
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
15 серпня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2101/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
17 липня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що станом на 08.06.2018 відповідачем не сплачені узгоджені суми з екологічного податку на суму 279012,89 грн. (основного платежу - 278859,08 грн., пені - 153,81 грн). Позивачем було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме відповідачу особисто вручено 24.11.2007 першу податкову вимогу форми "Ю1" від 21.11.2007 №283 та 24.12.2007 другу податкову вимогу форми "Ю2" від 24.12.2007 № 306, проте відповідачем податковий борг не погашено та продовжує збільшуватись, у зв'язку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України податковий борг з екологічного податку на загальну суму 279012,89 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника, з яких: 4057,30 грн (основного платежу) надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (код 19010100); 273891,90 грн (273738,09 грн - основного платежу та 153,81 грн - пені) - з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (код 19010200); 1063,69 грн (1063,69 грн. - основного платежу) - з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях (код 19010300).
Представник позивача в судове засідання не прибув, розгляд справи просив проводити без його участі.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, розгляд справи просив проводити без його участі, зазначивши, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-78 КАС України, суд дійшов такого.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Рубіжанське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства» Рубіжанської міської ради зареєстроване в якості юридичної особи розпорядженням виконавчого комітету Рубіжанської міської ради за адресою: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Менделєєва, буд. 49 та внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.48-51).
КП «РВУВКГ» перебуває на обліку в Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, як платник податків за основним місцем обліку з 17.10.2002 за № 29 та має відкриті розрахункові рахунки в установах банків (8-10).
До Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області КП «РВУВКГ» подані наступні податкові розрахунки та відповідно узгоджені податкові зобов'язання з екологічного податку самостійно визначені у податкових розрахунках (додатках до податкової декларації з екологічного податку):
розрахунки за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (додаток 3 до податкової декларації), а саме:
№ 9072830324 від 24.04.2017 звітна за 1 квартал 2017 року на суму 260,84 грн. (по строку сплати 20.05.2017);
№ 9151701124 від 02.08.2017 звітна за 2 квартал 2017 року на суму 154,70 грн. (по строку сплати 19.08.2017);
№ 9230074862 від 06.11.2017 звітна за 3 квартал 2018 року на суму 236,88 грн. (по строку сплати 19.11.2017);
№ 9298076770 від 05.02.2018 звітна за 4 квартал 2017 року на суму 263,25 грн. (по строку сплати 19.02.2018);
№ 9081729404 від 03.05.2018 звітна за 4 квартал 2017 року на суму 148,02 грн. (по строку сплати 20.05.2018);
розрахунки за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (додаток 1 до податкової декларації), а саме:
№ 9072830379 від 24.04.2017 звітна за 1 квартал 2017 року на суму 1232,09 грн. (по строку сплати 20.05.2017);
№ 9151703065 від 02.08.2017 звітна за 2 квартал 2017 року на суму 619,64 грн. (по строку сплати 19.08.2017);
№ 9230070787 від 06.11.2017 звітна за 3 квартал 2017 року на суму 475,48 грн. (по строку сплати 19.11.2017);
№ 9298076831 від 05.02.2018 звітна за 4 квартал 2017 року на суму 678,36 грн. (по строку сплати 19.02.2018);
№ 9081729409 від 03.05.2018 звітна за 1 квартал 2018 року на суму 1051,73 грн. (по строку сплати 20.05.2018);
розрахунки за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (додаток 2 до податкової декларації), а саме:
№ 9072830643 від 24.04.2017 звітна за 1 квартал 2017 року на суму 50961,27 грн. (по строку сплати 20.05.2017);
№ 9151703627 від 02.08.2017 звітна за 2 квартал 2017 року на суму 58423,04 грн. (по строку сплати 19.08.2017);
№ 9230059848 від 06.11.2017 звітна за 3 квартал 2017 року на суму 54561,08 грн. (по строку сплати 19.11.2017);
№ 9298076796 від 05.02.2017 звітна за 4 квартал 2017 року на суму 52594,01 грн. (по строку сплати 19.02.2018);
№ 9081729399 від 03.05.2018 звітна за 1 квартал 2018 року на суму 57198,69 грн. (по строку сплати 20.05.2018) (а.с.16-20,25-29,33-37).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу КП «РВУВКГ контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України, враховуючи відомості Автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», було нараховано пеню на загальну суму - 153,81 грн. за період з 20.05.2016 по 22.08.2017.
Станом на день розгляду справи відповідачем не сплачені узгоджені податкові зобов'язання з екологічного податку на суму 279012,89 грн. (278859,08 грн. - основного платежу та 153,81 грн. - пені), з яких: надходження від скидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - 4057,30 грн. (податок); надходження від скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти - 273738,09 грн. (податок) та 153,81 грн. - пеня; надходження від розміщення у спеціально відведених місцях - 1063,69 (податок), всього 279012,89 грн (а.с.12-15,21-24,30-32,54-56).
Отже, податковий борг (недоїмка) відповідача з екологічного податку на загальну суму 279012,89 грн. виник за період з 20.05.2017 по 20.05.2018, у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених сум податкового зобов'язання з екологічного податку, самостійно визначені платником податків у податкових деклараціях з екологічного податку, у зв'язку з чим відповідачу нараховано пеню.
Рубіжанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управлінь ДФС у Луганській області відповідачу було особисто вручено 21.11.2007 першу податкову вимогу форми «Ю1» від 21.11.2007 № 283 та 24.12.2007 вручено другу податкову вимогу форми «Ю2» від 24.12.2007 № 306 (а.с.11).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним позивачем є Головне управління ДФС у Луганській області.
Згідно з п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг-це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На підставі п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 250.1 та п. 250.2 ст. 250 ПКУ базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники екологічного податку, крім тих, які визначені пунктом 250.2 статті 250 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Відповідно до п.49.16 ст.49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим кодексом.
Згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За правилами, визначеними п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивачем здійснено заходи по стягненню податкового боргу з платника податків, передбачені законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу, податковий борг у добровільному порядку відповідачем не сплачено, що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків (а.с.54-56).
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що необхідно задовольнити.
Крім того, відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
В силу статі 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Питання по судовому збору не вирішується оскільки, відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом, - задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Рубіжанське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства" Рубіжанської міської ради (код ЄДРПОУ 32026192, місцезнаходження: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Менделєєва, 49) кошти з рахунків платника податків у банках, що його обслуговують у рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку на загальну суму 279012,89 грн. (двісті сімдесят дев'ять тисяч дванадцять гривень 89 коп), у тому числі: 4057,30 грн (основного платежу) - надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (код 19010100) (Отримувач: УК у м.Рубіжному/М.РУБІЖНЕ/19010200 ОКПО: 37904431 МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Розрахунковий рахунок: 33114362012071); 273891,90 грн (273738,09 грн - основного платежу та 153,81 грн - пені) - з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (код 19010200) (Отримувач: УК у м.Рубіжному/М.РУБІЖНЕ/19010200 ОКПО: 37904431 МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Розрахунковий рахунок: 33113363012071); 1063,69 грн (основного платежу) з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях (код 19010300) (Отримувач: УК у м.Рубіжному/М.РУБІЖНЕ/19010200 ОКПО: 37904431 МФО: 899998 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Розрахунковий рахунок: 33112364012071).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя К.Є. Петросян