Рішення № 75847295, 13.08.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2018
Номер справи
0640/3625/18
Номер документу
75847295
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2018 року м. Житомир справа № 0640/3625/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Житомирський обласний військовий комісаріат, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неврахування у складі грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, винагороди за стрибки з парашутом, винагороди за участь в АТО, компенсації за відпустку за період з березня 2016 року по лютий 2018 року, включно, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до довідки військової частини А0281 від 11.06.2018 №752;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, починаючи із 01.06.2018 врахувавши до складу грошового забезпечення з якого йому була нарахована пенсія, щомісячну додаткову грошову винагороду згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, премію, винагороду за стрибки з парашутом, винагороду за участь в АТО, компенсацію за відпустку за період з березня 2016 року по лютий 2018 року, включно, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до довідки військової частини А0281 від 11.06.2018 №752.

В обґрунтування позову зазначає, що пенсія, яку він отримує, призначена та виплачується відповідачем з грошового забезпечення, в якому не враховані суми фактично отриманих ним щомісячної грошової винагороди згідно Постанови КМУ №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, винагороди за стрибки з парашутом, винагороди за участь в АТО, компенсації за відпустку за період із березня 2016 року по лютий 2018 року включно, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкосе державне соціальне страхування.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12 липня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надати до суду належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1.

31 липня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому представник відповідача просить відмовити в задоволенні позовних вимог у зв'язку з безпідставністю і необґрунтованістю. Вказує, що згідно ч. 3 ст. 43 Закону №2262 до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації тощо - одноразові види грошового забезпечення.

08 серпня 2018 року до суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про долучення до матеріалів адміністративної справи належним чином завірених копії з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1

Суд, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 262-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Встановлено, що наказом командира військової частини А0281 (по стройовій частині) №60 від 28.02.2018 старшого прапорщика ОСОБА_1, начальника ремонтної майстерні спеціальної техніки ремонтного взводу роти десантного забезпечення, звільненого наказом 95 окремої десантно-штурмової бригади (по особовому складу) від 03.01.2018 №1-РС, 22 лютого 2018 року виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення, з котлового забезпечення з обіду 01 березня 2018 року (а.с. 16)

З матеріалів справи вбачається, що з 01.03.2018 позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад-720,00 грн, оклад за військове звання - 65,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 40%-314,00 грн, ОУС 25%, надбавка зпа особливо важливі завдання 50%, премія 645% (а.с. 18)

Однак, до складу грошового забезпечення, з якого призначено та виплачується пенсія, не враховано щомісячну грошову винагороду згідно Постанови КМУ №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, винагороди за стрибки з парашутом, винагороди за участь в АТО, компенсації за відпустку за період із березня 2016 року по лютий 2018 року з яких сплачувався єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач звернувся до Житомирського обласного військового комісаріату із заявою від 08.05.2018 про прийняття його документів та направлення довідки командира Військової частини А0281 №353 від 16.03.2018 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для перерахування пенсії (а.с. 25-26).

11.05.2018 Житомирський обласний військовий комісаріат листом №3437 повідомив ОСОБА_1, що його документи для призначення пенсії направлено в Пенсійний фонд України, куди необхідно звернутись для уточнення основного розміру пенсії та у разі необхідності, подати додаткові документи (а.с. 27).

12.06.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою, в якій просив відповідача провести нарахування та виплату призначеної йому пенсії відповідно до Закону Україну від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з дня звернення, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія фактично отриманих сум щомісячної грошової винагороди згідно Постанови КМУ №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, винагороди за стрибки з парашутом, винагороди за участь в АТО, компенсації за відпустку за період із березня 2016 року по лютий 2018 року відповідно до довідки Військової частини А0281 від 11.06.2018 №752 (а.с. 23-24).

Листом №В-2553 від 30.05.2018 відповідач повідомив позивача, що суми виплачених щомісячних додаткових грошових винагород, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за стрибки з парашутом та одноразової премії, не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, що зараховуються при обчисленні розміру пенсії згідно Закону. Повідомлено, що при звірці сум, що зазначені у додатково наданій довідці з сумами, що зазначені в системі персоніфікованого обліку індивідуальних відомостей застрахованих осіб, виявлені розбіжності у листопаді- грудні 2016 року, липні 2017 року та лютому 2018 року. (а.с. 28-29).

Позивач повторно звернувся до відповідача із заявою щодо врахування додаткових видів грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

Листом №В-3022 від 26.06.2018 повідомлено заявника, що з даного питання вже надавалась відповідь листом від 30.05.2018 №В-2553.

Вважаючи такі відмови необґрунтованими, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262).

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Вказаним законом також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Відповідно до п.1 постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №1294) встановлено, що Установити, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови №1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців.

Згідно з додатком №25 до Постанови №1294 визначено схему додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, якою до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення, а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Так, підпунктом 3 пункту 5 Постанови №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за №638/15329, встановлено, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Із системного аналізу вказаних правових норм вбачається, що зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них страхових внесків.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 10.03.2015 року по справі №21-70а-15, від 20.02.2018 у справі №3335/2071/15-а та №346/2949/17, що є обов'язковою для врахування при прийнятті судом рішення.

Кабінет Міністрів України постановою від 22 вересня 2010 року №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161 встановив для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду. Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.

Наведені ознаки цієї виплати відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, які мають щомісячний та постійний характер.

Верховним Судом України в постанові від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 зроблено висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" №158 від 04.06.2014, зі змінами внесеними відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій" № 24 від 31.01.2015, встановлено грошову винагороду за участь в антитерористичних операціях та бойових діях (далі за текстом - винагорода за участь в АТО).

Зазначена грошова винагорода виплачується військовослужбовцям, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року. Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених/ операціях і заходах.

Тобто, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, приймаючих участь в АТО постійно з часу її запровадження і має щомісячний характер.

Судом встановлено, що позивачем у травні 2018 року надана відповідачу довідка військової частини А0281 №353 від 16.03.2018 для проведення перерахунку призначеної пенсії.

Листом №В-2553 від 30.05.2018 відповідач повідомив позивача, зокрема про те, що при звірці сум, що зазначені у додатково наданій довідці з сумами, що зазначені в системі персоніфікованого обліку індивідуальних відомостей застрахованих осіб, виявлені розбіжності у листопаді- грудні 2016 року, липні 2017 року та лютому 2018 року.

Судом досліджено надані представником відповідача належним чином завірені матеріали пенсійної справи позивача та встановлено, що у висновках довідки №5474 від 12.06.2018 перевірки щодо додаткових видів грошового забезпечення та премії, які враховуються під час обчислення премії, вказано: "При співставленні сум зазначених в довідці про додаткові види грошового забезпечення від 06.03.2018 №353, виданої ОСОБА_1 та даним бухгалтерського обліку, розбіжностей не встановлено" (а.с. 49-50).

Позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії та додано довідку військової частини А0281 №752 від 11.06.2018.

Листом від 26.06.2018 №В-3022 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило ОСОБА_1, що з даного питання надавалась відповідь листом від 30.05.2018 №В-2553. Вказано, що підстав для врахування до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії даних довідки від 11.06.2018 №752 відсутні.

Суд відмічає, що відповідач не скористався наданим п. 9 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про з пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та не перевірив правильність складення довідки №752 від 11.06.2018.

Разом з тим, перевірка даних, які містяться в довідці №725 від 11.06.2018, є втручанням в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Враховуючи те, що у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відсутні зауваження до сум, вказаних у довідці №752 від 11.06.2018, суд не вбачає підстав для неприйняття даних, вказаних у ній.

Зміст довідки за підписом командира військової частини А 0281 полковника О.Г. Гуть та помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника служби майора Т.М. Забродської, свідчить, що у період з березня 2016 року до лютого 2018 року під час проходження військової служби в складі грошового забезпечення позивач отримував: щомісячну додаткову грошову винагороду, матеріальну допомогу, грошову допомогу на оздоровлення, стрибкові, винагороду за участь в АТО, з яких було утримано єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Разом з тим, згідно абзацу третього пункту 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до правової позиції Верховного суду України, викладеної в постанові від 12.06.2012 у справі №21-185а12, календарний місяць - це місяць за календарем (січень, лютий, березень і т.д.), тобто період з першого по останній день кожного місяця у календарному році (з 1 по 31 (30) число).

Таким чином для перерахунку пенсії ОСОБА_1 може бути використане грошове забезпечення лише за період з лютого 2016 року по січень 2018 року.

Отже, враховуючи викладене та беручи до уваги те, що 28 лютого 2018 року ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу військової частини А0281, то виплачене в місяці звільнення грошова допомога на оздоровлення в сумі 6472,50 грн та компенсація за відпустку виходить за межі 24-х місяців служби перед звільненням. А тому суд вважає, що грошова допомога на оздоровлення, премія, надбавки яка виплачена у лютому 2018 року та компенсація за відпустку, які нараховані у місяці звільнення, не можуть бути враховані для обчислення пенсії.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з лютого 2016 року по січень 2018 року сум щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення, стрибкових, винагороди за участь в АТО, з яких було нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Суд відмічає, що у розумінні ч. 3 ст. 51 Закону України №2262-XII, Головне управління Пенсійного фонду в Житомирській області про обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії стало відомо лише з червня 2018 року на підставі поданої позивачем заяви та довідок військової частини А0281 від 11.06.2018 №752, отже перерахунок може бути проведено лише з 01.07.2018.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 72-77, 90, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неврахування у складі грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, стрибкових, винагороди за участь в АТО, за період з лютого 2016 року по січень 2018 року, включно, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до довідки військової частини А0281.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, Житомир,10003, код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,Житомир,10004, РНОКПП НОМЕР_1) пенсії, починаючи із 01.07.2018 врахувавши до складу грошового забезпечення з якого йому була нарахована пенсія, щомісячну додаткову грошову винагороду згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу, стрибкові, винагороду за участь в АТО, за період з лютого 2016 року по січень 2018 року, включно, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до довідки військової частини А0281.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя О.В. Лавренчук