Постанова № 75868020, 10.08.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.08.2018
Номер справи
760/20599/18
Номер документу
75868020
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/6503/18

в справі 760/20599/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного експрес відправлення №EB210017142UA громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

11 липня 2018 року відносно громадянина ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0411/10000/18, передбачених ст. 473 МК України, яке полягає в тому, що 10.06.2018 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення №5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна, пл. 3, до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з України до ОАЕ, за міжнародною поштовою митною декларацією CN23 №EB210017142UA.

Згідно з даними, зазначеними в митній декларації CN23 №EB210017142UA та на оболонці посилки:

- відправником посилки є: ОСОБА_2/ОСОБА_2, адреса: АДРЕСА_2/АДРЕСА_2;

- одержувачем посилки є: Gulnora Umarova/ОСОБА_4, адреса: zone 4, villa 16, Sas Al Nakhel village, 144436, Abu-Dhabi, UAE/ОАЕ, Abu-Dhabi,144436, село Сас Аль Нахель, зона 4, вілла 16;

В митній декларації CN23№EB210017142UA, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_2/ОСОБА_2 в графі «докладний опис вкладення» зазначено: «toy», а у графі «кількість» зазначено: «1», що в перекладі на українську означає «іграшка» у кількості «1», вартість не вказана.

Під час проведення детального митного огляду міжнародного поштового відправлення №EB210017142UA, при використанні технічних засобів контролю було виявлено окрім задекларованою іграшки (зменшена модель авто) не задекларовані ювелірні вироби, а саме: ювелірні вироби з металу жовтого кольору, наявне маркування «585», з вставками прозорого обробленого каміння: сережки (у вигляді квітки) - 2 одиниці, каблучка (у вигляді квітки) - 1 одиниця;

Листом Київської міської митниці ДФС від 15.06.2018 №1581/26-70-64-11 вказані ювелірні вироби направлено для проведення експертного дослідження до Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (ДПМЕ ДФС).

Згідно висновку експерта ДПМЕ ДФС від 25.06.2018 року №142005702-0463 надані на дослідження зразки являють собою ювелірні вироби, виготовлені зі сплаву золота, оздоблені маленькими безбарвними прозорими каменями.

Пунктом 30 частини 1 статті 4 Митного кодексу України визначено, що міжнародний транспортний документ - це номерний товаросупровідний документ, який є договором на перевезення кожного окремого міжнародного експрес-відправлення.

Громадянин ОСОБА_2, який являється відправником міжнародного поштового відправлення № EB210017142UA з України до ОАЕ, відповідно до вимог Всесвітньої поштової конвенції (Доха, 2012) щодо обов'язкового декларування товарів, які містяться у відправленнях, не достовірно зазначив дані щодо товарів та надав органу фіскальної служби як підставу для переміщення товарів (ювелірні вироби) документи (митну декларацію CN23 №EB210017142UA), що містять неправдиві дані.

Зазначені дії громадянина ОСОБА_2 мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) ст. 473 Митного кодексу України.

Загальна вартість предмету правопорушення становить - 84 588,00 грн.

Предмети правопорушення - ювелірні вироби з металу жовтого кольору, наявне маркування «585», з вставками прозорого обробленого каміння: сережки 2 одиниці (у вигляді квітки) та каблучка 1 одиниця ( у вигляді квітки), вилучені та передані на відповідальне зберігання на склад Київської міської митниці ДФС, за адресою м. Київ, бул. Вацлава Гавела (І.Лепсе) 8-а.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності громадянин ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.

Представник митного органу Глущено Н.В. в судовому засіданні підтримала позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення громадянина ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 473 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.

Пунктом 1 частини 1 статті 235 Митного кодексу України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Частиною 3 статті 197 Митного кодексу України встановлено, що обмеження щодо ввезення на митну територію України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.

Частиною 7 ст. 233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Згідно ч. 2 ст. 234 Митного кодексу України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою. При цьому товари, які не є об'єктом оподаткування митними платежами , а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

При цьому статтею 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України , а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Отже, не заявлення заявником точних відомостей про переміщуванні товари у міжнародному поштовому відправленні тягне за собою переміщення вказаних товарів через митний кордон України з порушенням норм Митного кодексу України.

Частиною 3 статті 197 Митного кодексу України встановлено, що обмеження щодо ввезення на митну територію України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.

Пунктом 31 статті 4 Митного кодексу України визначено: міжнародні поштові відправлення - упаковані та оформлені відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв'язку листи, поштові картки, бандеролі, спеціальні мішки з позначкою "М", дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, поштові посилки, згруповані поштові відправлення з позначкою "Консигнація", відправлення міжнародної прискореної пошти "EMS", які приймаються для пересилання за межі України, доставляються в Україну або переміщуються через територію України транзитом операторами поштового зв'язку.

Відповідно до вимог Всесвітньої поштової конвенції (Доха, 2012), п. 6 статті 18 «Відправлення, що не допускаються. Заборони» серед іншого зазначено: «6. Монети, банківські білети й інші дорогоцінні предмети; 6.1 Забороняється вкладати монети, банківські білети, банкноти чи будь-які цінні папери на пред'явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи в необробленому вигляді, дорогоцінні камені, ювелірні вироби та інші дорогоцінні предмети; 6.1.1 У відправлення письмової кореспонденції без оголошеної цінності; 6.1.2 В посилках, за винятком випадків, якщо відповідно до національного законодавства країн подання та призначення це дозволяється; 6.1.3 В посилках, без оголошеної цінності, якими обмінюються дві країни, які допускають оголошення цінності.

Згідно Актів Всесвітньої поштової конвенції (Доха, 2012), як в ОАЕ так і в Україні дозволяється пересилання посилок з оголошеною цінністю.

Слід зазначати, що міжнародне поштове відправлення №EB210017142UA згідно Актів Всесвітньої поштової конвенції не має статусу «з оголошеною цінністю».

Підпунктами 1 та 2 ч.1 ст. 196 Митного кодексу України визначено, що товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, а також товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом не можуть бути пропущені через митний кордон України.

Диспозиція ст. 473 МК України передбачає вчинення дій, спрямованих на пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, що тягне за собою конфіскацію цих товарів.

На підставі вищезазначеного, суд дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що винуватість громадянина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи.

Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 473, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина ОСОБА_2 у порушенні митних правил за статтею 473 Митного Кодексу України.

Піддати громадянина ОСОБА_2 адміністративному стягненню у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил згідно з протоколом про порушення митних правил №00411/10000/18 від 11 липня 2018 року, а саме: ювелірні вироби з металу жовтого кольору, наявне маркування «585», з вставками прозорого обробленого каміння: сережки 2 одиниці (у вигляді квітки) та каблучка 1 одиниця ( у вигляді квітки), що за курсом НБУ становить 84 588,00 грн., які були вилучені і передані на склад митниці на відповідальне зберігання за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела (І.Лепсе) 8-а.

Стягнути з громадянина ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352,40 грн., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220301 01.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: