Постанова № 75891351, 13.08.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.08.2018
Номер справи
760/18698/18
Номер документу
75891351
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 760/18698/18

Провадження № 3/760/6054/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.08.2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 168136 від 14.07.2018 року ОСОБА_1 14.07.2018 року о 02:44 год. в м. Києві на вул. Борщагівська, 128, керував транспортним засобом марки «Skoda Fabia» н/з НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР.

Відповідальність водія ОСОБА_1 передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Гр. ОСОБА_1, з'явившись за викликом суду, своєї вини в інкримінованому йому правопорушенні не визнав. При цьому свою позицію обґрунтував незаконними діями працівників поліції. Зокрема, зазначив про незаконність його зупинки,так я працівники поліції не пояснили причину зупинки, використання працівниками поліції положень законодавства, якими керувались працівники поліції і яке на даний час не застосовується. До того ж, вказав на порушення при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: посилання в останньому на порушення ним п. 2.5 ПДР, що категорично працівники поліції не мали права здійснювати.

Крім того, зауважив про те, що вважає застосування алкотестера «Драгер» незаконним, тому відмовився проходити на ньому огляд на стан сп'яніння. В той же час, коли він виразив намір пройти огляд та проїхати до лікарні з працівниками поліції йому було в цьому відмовлено з посиланням на те, що протокол про адміністративне правопорушення вже складений. Самостійно для огляду на стан сп'яніння не звертався, оскільки вважає, що це повинні робити працівники поліції, а саме: забезпечити його доставку до установи, де такий огляд провадиться.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП відповідальність водіїв наступає за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 168136 від 14.07.2018 року, поясненнями свідків, відео з нагрудних камер поліцейських.

Доказів на підтвердження зворотного не надано, в матеріалах справи останні відсутні.

З огляду на встановлене, надаючи оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню, виходячи з вимог ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в дохід з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього накладено адміністративне стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 33, 38, 40-1, ст. 130, 245, 251, 280 КУпАП та Законом України «Про судовий збір», -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Застосувати до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі шестиста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на р/р 31113149026001, отримувач коштів: УДК СУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, банк отримувача: Казначейство України, код класифікації доходів бюджету: 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп., що підлягає сплаті на р/р 31218206026010, отримувач коштів: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38050812, банк отримувача: Казначейство України, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Апеляційного суду міста Києва через районний суд.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: М.Б. Зелінська