Постанова № 7578590, 04.12.2007, Господарський суд Херсонської області

Дата ухвалення
04.12.2007
Номер справи
15/465-ап-07
Номер документу
7578590
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" грудня 2007 р. Справа № 15/465-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон

до Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, м.Херсон

про стягнення 24607 грн. 12 коп.

за участю представників сторін:

від позивача - Щербина В.В. - заст.начальника, довір.№ 01-12/4 від 10.01.2007р.

від відповідача - Міненко А.В. - юрисконсульт, довір.№ 114 від 03.12.2007р.

Бондаренко А.П. - заст.директора, довір.№ 115 від 03.12.2007р.

          Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції за нестворення 2 робочих для працевлаштування інвалідів у 2006 році.

          Відповідач проти позову заперечує на тій підставі, що ним робочі місця для працевлаштування інвалідів створені у кількості, передбаченій законом, що підтверджується його звітами. Інваліди за працевлаштуванням до нього на протязі 2006 року не звертались, він не відмовляв їм у працевлаштуванні, а тому нема підстав для стягнення санкцій за нестворення 2-х робочих місць для працевлаштування інвалідів.

          Розглянувши матеріалів справи та вислухавши представників сторін, суд -

в с т а н о в и в :

Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж зареєстрований як юридична особа та відповідно до ч.3 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ, зобов'язаний самостійно здійснювати працевлаштування інвалідів в рахунок нормативів робочих місць. Виходячи з положень ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ, норматив працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача складає 5 робочих місць.

          Статтею 20 Закону України від 21.03.1991р. № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

          Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Згідно Довідки Херсонського обласного управління статистики „Про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України" Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж змішаної форми власності. А також, згідно п.11 Статуту Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу Херсонської облспоживспілки, зареєстрованого Херсонським міським виконавчим комітетом 10.04.2003р. (реєстр. №6984), коледж має додаткові джерела фінансування.

Згідно з наданою державною статистичною звітністю, форми № 10-ПІ, затвердженою Наказом Міністерства праці України від 10.02.07р. № 42, встановлений Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ норматив підприємством відповідача у 2006 році не виконано.

Відповідно до звіту Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік форми № 10-ПІ, на підприємстві відповідача у 2006 році працювало 123 працівника.

Пунктом 10 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. №314 (із змінами та доповненнями), визначено, що працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими Радами, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК. Обов'язок з виявлення інвалідів, які бажають працювати і спроможні реалізовувати свої здібності та можливості на підставі індивідуальних програм реабілітації покладено на місцеві органи соціального захисту населення (п.11 Положення), а державна служба зайнятості, відповідно до п.12 Положення, сприяє працевлаштуванню інвалідів.

З фактичних матеріалів справи вбачається, що у 2006 році відповідач надавав зазначену звітність. Однак, протягом 2006 року позивач в порушення Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. №314, не повідомляв у відповідні органи про вільні місця для працевлаштування інвалідів та також матеріали справи свідчать, що відповідач з липня 2006 року не звертався до Херсонського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів з інформацією про наявні вільні атестовані робочі місця для інвалідів та проханням направляти інвалідів для працевлаштування. Таким чином, матеріали справи свідчать, що відповідач не виконував покладені на нього нормами Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ обов'язки. Той факт, що він відображав у своїх звітах кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, яка є для нього нормативною, означає лише те, що він знав про те, що в його учбовому закладі повинно бути створено 5 робочих місць для працевлаштування інвалідів, але належні заходи щодо виконання свого обов'язку ним не виконанні.

Відповідно до положень п.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач не довів факт створення 5 робочих місць для працевлаштування інвалідів, а тому відповідно до ст. 20 Закону № 875-ХІІ, п.2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 31 січня 2007 року № 70, Відповідач був зобов'язаний самостійно в строк до 15 квітня 2007 року сплатити в дохід Державного бюджету на рахунок Державного казначейства адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати для організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, що для Відповідача складає 23121,96грн.

          Згідно з ч.2 ст.20 Закону № 875-ХІІ, вищевказаним Порядком та Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 р. №223 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Відділення Фонду розраховує суму пені на дату подання позовної заяви до суду.

          Отже, Відповідач має сплатити 23121,96 грн. адміністративно-господарських санкцій та 1485,16 грн. пені (згідно з доданим до даної позовної заяви розрахунком). Таким чином, загальна сума, що має бути сплачена на рахунок Державного казначейства в дохід Державного бюджету складає 24607,12 грн.

За таких умов позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

1.Позов задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Херсонський кооперативного економіко-правового коледжу м.Херсон, пр-т Ушакова, 60, р/р 26000101013004 в ХФ АБ "Укоопспілка", код 01788131, МФО 352736 на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон, пров.40 років Жовтня, 5-а, р/р 31219230700002, Одержувач: УДК у м.Херсоні, код 24104230; Банк УДКУ по Херсонській області, МФО 852010, Бюджетне кодування в призначенні платежу: *; код ЗКПО підпр-ства; 50070000; 01; - платежі

до Фонду соціального захисту інвалідів - 23121 грн. 96 коп. адміністративно-господарських санкцій, 1485 грн. 16 коп. пені, всього 24607 грн. 12 коп.

3.Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

4.Постанову направити сторонам по справі.

Постанова набирає законної сили з 24.12.07.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя З.В. Клепай

Дата підписання повного тексту

постанови 11.12.2007р.