
Справа № 487/3480/18
Провадження № 3/487/1051/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.08.2018 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Гаврасієнко В.О., за участю секретаря судового засідання Треля Г.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Миколаєві справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, що надійшли від Управління патрульної поліції у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працює АТ «Приватбанк» старший розробник програмного забезпечення, РНОКПП НОМЕР_1,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 177247, 28.05.2018 р. о 04 год. 05 хв. в м. Миколаєві по вул. Ізмалкова Скульптора, 70 водій ОСОБА_1 керував тз Ford Transit днз ВЕ 6512 ВС з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук). На місці зупинки в присутності двох свідків водій відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння за допомогою алкотестера «Драгер», а також від проходження медичного огляду у медичному закладі на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину не визнав, пояснив, що 28.05.2018 року о 04.30 год. він знаходився за кермом автомобілю «Форд транзит конект» та стояв на подвір’ї будинку, куди підвозив знайому. До нього підійшли патрульні та спитали, що вони тут роблять. Він зателефонував знайомому юристу, але не додзвонився, патрульні сказали, що він відмовляється від проходження медичного огляду та склали протокол. Проїхати до медичного закладу для проходження медичного огляду та пройти медичний огляд за допомогою алкотестеру «Драгер» йому не пропонували. Він пропонував пройти медичний огляд, але патрульні відмовили йому та склали протокол відносно нього.
Заслухавши пояснення порушника, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Згідно пункту 2.9-А Правил дорожнього руху, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 № 1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Не виконання вказаних правил утворюють склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівників поліції у присутності двох свідків. Основним засобом доказування для подібних правопорушень є висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який видається на підставі акта медичного огляду, складеного лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством, відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі за текстом Інструкції), затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.15 р. № 1452/735.
Так, об’єктивна сторона ст. 130 КУпАП полягає у керуванні, а так само і у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 в присутності двох свідків відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння за допомогою алкотестера «Драгер», а також від проходження медичного огляду у медичному закладі на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку, що підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Також факт скоєння ОСОБА_1 вказаного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 177247 від 28.05.2018 року, та іншими матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведеною, а його дії підлягають кваліфікації за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд, відповідно до статті 33 КпАП України, із додержанням принципів законності та індивідуалізації, приходить висновку, що для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, запобігання вчиненню ним нових правопорушень, його покарання та виправлення достатнім буде накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 36, 38, 221, 268, 283, 284 КпАП України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
(«Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», р/р 31114149014001, код класифікації доходів бюджету 21081300, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), отримувач – Миколаївське ГУК/Микол.обл./21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.
(отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: (ГУДКСУ) Казначейство України; Код банку (МФО ГУДКСУ):899998; рахунок отримувача: 3121256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з моменту винесення та може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд м. Миколаєва, у строк та порядок, передбачений статтею 294 КпАП України.
Суддя В.О. Гаврасієнко