
5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2398/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району про скасування рішення № 54/2 від 13.08.2015,
ВСТАНОВИВ:
08.08.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району, у якій позивач просить суд визнати протиправним, нечинним повністю та скасувати рішення Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району 54 сесії 6 скликання № 54/2 від 13.08.2015 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» повністю.
Згідно із пунктами 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга стаття 171 КАС України).
Перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, судом встановлено, що він не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
У відповідності до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 КАС України).
Частиною шостою статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
В прохальній частині позовної заяві позивач просить суд поновити строк звернення до суду із позовом до Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району про скасування рішення № 54/2 від 13.08.2015, і у якості поважності причин пропуску звернення до суду позивач зазначає, що про оскаржуване рішення дізнався 28.07.2018, коли отримав відповідь від відповідача на свою заяву № 732/18 від 27.07.2018. Відтак, позивач вважає, що пропустив строк звернення до суду з поважних причин, та наявні всі підстави для його поновлення.
Однак, згідно із розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 14.08.2015 № 353 "Про утворення Новоайдарської об'єднаної територіальної громади" утворено Новоайдарську об'єднану територіальну громаду з центром у смт. Новоайдарі Луганської області та призначено 25.10.2015 перші місцеві вибори депутатів Новоайдарської селищної ради Новоайдарської об'єднаної територіальної громади та селищного голови, підставами для видання розпорядження було, зокрема, рішення Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району Луганської області від 13.08.2015 № 54.
Зазначене розпорядження опубліковано на офіційному веб-сайті Луганської облдержадміністрації.
Отже, утворення Новоайдарської об'єднаної територіальної громади у 2015 році є загальновідомим фактом, про який позивач як член територіальної громади не міг не знати. Проте, до суду позивач звернувся лише 08.08.2018, зазначивши у якості причин поважності причин пропуску строку звернення до суду те, що дізнався про оскаржуване рішення з відповіді на його звернення 28.07.2018, що не може вважатись поважною причиною пропуску звернення до суду.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (частина перша статті 123 КАС України).
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення недоліків, запропонувавши надати заяву про поновлення строку звернення до суду з даним позовом та докази поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новоохтирської сільської ради Новоайдарського району про скасування рішення № 54/2 від 13.08.2015 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з даним позовом та докази поважності причин його пропуску.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяА.Г. Секірська