
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 серпня 2018 р. Справа№805/2881/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Христофорова А.Б..,
при секретарі Кульматицькій В. М.,
за участю:
представника позивача Попової К.М.,
представника відповідача Лещенка О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" до Головного управління ДФС у Донецькій області про:
- визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Донецькій області щодо застосування до державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме: винесення (прийняття, виставлення) вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ від 06.10.2017 №Ю-9201-17 на суму 24649069,89 грн., від 06.11.2017 №Ю-9201-17 на суму 23677853,73 грн., від 04.12.2017 №Ю-9201-17 на суму 26821248,87 грн., від 11.01.2018 №Ю-9201-17 на суму 24192740,83 грн., від 06.02.2018 №Ю-9201-17 на суму 26853994,70 грн., від 07.03.2018 №Ю-9201-17 на суму 26863017,12 грн., а також направлення таких вимог на виконання до органів державної виконавчої служби України;
- зобов'язання Головного управління ДФС у Донецькій області утриматися від застосування до державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме: винесення (прийняття, виставлення) направлення вимог про сплату недоїмки з ЄСВ: від 06.10.2017 №Ю-9201-17, від 06.11.2017 №Ю-9201-17, від 04.12.2017 №Ю-9201-17, від 11.01.2018 №Ю-9201-17, від 06.02.2018 №Ю-9201-17, від 07.03.2018 №Ю-9201-17 на виконання до органів державної виконавчої служби на період до закінчення проведення антитерористичної операції;
- зобов'язання Головного управління ДФС у Донецькій області відкликати направлені на виконання до органів державної виконавчої служби України вимоги щодо сплати державним підприємством "Шахта ім. М.С. Сургая" недоїмки з ЄСВ, а саме: від 06.10.2017 №Ю-9201-17, від 06.11.2017 №Ю-9201-17, від 04.12.2017 №Ю-9201-17, від 11.01.2018 №Ю-9201-17, від 06.02.2018 №Ю-9201-17, від 07.03.2018 №Ю-9201-17,-
В С Т А Н О В И В:
25.04.2018 року, Державне підприємство "Шахта ім. М.С. Сургая" звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області про визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Донецькій області щодо застосування до державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме: прийняття рішень про нарахування пені та накладення штрафів за несвоєчасну сплату ЄСВ, винесення (прийняття, виставлення) вимог про сплату недоїмки з ЄСВ та (або) пені, штрафів за несвоєчасну сплату ЄСВ, направлення таких вимог на виконання до органів державної виконавчої служби за період з 14.04.2014 по дату винесення рішення судом у цій справі; зобов'язання Головного управління ДФС у Донецькій області утриматися від застосування до ДП "Шахта ім. М.С. Сургая" заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а саме: прийняття рішень про нарахування пені та накладення штрафів за несвоєчасну сплату ЄСВ, винесення (прийняття, виставлення) вимог про сплату недоїмки з ЄСВ та (або) пені, штрафів за несвоєчасну сплату ЄСВ, направлення таких вимог на виконання до органів державної виконавчої служби на період до закінчення проведення антитерористичної операції; зобов'язання Головного управління ДФС у Донецькій області негайно відкликати усі направлені на виконання до органів державної виконавчої служби України вимоги щодо сплати державним підприємством "Шахта ім. М.С. Сургая" недоїмки з ЄСВ та (або) пені, штрафів за несвоєчасну сплату ЄСВ.
Після виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху позивачем уточнено позовні вимоги та зазначені номера і дати вимог про сплату недоїмки з ЄСВ: від 06.10.2017 №Ю-9201-17 на суму 24649069,89 грн, від 06.11.2017 №Ю-9201-17, від 04.12.2017 №Ю-9201-17, від 11.01.2018 №Ю-9201-17, від 06.02.2018 №Ю-9201-17, від 07.03.2018 №Ю-9201-17.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі п.9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464 (далі - Закон №2464) підприємство є звільненим від виконання своїх обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону № 2464 на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Крім того, підприємство зверталось до ДФС з заявами про звільнення від виконання зобов'язань, однак ГУ ДФС у Донецькій області з 14.04.2014 року і по теперішній час вчиняє у відношенні ДП "Шахта ім. М.С. Сургая" заходи впливу та стягнення недоїмки з ЄСВ, а саме: виносить рішення, вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ та направляє їх на виконання до органів державної виконавчої служби. З огляду на зазначене вважає, що дії відповідача щодо застосування до підприємства заходів впливу,стягнення і відповідальності за порушення Закону №2464 і по теперішній час є протиправними та підлягають зупиненню до закінчення проведення АТО, а направлені на виконання до органів ДВС вимоги, підлягають відкликанню.
01.08.2018 року позивачем надано уточнену позовну заяву, відповідно до якої просить зобов'язати відповідача утриматися від застосування заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які полягають у винесенні (прийняття, виставлення) направленні вимог про сплату недоїмки з ЄСВ: від 06.10.2017 №Ю-9201-17, від 06.11.2017 №Ю-9201-17, від 04.12.2017 №Ю-9201-17, від 11.01.2018 №Ю-9201-17, від 06.02.2018 №Ю-9201-17, від 07.03.2018 №Ю-9201-17 на виконання до органів державної виконавчої служби на період до закінчення проведення антитерористичної операції.
05.04.2018 року відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що у зв'язку з існуванням податкового боргу контролюючим органом відповідно до вимог ч.4 ст.25 Закону №2464 та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.04.2015 року №449 винесено податкові вимоги. Посилання на вимоги Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" є хибними, з огляду на те, що зміни до Закону №2464 щодо звільнення від виконання обов'язків платника податку єдиного внеску втратили чинність згідно із Законом №911. Зауважує на тому, що незалежно від звільнення платників ЄСВ від обов'язків, відсутні правові підстави від звільнення органів доходів і зборів від виконання обов'язку щодо формування вимог про сплату недоїмки на підставі наданої платниками звітності. Крім того, відсутні підстави для задоволення позовних вимог щодо можливого порушення прав у майбутньому, як того вимагає позивач. Просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
01.08.2018 року представником позивача надано відповідь на відзив, в якому зазначив, що відповідно до ст.1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" періодом проведення антитерористичної операції визначається час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України та, оскільки, з 14.04.2014 і по теперішній час Президент України не виносив будь-якого Указу про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України, а Указом Президента України від 30 квітня 2018 року 116/2018 було лише уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року "Про широкомасштабну антитерористичну операцію Донецькій та Луганській областях", то антитерористична операція на території Донецької області, зокрема у м. Вугледарі та м. Маріуполі відповідно до розпорядження КМУ від 02.12.2015р. №1275-р (міста розташування Відповідача та Позивача), триває. Зауважує на тому, що норма статті 9-4 Закону №2464 є нормою прямої дії та інших підтверджень щодо настання форс-мажорних обставин не потребує. Зазначає, що позивачем були заявлені вимоги на захист вже порушеного права, які полягають у тому, що відповідачем направлені сформовані вимоги на виконання до виконавчого органу. Отже позовні вимоги є законними та підлягають задоволенню.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.04.2018 року позовну заяву залишено без руху надано строк для усунення недоліків. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18.05.2018 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18.06.2018 року здійснено перехід до розгляду справи за правилами загального провадження та призначено підготовче судове засідання на 26.06.2018 року. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.06.2018 року продовжено строк підготовчого провадження оголошено перерву до 30.07.2018 року. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.07.2018 року оголошено перерву у підготовчому засіданні. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.08.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволені позовних вимог, навівши доводи аналогічні зазначеним у позовній заяві, та відповіді на відзив.
Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволені позовних вимог, посилаючись на обставини викладені у відзиві та письмових поясненнях.
Заслухавши учасників справи, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, Державне підприємство "Шахта ім. М.С. Сургая" (код ЄДРПОУ 40695853, м. Вугледар, Донецька область, 85670) є юридичною особою та в даних правовідносинах, у відповідності до вимог ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.
Відповідач, Головне управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) є суб'єктом владних повноважень, у відповідності до вимог ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.
Судом встановлено, що 01.09.2016 року Державне підприємство "Шахта ім. М.С. Сургая" звернулось до податкового органу з заявою про звільнення від виконання обов'язків, визначених ч.2 статті 6 Закону №2464 за період з 14.04.2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.
05.09.2016 року податковим органом надано відповідь на заяву підприємства в якій зазначено, що підставою для звільнення від виконання обов'язків визначених ч.2 ст.6 Закону №2464, є заява платника єдиного внеску, яка подається в довільні формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, але Указу Президента України про закінчення АТО не видано та остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, буде затверджено Кабінетом Міністрів України у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції. Єдиним належним документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили є Сертифікат Торгово-промислової палати України, який заявником не надано. Крім того, звернув увагу, що Законом України від 24.12.15 року № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України"(набрав чинності 01.01.2016 року) виключено підпункт 8 пункту 4 ст.11 Закону України від 02.09.2014 року № 1669 - VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" стосовно звільнення від зобов'язання сплати ЄСВ, штрафних та фінансовим санкцій.
Головним Управлінням ДФС у Донецькій області на підставі інформаційної системи органу доходів і зборів, акта документальної перевірки сформовано та направлено на адресу Державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" вимоги про сплату боргу (недоїмки) від:
- 06.10.2017 року №Ю-9201-17 на суму 24649069,89 грн;
- 06.11.2017 року №Ю-9201-17 на суму 23677853,73 грн;
- 04.12.2017 року №Ю-9201-17 на суму 26821248,87 грн;
- 11.01.2018 року №Ю-9201-17 на суму 24192740,83 грн;
- 06.02.2018 року №Ю-9201-17 на суму 26853994,70 грн;
- 07.03.2018 року №Ю-9201-17 на суму 26863017,12 грн.
Оскільки підприємством суми недоїмки самостійно сплачені не були, ГУ ДФС звернуло вимоги до виконання, про що державним виконавцем прийняті постанови про відкриття виконавчого провадження.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок обчислення та строки сплати єдиного внеску передбачені статтею 9 Закону №2464-VІ, зокрема, частиною восьмою зазначеної статті передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02.09.2014 № 1669-VII ( далі - Закон № 1669-VII), який набрав чинності з 15.10.2014 року, визначає серед іншого тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.
Підпунктом 8 пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1669-VII внесено зміни до Закону № 2464-VІ, а саме підпункт б) розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" було доповнено пунктом 9-3 (пункт 9-4 в редакції Закону з 13.03.2015 року) такого змісту:
"9-4. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 15.10.2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".
З Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016р. № 1657/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016р. за № 839/28969 встановлено, що Державне підприємство "Шахта ім. М.С. Сургая" зареєстровано за адресою: 85670, Донецька області, місто Вугледар, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1275-р м. Вугледар входить до зазначеного переліку.
Аналіз вищезазначених норм свідчить, що позивач звільняється від виконання зобов'язань платника єдиного внеску встановлених частиною другою статті 6 Закону № 2464-VІ, у тому числі передбачених підпунктом першим частини другої цієї статті, а саме, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з пунктами 3 та 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21.04.2016 №609/28739) (далі - Інструкція №449) у разі, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та або борги зі сплати фінансових санкцій орган доходів і зборів, протягом 10 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску заборгованість зі сплати фінансових санкцій) надсилають вимогу про її сплату.
Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.
При формуванні вимоги про сплату боргу (недоїмки) їй присвоюється порядковий номер, який складається з трьох частин: 1 частина - літера "Ю" (вимога до юридичної особи) або "Ф" (вимога до фізичної особи), 2 частина - порядковий номер, З частина - літера "У" (узгоджена вимога).
Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження (отримання) вимоги про сплату боргу (недоїмки) не сплатив зазначених у вимозі сум недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгодженої в результаті оскарження суми боргу (недоїмки) (з дня отримання відповідного рішення органу доходів і зборів або суду), орган доходів і зборів протягом десяти робочих днів надсилає в порядку, встановленому Законом, до органу державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).
Суд зауважує на тому, що відповідно до абзаців 1, 3, 4 частини 4 статті 25 Закону №2464, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Крім того, з матеріалів не вбачається чи вирішувалось питання щодо визнання безнадійною недоїмки позивача та чи підлягала вона списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.
Жодна норма Закону не звільняє контролюючий орган, у разі наявності у платника боргу з єдиного внеску, від виконання обов'язку щодо формування вимог про сплату недоїмки на підставі наданої платниками звітності та у разі її узгодження направляти до органів ДВС.
Таким чином, відповідач сформував спірні вимоги на виконання приписів Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та після їх узгодження( відсутність оскарження, списання безнадійного боргу) направив до органу державної виконавчої служби.
Отже, в даному випадку відповідач діяв в межах наданих йому повноважень, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій відповідача щодо застосування заходів впливу, стягнення та відповідальності за порушення Закону №2464, що полягали у формуванні вимог про сплату недоїмки з ЄСВ та направлення цих вимог на виконання до органів державної виконавчої служби на період закінчення антитерористичної операції.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУ ДФС у Донецькій області утриматись від направлення вимог про сплату недоїмки з ЄСВ до закінчення АТО.
Відповідно до ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси. Рішення суду не може бути прийнято на майбутнє, не може ґрунтуватися на припущеннях та домислах, котрі на момент ухвалення рішення ще не відбулись, оскільки таке рішення суперечитиме законодавча визначеним принципам і завданням адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 10.3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 №7 резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.
Таким чином, метою та завданням адміністративного судочинства, зокрема, є захист та поновлення порушених прав.
Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача відкликати направлені на виконання до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ.
Суд зазначає, що Законом №2464 та Інструкцією №449 визначено обов'язок податкового органу щодо формування та, у разі невиконання платником вимоги про сплату недоїмки у добровільному порядку, направлення вимоги до виконавчого органу. З урахуванням вищезазначеного та правомірності сформованих спірних вимог, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача відкликати направлені на виконання вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ.
Позивачем не наведено, а судом не встановлено, які правові норми відповідачем порушено під час формування та направлення вимог про сплату недоїмки з ЄСВ до виконавчого органу, а відтак вимоги позивача є необґрунтованими.
Відповідно до ч.1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Аналізуючи вищевикладене та оцінюючи докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволені позовних вимог.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу судовий збір компенсації не підлягає.
Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволені позовних вимог Державного підприємства "Шахта ім. М.С. Сургая" до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання утриматись від застосування заходів впливу -відмовити.
Вступна та резолютивна частини рішення прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 03.08.2018 року.
Повний текст рішення складено 13.08.2018 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Учасниками справи, які не були присутні в судовому засіданні, рішення суду першої інстанції може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Христофоров А.Б.