
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/14515/18
провадження № 3/753/4793/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" серпня 2018 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Просалова О.М., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого директором ПП «Валентаймбуд», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу, ОСОБА_2, працюючи на посаді директора ПП «Валентаймбуд», п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755- VI зі змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено заниження суми податку на додану вартість, що підлягає сплаті до державного бюджету на загальну суму 382 874 грн., в тому числі по періодам: за лютий 2017 року - 62333 грн., за березень 2017 року - 156 554 грн., за травень 2017 року - 79 687 грн., за червень 2017 року - 33 322 грн., за липень 2017 року - 9 317 грн., за серпень 2017 року - 41 661 грн., згідно акта документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2018 № 219/26-15-14-01/35390397, чим порушив ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Захисник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 в судовому засідання пояснив, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 складено на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2018 № 219/26-15-14-01/35390397, висновки якого є неузгодженими та не можуть бути підставою встановлення вини платника податку. Крім того, в провадженні Окружного адміністративного суду перебуває позовна заява про визнання неправомірним та скасування наказу Головного управління ДФС у м.Києві від 23.07.2018 №826/10126/18 "Про проведення документальної позапланової виїзної первірки ПП «Валентаймбуд», а також позовна заява про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, складених на підставі цього незаконного акту. Вважає, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративногоправопорушення та просив закрити провадження у справі щодо нього.
Заслухавши пояснення ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи про адмінстративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Так, згідно зі ст. 163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі під п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому складовою суб'єктивної сторони даного правопорушення є вина у формі умислу чи необережності.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 вбачається, що підставою для його складання став акт документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2018 № 219/26-15-14-01/35390397.
Відповідно до 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.
Відповідно до п. 86.7, ст. 86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник зазначає у запереченнях.
З дослідженим матеріалів справи про адміністративне правопорушення та пояснень захисника ОСОБА_2 вбачається, що підприємство подало заперечення на акт документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2018 № 219/26-15-14-01/35390397.
У зв'язку з наведеним висновки вказаного акту є неузгодженими та не можуть бути підставою для висновку про наявність в діях ОСОБА_2 вини в порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку у формі умислу або необережності і, відповідно, бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо у діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності відсутні події і склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст. 247, 284, 285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.
Суддя: