
Дата документу 10.08.2018
Справа № 334/5826/18
Провадження № 2-а/334/236/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2018 року
Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Гнатюк О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національної поліції України в особі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, третя особа: Департамент інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України, про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправної та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
10 серпня 2018 року до Ленінського районного суду м. Запоріжжя надійшов позов ОСОБА_1 до Національної поліції України в особі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, третя особа: Департамент інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України, про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправної та зобов’язання вчинити певні дії.
У позовній заяві позивач просить визнати незаконною бездіяльність відповідача в питанні не припинення розшуку автомобілю марки «Mitsubishi Lancer» 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1, який належить позивачу на праві приватної власності; зобов’язати Національну поліцію України в особі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області припинити розшук автомобілю марки «Mitsubishi Lancer» 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1, кий належить позивачу на праві приватної власності.
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
-оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
-уточнення списку виборців;
-оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
-оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
-примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
-примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
-затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
-продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
-затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
-затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем спрямовано до Ленінського районного суду м. Запоріжжя як адміністративного суду, адміністративний позов, який йому не підсудний відповідно, тобто порушені правила підсудності.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України в особі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, третя особа: Департамент інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України, про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправної та зобов’язання вчинити певні дії, на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду (69041, м. Запоріжжя,вул. Сергія Синенка, буд. № 65 «в») за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу VII Перехідних Положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя О.М. Гнатюк