
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Справа № 817/1090/18
УХВАЛА
"14" серпня 2018 р. м. Житомир
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Кузьменко Л.В., перевіривши апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "04" червня 2018 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтех-Пром" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій , -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 04.06.2018 позов задоволено.
Не погоджуючись з даною рішенням Державна фіскальна служба України подала апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки, не відповідає вимогам ст. 295 КАС України, так як відповідачем пропущено процесуальний строк звернення до суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З матеріалів справи вбачається, що рішення суду прийнято 04.06.2018 у порядку письмового провадження. Копію рішення скаржником отримано 07.06.2018. Відтак строк подання апеляційної скарги закінчився 09.07.2018 (07.07.2018-08.07.2018-вихідні дні).
Апеляційну скаргу відповідачем подано 16.07.2018 (про що свідчить вхідний штамп суду першої інстанції), тобто з пропуском встановленого законом строку.
В апеляційній скарзі відповідач заявив клопотання про поновлення процесуального строку на подання апеляційної скарги, яке обґрунтоване великою завантаженістю представника та тим, що копію рішення відповідачем отримано 07.06.2018 та передано засобами електронного зв'язку до відповідального працівника 02.07.2018.
Суд дослідивши вказане клопотання вважає, що воно задоволенню не підлягає.
За пунктом 3 частини 1 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом віднесено до принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах, зміст якого розкриває стаття 10 цього Кодексу, частинами 1, 2 якої встановлено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Статтею 44 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено обов'язок осіб, які беруть участь у справі (учасників справи), добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З метою виконання процесуального обов'язку дотримання строку на апеляційне оскарження судових рішень особа, яка має намір подати апеляційну скаргу, повинна вчиняти усі можливі та залежні від неї дії.
Отже, питання про передачу копій рішень суду між підрозділами податкового органу, не можуть впливати на дотримання строку апеляційного оскарження судових рішень і, як наслідок, не є поважною підставою пропуску цього строку.
До того ж, підстави пропуску строку апеляційного оскарження можуть бути визнані поважними, а строк поновлено лише у разі, якщо вони пов'язані з дійсно непереборними та об'єктивними перешкодами, істотними труднощами, які не залежать від волі особи та унеможливили своєчасне, тобто у встановлений процесуальним законом строк подання апеляційної скарги.
У своєму рішенні від 07.07.1989 у справі «Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain» Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов'язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Отже, тільки наявність об'єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення у апеляційному порядку у строк, встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку апеляційного оскарження з поважних причин.
Податковий орган є суб'єктом владних повноважень, що здійснює свою діяльність на професійній основі, а тому питання внутрішньої організації не є об'єктивними та непереборними обставинами, які перешкоджають оскаржити судові рішення в межах встановленого законодавством строку апеляційного оскарження.
Отже, зазначені обставини, не можуть вважатись поважними підставами пропуску строку.
Враховуючи те, що скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження, а наведені обставини поважності пропуску строку є неналежними, суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху з наданням строку для подання скаржником клопотання щодо поважності причин пропуску строку з обґрунтованими причинами такого пропуску.
Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку
Керуючись ст.ст. 169, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Визнати неповажними, наведені в заяві Державної фіскальної служби України підстави поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "04" червня 2018 р. у справі № 817/1090/18.
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишити без руху.
Надати Державній фіскальній службі України десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для зазначення іншої підстави щодо поновлення строку.
Копію даної ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Роз'яснити Державній фіскальній службі України, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, судом буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Кузьменко