дослідженню бойового застосування літаків з ЖРД льотчика науково-дослідницького відділу бойової підготовки учбового Червонопрапорного центру винищувальної авіації ППО країни, посадовий оклад позивача становив 250 руб.

Визначення у пенсійній справі позивача посади "старший офіцер учбового центру" відповідачем жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено.

Посада позивача пов'язана з виконанням випробувальних, дослідницьких польотів, визначення експлуатаційних, льотних та бойових можливостей літака. До кола обов'язків позивача входили видача рекомендацій, складання інструкцій з льотної експлуатації та перенавчання льотного складу на літаки-перехоплювачі. Також позивач приймав участь в державних комісіях та інспекціях по розслідуванню аварій та катастроф в частинах винищувальної авіації протиповітряної оборони країни.

З 1948 року по 1961 року посада позивача містилась по штатах №20/710 і №29/15 - авіаційної дивізії та авіаційного корпусу.

Зазначено, що слова: дослідник, випробувач, інспектор, перевіряючий, контролер - це слова синоніми (Російсько-український та Українсько-російський словник Д.І. Ганич і І.С. Олійник видання МП Київ "Фенікс" 1993 року, Словник термінів і понять, що вживаються в існуючих нормативно-правових актах України видавництво "Оріяна" 1999 року).

Також суд вказав, що позивач стверджує, що відповідною посадою, яка відповідає вимогам пункту 6 Порядку №45, є старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління авіаційного корпусу.

Відповідачем не надано до суду доказів, які б спростовували вищезазначені доводи позивача.

Окрім того, листом від 31.03.2016 №248/6/П/5689/1271 Департамент фінансів Міністерства оборони України повідомив позивача про те, що штатом, на якому утримується управління авіаційного корпусу, на цей час посада інспектора-льотчика не передбачена, а затверджена посада старшого інспектора-льотчика відділу бойової підготовки з визначенням розміру посадового окладу з 01.04.2000 у межах 210-220 гривен.

За доводами суду, тим самим Департамент фінансів Міністерства оборони України підтвердив, що посада старшого інспектора-льотчика відділу бойової підготовки відповідає посаді, яка відсутня в штаті відповідача.

Листом від 06.05.2011 №350/106/2/130д командир військової частини А0304 повідомив, що розмір посадового окладу, встановленого для посади старшого інспектора-льотчика відділу бойової підготовки управління авіаційного корпусу, станом на грудень 2004 року складав 210-220 гривень. Відповідно до наказу Міністра оборони України від 30.12.2007 №707 розмір посадового окладу для зазначеної посади становить 1350-1400 гривень.

Отже, листом від 06.05.2011 також підтверджено наявність у штаті посади, яка є аналогічною посаді, яку позивач займав перед звільненням в запас.

З урахуванням вищевикладеного, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку, що посада старшого інспектора-льотчика відділу бойової підготовки управління авіаційного корпусу є тією посадою, яка є відповідною посаді позивача, яку він займав перед звільненням у запас.

Як вищезазначено, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 у справі № 826/17003/15 (дата набрання постановою законної сили - 29.08.2016) позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України задоволено: визнано бездіяльність Міністерства оборони України стосовно невизначення позивачу посади, відповідної посаді, яку він займав при звільненні в запас, та зобов'язано Міністерство оборони України визначити посаду, відповідну посаді, яку він займав при звільненні в запас, - старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління бойової підготовки авіаційного корпусу; зобов'язано Міністерство оборони України надати до Пенсійного фонду України всі необхідні документи для перерахунку позивачу пенсії за відповідною посадою

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.06.2017 у справі № 826/17003/15 виправлено описку у постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016 у справі № 826/17003/15, зокрема зазначено: "Виправити описку у пункті 2 резолютивної частини постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2016, зазначивши посаду "старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління авіаційного корпусу" замість "старший інспектор-льотчик відділу бойової підготовки управління бойової підготовки авіаційного корпусу".

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (дата набрання чинності - 20.02.2008) (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям (пункт 2 Порядку № 45).

Згідно з пунктом 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Так, 02.11.2017 до ГУ ПФУ в Полтавській області надійшов лист Полтавського обласного військового комісаріату від 01.11.2017 № 10/2217, яким направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області уточнені довідки про грошове забезпечення з 01.01.2008 та з 01.04.2012 /а.с. 55/.

Відповідно до уточненої довідки Полтавського обласного військового комісаріату від 01.11.2017 № ФП70653/10/2217, яка видана ОСОБА_1, змінено складові види грошового забезпечення позивача та зазначено, що грошове забезпечення для обчислення пенсії з 01.01.2008 встановлено згідно з рішенням суду за посадою старший офіцер з дослідження б/застосування літаків - льотчик наук.-досл. відділу учб.центру винищ.авіац.ППО в/ч 23599, яку він обіймав: посадовий оклад - 1358,00 грн; оклад за військове звання - 125,00 грн; відсоткова надбавка за вислугу років 40,00 % - 593,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 1038,00 грн; надбавка за таємність 15,00 % - 203,70 грн; надбавка за класну кваліфікацію 12,00 % - 162,96 грн; надбавка за особливі умови служби 35% - 475,30 грн; премія 10% - 135,80 грн; всього - 4092,06 грн /а.с. 56/.

Також згідно з уточненою довідкою Полтавського обласного військового комісаріату від 01.06.2012, яка видана ОСОБА_1, відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 № 355 грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2012 (день, з якого змінено розмір грошового забезпеченням особам, які проходять військову службу) за посадою - старший офіцер учбового центру, яку він обіймав на день звільнення зі служби: посадовий оклад - 1200,00 грн; оклад за військовим званням майор/капітан з р. - 125,00 грн; надбавка за вислугу років 40% - 530,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 927,50 грн; надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, 15% - 180,00 грн; надбавка за кваліфікацію 12% - 144,00 грн; надбавка за особливі умови служби 35% - 420,00 грн; премія 90% - 1080,00 грн; всього - 4606,50 грн /а.с. 57/.

Як вищевказано, відповідно до частини другої статті 51 Закону №2262-XII при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

З огляду на викладене, відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивача після отримання уточнених довідок Полтавського обласного військового комісаріат.

Проте відповідачем допущено протиправну бездіяльність, оскільки не здійснено перерахунку пенсії позивачу.

Отже, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ в Полтавській області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок (надійшли до ГУ ПФУ в Полтавській області 02.11.2017) про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217.

З огляду на викладене, позовні вимоги щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217 підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вищезазначені висновки суду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не доказав правомірності свого рішення, що є підставою для задоволення адміністративного позову.

Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, враховуючи задоволення позову, на користь позивача підлягають відшкодуванню судові витрати, сплачені позивачем за подання цього позову.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 139, 243-246, 250, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок (надійшли до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 02.11.2017) про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом уточнених довідок про грошове забезпечення з 01.01.2008 № ФП 70653/10/2217 та з 01.04.2012 № ФП 70653/10/2217, з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя Т.С. Канигіна