Ухвала суду № 75806189, 10.08.2018, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.08.2018
Номер справи
347/1165/18
Номер документу
75806189
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 347/1165/18

Провадження № 2-а/347/27/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2018 року м. Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої – судді: Крилюк М.І.,

секретаря: Борисової О.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Косів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність начальника Верховинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області ОСОБА_2 та зобов’язання здійснити соціальну виплату, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до управління виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність начальника Верховинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області ОСОБА_2 та зобов’язання здійснити соціальну виплату.

В підготовчому судовому засіданні ОСОБА_1 заявив клопотання про отримання звукозаписуючих дисків про судові засідання та просив справу призначити до розгляду по суті. Інших клопотань не заявляв.

Представник управління виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області та ОСОБА_2 в ході попереднього розгляду заявили клопотання про залучення ОСОБА_2 в цій справі в якості третьої особи на стороні відповідача.

Суд, вислухавши учасників судового розгляду та вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку:

з приводу заявленого клопотання позивача, то суд вважає, що воно заявлено передчасно, тобто до початку судового розгляду.

що стосується клопотання представників відповідача, то суд не вбачає підстав для його задоволення так як ОСОБА_2 в цій справі вже є учасником справи - відповідачем, і на цій стадії розгляду заміни статусу не потребує.

Крім того суд вважає, що вказана справа після встановлення статусу учасників процесу, не підсудна цьому суду, як адміністративному, оскільки відповідно до вимог ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Отже, статтею 20 (редакції КАС України, що набрала чинності з 15.12.2017 року) змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів, зокрема звужено предметну юрисдикцію загальних місцевих судів, як адміністративних судів.

Таким чином, починаючи з 15 грудня 2017 року Косівський районний суд не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.

Відповідно до вимог ст. 318 КАС України, прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Згідно п.3 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч.1 ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

На підставі викладеного та керуючись статтями 20, 29, 30 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність начальника Верховинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області ОСОБА_2 та зобов’язання здійснити соціальну виплату передати на розгляд ОСОБА_3 окружному адміністративному суду (76018, м. Івано-Франківськ вул. Незалежності 46 ).

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її ухвалення.

Суддя М.І.Крилюк