
Справа № 308/7987/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.08.2018 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Світлик О.М., з участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши справу про порушення митних правил, що надійшла з Закарпатської митниці ДФС України, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 483 МК України,
В С Т А Н О В И В:
21.03.2018 року, о 14 год. 49 хв., в зону митного контролю пункту пропуску «Косино» митного поста «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС на ділянку «в’їзд в Україну» пасажирського напрямку прибув легковий автомобіль марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258, під керуванням ОСОБА_2, яка слідувала із Угорської республіки до України в приватних справах.
Як підставу для переміщення вищевказаного легкового автомобіля через митний кордон України, ОСОБА_2 Закарпатській митниці ДФС подала закордонний паспорт – ЕJ 839906 від 02.11.2017 року, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № DR/BAJ1596019 та доручення на право користування транспортним засобом № 1348/2018 від 20.03.2018 року, видане ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, завірене підписом і печаткою нотаріуса «GRZEGORZ ULIASZ».
Під час митного контролю, при перевірці поданих ОСОБА_2 документів, як підстави для переміщення через митний кордон України легкового автомобіля марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258, виникли сумніви щодо достовірності доручення на право користування вказаним транспортним засобом.
В ході проведення перевірки правомірності переміщення через митний кордон України легкового автомобіля марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258, управлінням протидії митним правопорушенням на адресу нотаріуса GRZEGORZ ULIASZ, з метою встановлення достовірності доручення на право користування автомобілем, направлений запит від 22.03.2018 року № 07.70-20.2-8.21/3772.
Управлінням ПМП Закарпатської митниці ДФС отримана офіційна відповідь нотаріуса GRZEGORZ ULIASZ, в якій вказано, що документ довіреність без сумніву є підробленим.
На виклик Закарпатської митниці ДФС для надання пояснень стосовно переміщення нею легкового автомобілю марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258 ОСОБА_2 не з’явилася.
Згідно з даних мережі Інтернет вартість аналогічного автомобіля 1999 року випуску становить 700 євро, що згідно з курсом НБУ станом на 21.03.2018 року складає 22601,08 грн.
Відповідно до правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджено наказом Держмитслужби України від 17.11.2005 року № 1118 «Про затвердження правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України», при ввезенні ТЗ на митну територію України його власник або уповноважена особа надає уповноваженій посадовій особі митниці, у зоні діяльності якої розташовано пункт пропуску через державний кордон України, ТЗ для здійснення митного огляду і подає оригінали та ксерокопії таких документів (п. 7 розділу першого Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України): що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження); реєстраційних (технічних) документів на ТЗ (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття ТЗ з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом; що підтверджують право на надання пільг щодо оподаткування (у разі митного оформлення ТЗ з наданням таких пільг); паспортних та інших документів, визначених законодавством України й міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорта громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); посвідки чи іншого документа про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо.
Таким чином, ОСОБА_2 перемістила через митний кордон України легковий автомобіль марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів України, як підстави для його переміщення підробленого документа, а саме доручення на право користування транспортним засобом № 1348/2018 від 20.03.2018 року, завірене підписом і печаткою нотаріуса «GRZEGORZ ULIASZ».
Представник Закарпатської митниці ДФС у судовому засіданні вважає, що ОСОБА_2 винна у вчиненні правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому її необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до неї стягнення відповідно до санкції вказаної статті.
На розгляд справи у дане судове засідання ОСОБА_2 не з’явилася.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред’явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з диспозицією ст. 483 ч. 1 МК України дане правопорушення характеризується діями, що спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
За приписами ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил та запобігання таким правопорушенням.
Згідно з ч. 1 ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами – безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України – дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, стверджується протоколом про порушення митних правил № 2764/30500/18 від 19.08.2018 року, доповідною запискою старшого державного інспектора-кінолога відділу кінологічного забезпечення УПМП та МП ОСОБА_3 від 19.06.2018 року, копією довіреності на право користування транспортним засобом від 20.03.2018 року № 1348/2018, видане ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, завірене підписом і печаткою нотаріуса «GRZEGORZ ULIASZ», листом-відповіддю від 22.03.2018 року, наданою нотаріусом GRZEGORZ ULIASZ, згідно з яким повідомлено, що вказана довіреність без сумніву є підробленою.
Згідно з ч. 1 ст. 483 МК України за вчинення вказаного порушення митних правил передбачено накладення стягнення у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника та ступінь її вини, у відповідності до вимог ст. ст. 23, 33 КУпАП, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України, яка є безальтернативною, у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару – безпосереднього предмету порушення митних правил (транспортного засобу), вартість якого становить 22601,08 грн., з конфіскацією зазначеного товару на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у сумі 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 483 ч. 1, 527-529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару – безпосереднього предмету порушення митних правил товару, що становить 22601 (двадцять дві тисячі шістсот одна) гривня 08 коп., з конфіскацією на користь держави легкового автомобіля марки «Opel» модель «Astra», р.н.з. Польщі KGRER32, 1999 року випуску, VIN-код W0L0TGF35Y8049258, об’єм двигуна 1995 см.куб., тип двигуна – дизель.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп. судового збору.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_4