
Провадження № 3/225/888/2018
Єдиний унікальний номер № 225/2973/18
Дзержинський міський суд Донецької області
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 серпня 2018 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Челюбєєв Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника – начальника Костянтинівського – Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, керівника закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 18 військово – цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: пров. Свободи, буд. 31,
за ч.1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи посадовою особою, а саме керівником закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 18 військово – цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області, несвоєчасно подала податкові розрахунки сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків сум утриманого з них податку за ІІІ квартал 2017 року при кінцевому терміну подання 09.11.2017 – фактично подала 07.03.2018 та ІV квартал 2017 року при кінцевому терміну подання 09.02.2018 – фактично подала 07.03.2018, чим порушила п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст. 49, п.п. «б» 176.2 ст. 176 розділу ІV Податкового кодексу України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, будучи повідомленою про дату та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, в судове засідання не з’явилася.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 163-4 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, а саме за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 15 від 25.05.2018, ОСОБА_1, будучи посадовою особою, а саме керівником закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 18 військово – цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області, несвоєчасно подала податкові розрахунки сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків сум утриманого з них податку за ІІІ квартал 2017 року при кінцевому терміну подання 09.11.2017 – фактично подала 07.03.2018 та ІV квартал 2017 року при кінцевому терміну подання 09.02.2018 – фактично подала 07.03.2018, чим порушила п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст. 49, п.п. «б» 176.2 ст. 176 розділу ІV Податкового кодексу України.
Зазначені в протоколі обставини підтверджуються актом про результати камеральної перевірки податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ), відповідно до якого керівник ЗЗСО І – ІІ ступенів № 18 ОСОБА_1 несвоєчасно подала податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, тим самим порушила порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.
Оскільки ОСОБА_1 допустила порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, яке полягає в несвоєчасному поданні податкових розрахунків сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків сум утриманого з них податку за ІІІ та ІV квартали 2017 року, що підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи, приходжу до висновку, що вона винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В той же час, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Аналіз змісту вказаної правової норми свідчить, що обчислення строку притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за правопорушення розпочинається з моменту вчинення такого порушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
В п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1988 року № 6 "Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення" постановлено, що при перевірці додержання органом (посадовою особою) встановленого ст. 38 КпАП України двомісячного строку застосування адміністративного стягнення судам слід мати на увазі, що при правопорушеннях, які тривають (самоправне зайняття жилого приміщення - ст. 151 КпАП України, порушення або невиконання встановлених правил пожежної безпеки - ст. 175, невиконання обов'язків по вихованню і навчанню дітей - ст. 184 та ін.), зазначений строк обчислюється з дня виявлення правопорушення.
Відтак, триваючими адміністративними проступками є проступки, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо), припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності.
Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Згідно акту про результати камеральної перевірки податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) № 259/05-99-43-12/25706089 від 25.05.2018 податкова звітність керівником ЗЗСО І-ІІ ступенів № 18 ОСОБА_1 була подана в такі строки:
-за ІІІ квартал 2017 року при граничному терміні подання 09.11.2017 була подана 07.03.2018,
-за ІV квартал 2017 року при граничному терміні подання 09.02.2018 була подана 07.03.2018.
Таким чином, виявлені правопорушення не є триваючим, оскільки кожна дія була закінченою моментом подання податкової звітності, і це мало місце в строк понад три місяця до часу розгляду адміністративного правопорушення 13 серпня 2018 року.
У відповідності до ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Виходячи з цього, на час розгляду даного матеріалу, закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу
Керуючись ч.1 ст. 163-4, ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення – закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга через Дзержинський міський суд Донецької області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення постанови.
Суддя Є.В. Челюбєєв