ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" липня 2007 р. Справа № 4/233-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ємленінової З.І. при секретарі Сокуренко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
м. Херсон
до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврида" с.Гаврилівка-2 Каланчацького району Херсонської області
про стягнення 14133 грн. 29 коп.
за участю представників сторін:
від позивача - провідний спеціаліст Марченко І.П.
від відповідача - уповноважена особа Щепетков В.О.
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з заявою про стягнення 13.895грн.60коп. адміністративно-господарських санкцій та 237грн.69коп. пені у зв’язку з нестворенням відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2006році.
Відповідач факт нестворення 2 робочих місць для працевлаштування інвалідів не оскаржує, посилаючись на тяжке фінансове становище, просить надати йому розстрочку сплати адміністративно-господарських санкцій та пені.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991року №875-ХП для підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.
При цьому частина 3 ст. 19 зазначеного Закону передбачає, що підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
Виходячи із загальної чисельності працюючих 182 чоловіка, відповідачу на 2006рік визначено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в кількості 7 робочих місць.
Відповідно до наданого до матеріалів справи звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів в 2006році, який надавався ним позивачу та розрахунком позивача із належного нормативу 7 робочих місць у відповідача в 2006 році працювало фактично 5 інвалідів. Не створено відповідачем 2 робочих місця, у зв’язку з чим позивачем нараховано 13.895грн.60коп. адміністративно-господарських санкцій.
Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено, що підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щорічно сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві об’єднанні, установі, організації у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
При цьому санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст. 19 Закону.
Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону передбачено, що порушення строків сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120% річної облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суми недоїмки за весь її строк.
Документального підтвердження створення нормативу в кількості 2 робочих місць відповідач суду не надав, тому вимоги про стягнення 13895грн.60коп.. адміністративно-господарських санкцій та 237грн.69коп. пені підлягають задоволенню.
Клопотання відповідача про надання розстрочки виконання постанови відхиляється, оскільки відповідно до ст. 263 КАСУ відстрочка та розстрочка виконання рішення можлива за зверненням державного виконавця або сторони виконавчого провадження. Так як виконавче провадження за постановою суду ще не відкрито, то звернення до суду з заявою про розстрочку виконання рішення є передчасним.
Судові витрати відносяться на відповідача.
В засіданні за згодою представників сторін оголошувалася вступна та резолютивна частина постанови.
Керуючись ст. 87, 94, 98, 162, 163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. 2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврида" с.Гаврилівка-2 вул.Леніна, 4 Каланчацького району Херсонської області р/р 260072689 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 352093 код 31294485:
а) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Херсон пров.40 років Жовтня, 5-а одержувач УДК в м.Херсоні код 24104230; р/р № 31219230700002 в банку Головного управління Державного казначейства по Херсонській області МФО 852010; * код ЗКПО підприємства; 50070000; 01; - платежі до Фонду соціального захисту інвалідів –13.895грн.60коп. адміністративно-господарських санкцій та 237грн.69коп. пені;
б) в доход державного бюджету –одержувач управління Державного казначейства у м.Херсоні р/р № 31119095700002 в Головному управлінні Державного Казначейства по Херсонській області МФО 852010 код 24104230, код призначення платежу 22090200 символ звітності банку 095 –141грн.33коп. державного мита.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили та надіслати ДПІ у Каланчацькому районі.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя З.І. Ємленінова
Постанова підписано суддею
23.07.2007року.