
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/5666/17 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.
Суддя-доповідач: Василенко Я.М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Василенка Я.М.,
суддів Кузьменка В.В., Шурка О.І.,
при секретарі Баглай О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.12.2017 у справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, управління Державної казначейської служби України в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» звернулось до суду першої інстанції з позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просило:
- стягнути з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства України «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (код ЄДРПОУ 37243279, ІПН 372432726556, п/р 26003020053310 в AT «Укрексімбанк», МФО 322313) пеню в розмірі 6 272 954, 44 грн. на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.12.2017 позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаною постановою Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову, як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, які з'явились у судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що публічне акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України (надалі - ПАТ «ДПЗКУ») перебуває на обліку в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби.
ПАТ «ДПЗКУ» подало до Офісу великих платників ДФС наступні податкові декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації на розрахунковий рахунок, а саме: 20.05.2016 № 9082147512 за квітень 2016 року, в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 158 440 102, 00 грн.; 20.07.2016 № 9125508951 за червень 2016 року, в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 67 962 058, 00 грн. з урахуванням уточнюючого розрахунку № 9211437555 від 08.11.2016 - 59 535 391, 00 грн. та 18.11.2016 № 9222259960 за жовтень 2016 року, в якій заявлено суму до бюджетного відшкодування в розмірі 133 838 248, 00 грн.
Контролюючим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» з питань дотримання вимог податкового законодавства України, правильності, повноти нарахування та сплати податків до бюджету при фінансового господарських взаємовідносинах з іншими платниками податків за період січень - червень 2016 року.
За результатами перевірки контролюючим органом складено акт перевірки № 1853/28-10-14-06/37243279 від 07.11.2016.
На підставі акту перевірки Контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення від 24.11.2016 № 0007851406 форми «В4», яким встановлено завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 17 155 235, 00 грн. та від 24.11.2016 № 0007861406 форми «В1», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104 616 729,00 грн. в тому числі за декларацією № 9082147512 від 20.05.2016 за квітень 2016 року в розмірі 32 023 813, 00 грн., за декларацією № 9125508951 від 20.07.2016 за червень 2016 року в розмірі 15 695 708, 00 грн.
Позивачем податкові повідомлення-рішення оскаржуються в судовому порядку та є неузгодженими (справа № 826/3842/17).
Як вбачається з матеріалів справи, узгоджена сума контролюючим органом, що підлягала відшкодуванню, становила: за квітень 2016 року згідно декларації № 9082147512 від 20.05.2016 з урахуванням неузгоджених сум за результатами перевірки - 126 416 289, 00 грн. (158 440 102, 00 грн. - 32 023 813,00 грн.); за червень 2016 року згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016 з урахуванням уточнюючого розрахунку від 08.11.2016 № 9211437555 та неузгоджених сум за результатами перевірки - 43 875 683, 00 грн. (59 535 391, 00 грн. - 15 695 708,00 грн.) за жовтень 2016 року згідно декларації № 9222259960 від 18.11.2016 -133 838 248, 00 грн.
Контролюючим органом складено наступні висновки про суми відшкодування податку на додану вартість: від 21.12.2016 № 7965-07 за жовтень 2016 року згідно декларації № 9222259960 від 18.11.2016 на суму 133 838 248,00 грн. (надалі - висновок № 7965-07); від 23.01.2017 № 196-07 за квітень 2016 року згідно декларації № 9082147512 від 20.05.2016 на суму 126 416 289, 00 грн. (надалі - висновок № 196-07); від 16.02.2017 № 402-07 за червень 2016 згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016 на суму 20 104 158,58 грн. (надалі - висновок № 402-07); від 16.02.2017 № 403-07 за червень 2016 року згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016 на суму 20 104 158, 58 грн. (надалі - висновок № 403-07); від 16.02.2017 № 404-07 за червень 2016 року згідно декларації № 9125508951 від 20.07.2016 на суму 3 667 365, 84 грн. (надалі - висновок №404-07).
Як вбачається з матеріалів справи, Головним управління державної казначейської служби України в м. Києві отримано висновки: висновок № 7965-07 отримано 02.02.2017 (підтверджується штемпелем); висновок № 196-07 отримано 02.02.2017 (підтверджується штемпелем); висновки № 402-07, № 403-07, № 404-07 отримано 27.02.2017 (підтверджується штемпелем).
Позивач зазначає, що бюджетне відшкодування податку на додану вартість отримано несвоєчасно, з порушенням строків, передбачених ст. 200 Податкового кодексу України, а саме: 02.02.2017 за квітень 2016 року в розмірі 126 416 289,00 грн.; 27.02.2017 за червень 2016 року в розмірі 43 875 683, 00 грн.; 02.02.2017 за жовтень 2016 року в розмірі 132 652 215, 00 грн.
Позивач вважаючи дії протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а тому звернувся до суду першої інстанції з даним позовом.
Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства України «Державна продовольчо-зернова корпорація України» пені в розмірі 6 272 954, 44 грн. на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач, в порушення вимог законодавства, несвоєчасно відшкодував позивачу суму бюджетного відшкодування.
Апелянт у своїй скарзі зазначає, що чинним законодавством чітко визначено механізм бюджетного відшкодування платникам податку на додану вартість, а тому у задоволенні позову необхідно відмовити.
Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції та вважає доводи апелянта безпідставними, враховуючи наступне.
Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків закріплено у статті 200 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України (в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України передбачено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200.1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -; б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
У відповідності до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Згідно із п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України до податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.
Пунктом 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України встановлено, що протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Відповідно до п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України Контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки: або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету; або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України. У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу. У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який протягом п'яти робочих днів з дня отримання такої заяви повинен її задовольнити.
У свою чергу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманого висновку контролюючого органу, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу (п. 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи бюджету, до якого сплачується податок.
Отже, у разі виконання платником податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, передбачених п. п. 200.7 - 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України вимог, та підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування органом державної податкової служби за результатами проведення камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки, цей орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Протягом п'яти операційних днів після отримання зазначеного висновку орган Державного казначейства України повинен видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.
Станом на час виникнення спірних правовідносин механізм взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість був визначений Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 39 від 17.01.2011 (надалі - Порядок № 39).
Так, відповідно до п. 6 Порядку №39 у разі коли за результатами проведення перевірок платника податку з урахуванням вимог статей 73 і 83 Податкового кодексу України підтверджено достовірність нарахованої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, орган державної податкової служби складає висновок про суми відшкодування податку на додану вартість (далі - висновок), в якому зазначає суму, що підлягає відшкодуванню з державного бюджету.
Згідно із п. 7, п. 8 Порядку № 39 орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку зобов'язаний подати органові державної казначейської служби висновок протягом: трьох робочих днів після закінчення камеральної перевірки податкової декларації платника податку, який має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти робочих днів після закінчення перевірки платника податку, який не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Державна податкова служба надсилає на постійній основі до Державної казначейської служби узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках. Порядок та строки надсилання такої інформації визначаються Державною податковою службою.
Відповідно до п. 9 Порядку № 39 на підставі висновку та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку, протягом: трьох операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.
Отже, за правилами Порядку № 39 у разі підтвердження контролюючим органом достовірності нарахування платником податку суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, контролюючий орган зобов'язаний скласти та надіслати органу державної казначейської служби висновок про суму відшкодування податку на додану вартість.
Колегія суддів звертає увагу, що контролюючим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та складено акт перевірки № 1853/28-10-14-06/37243279 від 07.11.2016.
Висновки про суми відшкодування податку на додану вартість відповідачем складено: від 21.12.2016 № 7965-07; від 23.01.2017 № 196-07; від 16.02.2017 № 402-07; від 16.02.2017 № 403-07 за червень 2016 року; від 16.02.2017 № 404-07.
З аналізу матеріалів справи та норм права, колегія суддів приходить до висновків, що відповідачем висновки про суми відшкодування податку на додану вартість складено з порушення вимог законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, Головним управління державної казначейської служби України в м. Києві отримано висновки контролюючого органу з порушенням вимог законодавства, а саме: висновок № 7965-07 отримано 02.02.2017 (підтверджується штемпелем); висновок № 196-07 отримано 02.02.2017 (підтверджується штемпелем); висновки № 402-07, № 403-07, № 404-07 отримано 27.02.2017 (підтверджується штемпелем), що в свою чергу свідчить про те, що у позивача виникло право на нарахування пені у порядку визначеним законом.
Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 % облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
При цьому, неподання контролюючим органом після закінчення перевірки до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку з цим заборгованості бюджету з ПДВ, не позбавляє платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 03.06.2014 у справі № 21-131а14.
В даному випадку пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за квітень 2016 року: дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 29.11.2016, оскільки податкове повідомлення-рішення від 24.11.2016 № 0007861406 форми «В1» ПАТ «ДПЗКУ», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104 616 729, 00 грн., в тому числі за декларацією № 9082147512 від 20.05.2016 за квітень 2016 року в розмірі 32 023 813 грн. отримано представником ПАТ «ДПЗКУ» за довіреністю 29.11.2016. В такому разі, контролюючий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто до 06.12.2016 включно (ст. 200.12. ст. 200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу - до 13.12.2016 включно. Відшкодовано на розрахунковий рахунок 02.02.2017.
Отже, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016р. починається з 14.12.2016 та складає 51 день.
Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14 %, згідно рішення Правління Національного банку України від 08.12.2016 № 475-рш.
Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за квітень 2016р.: 126416289*(14 %*120% ставки НБУ)*51/365 = 2 967 492, 50 грн.
Пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за червень 2016р.: дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 29.11.2016, оскільки податкове повідомлення-рішення від 24.11.2016 № 1007861406 форми «В1» ПАТ «ДПЗКУ», яким зменшено суму бюджетного відшкодування на суму 104616729,00 грн., в тому числі за декларацією № 9125508951 від 20.07.2016 за червень 2016р. в розмірі 15 695 708, 00 грн. отримано представником ПАТ «ДПЗКУ» за довіреністю 29.11.2016. В такому разі, контролюючий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто до 06.12.2016 включно (ст. 200.12. ст. 200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу - до 13.12.2016 включно. Відшкодування на розрахунковий рахунок відбулося 27.02.2017.
Отже, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016 року починається з 14.12.2016 та складає 76 день.
Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14 %, згідно рішення Правління Національного банку України від 08.12.2016 №475-рш.
Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за червень 2016р.: 43875683*(14 %* 120% ставки НБУ) *76/365 = 1 534 807, 45 грн.
Так, пеня за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» розраховується наступним чином за жовтень 2016 року.
Дата узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ згідно абз. 3 п. 200.10 ст. 200 припадає на 21.12.2016. В такому разі, податковий орган повинен у п'ятиденний строк після вручення податкового повідомлення-рішення подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, тобто, до 27.12.2016 включно (ст. 200.12. ст. 200 Податкового кодексу України). На підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу - до 04.01.2016 включно. Відшкодування на розрахунковий рахунок відбулося 02.02.2017.
Таким чином, відлік пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок ПАТ «ДПЗКУ» за квітень 2016 року починається з 05.01.2017 та складає 29 днів.
Облікова ставка Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені становила 14%, згідно рішень Правління Національного банку України від 08.12.2016 № 475-рш, від 26.01.2017 №49-рш.
Розрахунок пені на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2016 року: 132652215*(14 %*120%ставки НБУ) *29/365 - 1 770 654, 49 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, згідно з п. 23 якого стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної податкової служби.
Таким чином, наведеним підзаконним нормативно-правовим актом безпосередньо передбачено можливість ухвалення на користь особи судового рішення про стягнення суми бюджетного відшкодування з ПДВ та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, і встановлено особливості процедури такого стягнення; у рамках цієї процедури особа зобов'язана подати до казначейства документи, наведені у пункті 6 зазначеного Порядку, якими є, зокрема, відповідна заява, судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності).
З аналізу вищезазначених норм права та матеріалів справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства України «Державна продовольчо-зернова корпорація України» пені в розмірі 6 272 954, 44 грн. на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість по декларації з ПДВ за квітень 2016 року, червень 2016 року, жовтень 2016 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції ухвалив законне та обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Апелянт не надав до суду належних доказів, що б підтверджували факт протиправності рішення суду першої інстанції.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 316 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 244, 250, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.12.2017 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328-331 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: Василенко Я.М.
Судді: Кузьменко В.В.,
Шурко О.І.
Повний текст постанови виготовлений 14.08.2018.