
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2018 р. Справа№805/5138/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Рудь Т.В. розглянувши адміністративну за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з позовом відповідно до якого просив суд визнати протиправними дії Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку призначеної пенсії позивача з 01.01.2016 р. обчисленої з розміру 70 відсотків суми грошового забезпечення позивача та зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років із розрахунку підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 1 січня 2016 р. виходячи із 90 % грошового забезпечення позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.04.2008 р. Розмір призначеної пенсії у 2008 році становив 90 відсотки суми грошового забезпечення, виходячи з вислуги років яка на 25.03.2008 р. складала: календарна - 26 років 04 місяці 05 днів, пільгова - 32 роки 01 місяць 03 дня.
Листом відповідача від 29.05.2018 р. позивача було повідомлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» пенсію перераховано з 1 січня 2016 р. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 р., виданої уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України, яке становить 7699,73 грн.
15.06.2018 р. позивач дізнався із свого електронного пенсійного кабінету про те, що основний розмір пенсії було обчислено із 70 % грошового забезпечення позивача та складає 5389,81 грн. Крім того, позивачу відповідач здійснює доплату до пенсії за двох неповнолітніх дітей по 726,00 грн. за кожного. Таким чином, відповідач зробив перерахунок пенсії позивача безпідставно та зменшив пенсію позивача з 90 % грошового забезпечення до 70 %.
Позивач вважає ці дії відповідача протиправними та просить суд визнати протиправними дії Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області щодо перерахунку призначеної пенсії позивача з 01.01.2016 р. обчисленої з розміру 70 відсотків суми грошового забезпечення позивача та зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років із розрахунку підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 1 січня 2016 р. виходячи із 90 % грошового забезпечення позивача.
Ухвалою від 27 червня 2018 року суд відкрив провадження у справі, призначивши до розгляду на 23 липня 2018 року за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
18 липня 2018 року представник відповідача надав через канцелярію суду відзив на позовну заяву відповідно до якого просив суд, відповідно до якого, просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Зазначив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Порядку проведення перерахунку пенсії , призначених відповідно до Закону №2262 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 проведено перерахунок раніше призначених пенсій.
Законом України від 08.07.2011 року №36638VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив в силу 01.10.2011 року, було внесено зміни до низки актів, в тому числі статті 13 Закону №2262 про розмір пенсії за вислугу років у відсотках.
Враховуючи зміни до статті 13 Законом №35 91-IV «Щодо внесення змін в деякі закони України по питання пенсійного забезпечення і соціального захисту військовослужбовців» (далі - Закон №3591) максимальний розмір пенсії, що призначаються за вислугу років, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80% відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1 - 100%, до категорії 2-95%.
Тобто, пенсії призначені між впровадженням та зміною норм законодавства, для обчислення сум грошового забезпечення мають різний відсоток розрахунку грошового забезпечення.
Законом України від 27.03.2014 року №1166-УІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 13 Закону України № 2262 максимальний розмір пенсії, що призначаються за вислугу років, не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення за будь-якою із підстав зазначеною в статті 63 Закону №2262.
У зв'язку з цим збільшилося грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яке складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення та змінився процент відповідних сум грошового забезпечення, що підтверджується Протоколом від 24.03.2018 року з урахуванням 90% від грошового забезпечення та довідкою про перерахунок пенсії з урахуванням 70% від грошового забезпечення (копії додаються).
Зазначено, що вищезгадані зміни в законодавстві не призвели до заниження розміру пенсії, а навпаки призвели до її збільшення, що унеможливлює порушення прав позивача.
Ухвалою від 23 липня 2018 року розгляд справи відкладено на 06 серпня 2018 року.
25 липня 2018 року позивач надав через канцелярію суду відповідь на відзив, відповідно до якої зазначив про те, що абсолютно незрозумілим з правової точки зору є твердження відповідача, що його дії щодо зменшення її пенсії з 90 до 70 відсотків відповідних сум грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку, відповідають Конституції України та рішенням Конституційного суду України стосовно дії законів у часі.
Зазначив, що в даному випадку правовідносини щодо призначення та обчислення її пенсії в розмірі 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення виникли та закінчились ще в квітні 2008 року, а відповідача посилається на норми закону, які ступили в дію лише в 2014 році. Отже під час перерахунку пенсії щодо встановлення її розміру у відсотковому відношенні до відповідних сум грошового забезпечення мали б застосовуватись норми Закону №2262-XII, які діяли на момент її призначення.
27 липня 2018 року позивач надав через канцелярію суду заяву про розгляд справи 06 серпня 2018 року без його участі.
31 липня 2018 року представник відповідача надав через канцелярію суду додаткові пояснення по справі, стосовно розрахунку проведеного позивачу згідно постанови №988 та постанови №103 щодо перерахунку з 01.01.2016 року повідомляє наступне.
Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
На рівні уряду вирішено питання щодо проведення перерахунку та виплати пенсії саме відповідно до Постанови КМУ №103 та надана вказівка про це органам Пенсійного фонду України.
Прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» є обставиною, яка впливає на інше застосування норм матеріального права ніж у зразковій справі.
Даною постановою встановлено новий порядок перерахунку та виплати пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Означеною постановою виділено кошти на виконання Постанови №988 на підставі довідок додатково оформлених відповідно до Порядку №45.
Головне управління отримавши довідку нового зразка №9071 від 13.03.2018 року одразу її відпрацювало та зробило позивачу 14.04.2018 року перерахунок та виплату пенсії і доплати до неї.
Перерахунок пенсії позивачу здійснено з 01.01.2016 року. Підстава для здійснення перерахунку ПКМУ №988 та ПКМУ №103.
Пенсія позивача після проведення перерахунку складає 6841,81 грн., розмір доплати за період з 01.01.2016 року по 31.04.2018 року становить 61806,92 грн. (докази надавалися суду раніше).
Одночасно, на виконання постанови №103 за період з 01.01.2018 року по 31.04.2018 року позивачу головним управлінням виплачено 16.04.2018 року доплату розмірі 8829,56 грн.
Здійснюючи перерахунок та виплату пенсії позивачу у відповідності з вимогами діючих нормативно правових актів (ст.63 Закону №2262, ПКМУ №988 та ПКМУ №103), головне управління покладає на себе обов'язок виплати нарахованої позивачу доплати, відповідно до порядку передбаченому Постановою КМУ №103.
Пенсія позивачеві виплачується в повному розмірі. Заборгованості по виплаті пенсії немає.
Головне управляння не заперечує та не відмовляється від виплати позивачу нарахованої доплати за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, натомість зобов'язується її виплачувати відповідно до порядку, передбаченому Постановою КМУ №103.
Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 згідно витягу з наказу від 21..03.2008 року №165 о/с була звільнена за п. 65 «а» (за віком) у відставку за вислугою років, із посади начальника сектору дізнання Жовтневого райвідділу Маріупольського міськуправління з 31 березня 2008 року в званні майора міліції. Вислуга років на 25.03.2008 складала 26 років 04 місяці 05 днів (календарна) та 32 роки 01 місяць 03 дня (пільгова).
З 01.04.2008 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно розрахунку призначення пенсії за вислугою років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.06.2008 року, пенсію позивачу призначено з 01.04.2008 року в основному розмірі пенсії 90 відсотків від грошового забезпечення - 3028,65 грн. (вислуга років 32).
Матеріалами справи підтверджено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області отримавши довідку нового зразка №9071 від 13.03.2018 року зробило позивачу 14.04.2018 року перерахунок і виплату пенсії і доплати до неї з 01.01.2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції та з 01.01.2018 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».
При цьому перерахунок пенсії проведено відповідачем виходячи з 70 відсотків грошового забезпечення (вислуга років 32).
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Таким чином, у травні 2018 року листом Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 19.06.2018 р. № 11847/03-19 за результатами розгляду заяви позивача щодо роз'яснення перерахунку пенсії повідомило, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» пенсію перераховано з 1 січня 2016 р. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 р., виданої уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України, яке становить 7699,73 грн., в тому числі: оклад за посадою 2950,00 грн., оклад за спеціальним званням 2000,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 2475,00 грн., премія за січень 2016 року 274,73 грн., в розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Зазначено, що розмір перерахованої пенсії позивача з 01.01.2018 р. складає 6841,81 грн. та сума перерахованої пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. становить 52977,36 грн.
Позивач вважає, що відповідачем безпідставно зроблено перерахунок його пенсії виходячи із 70 відсотків грошового забезпечення з огляду на внесені зміни в законодавстві.
З підстав викладеного суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі за текстом Закон №2262-XII).
Згідно частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Закон №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом «а» частини 1 статті 13 Закону №2262-XII, в редакції, що діяла на час призначення пенсії ОСОБА_1, передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону що діяла на час призначення позивачу пенсії), максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Отже, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Пунктом 8 розділу II Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон № 3668-17), який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, та пунктом 23 розділу II Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 травня 2014 року, до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» було внесено зміни та цифри «90» замінено цифрами «80», а цифри «80» замінено цифрами «70» відповідно.
Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
З аналізу викладених норм слідує, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до частини другої статті 13 Закону щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % від сум грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Слід зазначити, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.99 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги, від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій, не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Даний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою в постанові від 24.04.2018 у справі №686/12623/17 (К/9901/849/17).
Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, внесені Законами №3668-17 та №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.
При вказаних обставинах, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо зміни позивачу максимального розміру пенсії з 90 % до 70 % від відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до приписів ст.ст.9,77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.90 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
А відповідно до ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач не надав до суду доказів, що спірних правовідносинах він діяв у межах та у спосіб передбачений Конституцією України та Законами України.
З урахуванням зазначеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позивачем був сплачений судовий збір, а його позов задоволено, то з відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 704,80 грн. на користь позивача.
Керуючись Конституцією України, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 13486010) щодо перерахунку призначеної пенсії позивача з 01.01.2016 р. обчисленої з розміру 70 відсотків суми грошового забезпечення ОСОБА_1
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 13486010) здійснити ОСОБА_1 (87539, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років із розрахунку підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 1 січня 2016 рік виходячи із 90 % грошового забезпечення позивача.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (87539, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122 Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) судовий збір в розмірі 708,40 (сімсот вісім) гривень 40 копійок.
Повний текст рішення складено та підписано 10 серпня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Кониченко О.М.