
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ Іменем України
ПОСТАНОВА
08 серпня 2018 року Справа № 913/351/18
Провадження №12б/913/351/18
За заявою боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” (вул.Першотравнева, б.201А, офіс 2, м.Лисичанськ Луганської області, 93113)
про банкрутство
Суддя Господарського суду Луганської області Палей О.С.
Секретар судового засідання Богуславська Є.В.
У засіданні брали участь:
від боржника: не прибув;
арбітражний керуючий ОСОБА_1: не прибув.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство за спрощеною процедурою, встановленою ст.95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.1992 №2343 - ХІІ (в редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VІ, який набрав чинності з 19.01.2013 - далі Закон про банкрутство).
З’ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, надавши правову кваліфікацію відносинам сторін і виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правової норми, яка підлягає застосуванню, суд
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” звернулося до Господарського суду Луганської області з заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст.95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Заявлені вимоги, з посиланням ст.95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон про банкрутство) обґрунтовані тим, що за результатами проведеної інвентаризації було встановлено, що виявлених активів для покриття наявної заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” недостатньо, статутну діяльність з дати прийняття рішення про ліквідацію товариство не проводить. За даними бухгалтерського обліку підприємство володіє активами вартістю 5 183 719 грн 00 коп. та дебіторською заборгованістю в сумі 19 014 831 грн 07 коп., а заявлені кредиторами та визнані зобов’язання складають 30 413 637 грн 30 коп.
Ухвалою господарського суду від 17.07.2018 суд прийняв до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” та призначив дату проведення підготовчого засідання суду на 30.07.2018.
Відповідно до ч.1 ст.114 Закону про банкрутство судом було надіслано запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.
Суд зобов’язував арбітражного керуючого ОСОБА_1, кандидатура якої визначена автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, у строк до дня проведення підготовчого засідання суду надати заяву на участь у даній справі (за згодою) відповідно до ч.2 ст.114 Закону про банкрутство.
Арбітражний керуючий ОСОБА_1 у судове засідання 30.07.2018 не прибула, але 26.07.2018 до відділу документального забезпечення суду від неї надійшла заява від 23.07.2018 №01-18/90 на участь у даній справі.
Відповідно до приписів ст.16 Закону про банкрутство перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з’ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюється господарським судом у підготовчому засіданні суду. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов’язані з розглядом справи. У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з’ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
За підсумками проведення підготовчого засідання, ухвалою від 30.07.2018, господарським судом порушено справу №913/351/18 про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” (вул.Першотравнева, б.201А, офіс 2, м.Лисичанськ Луганської області, 93113, ідентифікаційний код 37873875), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів з 30.07.2018 та призначено дату проведення засідання суду для вирішення питання про можливість визнання боржника банкрутом.
У даному засіданні суду з’ясовано наступне.
Боржник – Товариство з обмеженою відповідальністю « 100 ШИН» ( ідентифікаційний код 37873875) було зареєстроване, як суб’єкт підприємницької діяльності відділом державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві 12.10.2011 номер запису 15561020000042628 за адресою: 02105, м.Київ, Дніпровський район вулиця Павла Усенка, будинок 8.
На цей час юридична адреса боржника: вул.Першотравнева, б.201А, офіс 2, м.Лисичанськ Луганської області, 93113.
Відповідно до ст.59 Господарського Кодексу України припинення суб’єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.
02.02.2018 загальними зборами Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” (протокол №1-18) було прийнято рішення про ліквідацію юридичної особи, призначено ліквідатора ОСОБА_2, яким в ході виконання своїх повноважень було виявлено наявність у господарюючого суб’єкта, що ліквідується за рішенням власника непогашеної кредиторської заборгованості, строк оплати якої настав, а також відсутність коштів на погашення грошових зобов’язань перед контрагентами.
ОСОБА_3 з ч.ч.1, 3, 5 ст.105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов’язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Матеріалами справи підтверджується, що 06.03.2018 державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг у м.Лисичанську Луганської області було внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про прийняття засновниками рішення щодо припинення юридичної особи. У розділі оприлюднення інформації було оприлюднене повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи з ЄДР за період з 06.03.2018 по 06.03.2018. Встановлений строк заявлення кредиторами своїх вимог до 12.05.2018.
З матеріалів справи вбачається, що на виконання порядку проведення ліквідаційної процедури та з метою виявлення майнових активів ТОВ “100 ШИН” були направлені до реєструючи та контролюючих державних органів запити про наявність чи відсутність зареєстрованих за ТОВ “100 ШИН” майна. На ці запити було одержано наступні відповіді та довідки:
- відповідь Державіаслужби вих. №12.1.16-6647-18 від 05.06.2018, якою запропоновано звернутися до офіційних веб-порталів для отримання відомостей щодо наявності у фізичних та юридичних осіб повітряних суден. За результатами проведеного пошуку, інформація щодо зареєстрованих за ТОВ “100 ШИН” на праві власності літальних засобів в Реєстрі відсутня;
- відповідь Держархбудінспекції вих. №40-302-360 від 10.05.2018, відповідно до якої інформація щодо видачі/реєстрації ТОВ “100 ШИН”, як замовнику будівництва, документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів – відсутня;
- відповідь ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області вих. №01-11/1854 від 16.05.2018, відповідно до якої в Реєстрі для ведення автоматизованого обліку тракторів, шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів інформація за ТОВ “100 ШИН” - відсутня;
- відповідь Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку вих. №2312- 07/20091-07 від 08.05.2018, якою запропоновано звернутися до онлайн-версій державних реєстрів для отримання відповідної інформації щодо ТОВ “100 ШИН”;
- відповідь Луганської митниці ДФС вих. № 75/6/12-70-05 від 11.05.2018, відповідно до якої ТОВ “100 ШИН” на обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, не перебуває. Товари та продукція ТОВ “100 ШИН” в зоні діяльності Луганської митниці ДФС - відсутні;
- відповідь Укрзалізниці вих. №36/960 від 11.05.2018, якою повідомлено, що інформації щодо зареєстрованих за ТОВ “100 ШИН” вагонів в АБД ПВ немає. Зазначене Товариство відсутнє в довіднику “Собственники грузовьіх вагонов государств - участников Содружества”. В інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви зазначеного Товариства;
- відповідь Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку вих. №10/01/17517 від 04.06.2018, якою повідомлено, що станом на 31.03.2018 ТОВ “100 ШИН” серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше акцій приватних акціонерних товариств та 5 відсотків і більше публічних акціонерних товариств) – відсутнє.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Державного реєстру іпотек. Єдиного реєстру відчуження об’єктів нерухомого майна, за ідентифікаційними даними в Реєстрі відсутні відомості щодо ТОВ “100 ШИН”.
ОСОБА_3 з Державного реєстру обтяжень рухомого майна за вказаними параметрами запиту в Реєстрі відсутня інформація щодо ТОВ “100 ШИН”.
23.03.2018 ліквідатором ТОВ “100 ШИН” ОСОБА_2 було видано наказ про проведення інвентаризації, на підставі якого, в період з 23.03.2018 по 30.03.2018 на ТОВ “100 ШИН” було проведено інвентаризацію основних засобів, що знаходяться на балансі товариства, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків з дебіторами та кредиторами.
В ході інвентаризації встановлено, що на рахунках Товариства обліковуються грошові з сумі 3275 грн 19 коп. та необоротні активи вартість яких, згідно даних бухгалтерського обліку складає в сумі 31 856 401 грн 08 коп. З метою визначення ринкової вартості активів Товариства, було залучено суб’єкта оціночної діяльності на підставі Договору № 14/05 від 14.05.2018. За результатами проведеної оцінки та згідно одержаного висновку ринкова вартість наявного належного ТОВ “100 ШИН” майна на дату проведення оцінки складає в сумі 5183719 грн 00 коп. Нерухомого майна, сільськогосподарської техніки та транспортних засобів не виявлено.
Так як за результатами інвентаризації було встановлено, що виявлених активів для покриття наявної заборгованості ТОВ “100 ШИН” недостатньо, статутну діяльність з дати прийняття рішення про ліквідацію Товариство не проводить, крім операцій, пов’язаних з процедурою ліквідації, Товариство не має можливості погасити кредиторську заборгованість, також Товариство не є засновником або учасником інших юридичних осіб та не володіє цінними паперами, задовольнити вимоги кредиторів за рахунок реалізації таких активів ТОВ “100 ШИН” не може. Ніяких інших джерел надходження грошових коштів на рахунки для погашення кредиторської заборгованості Товариства немає. Заборгованості по зобов’язанням з відшкодування шкоди, завданої здоров’ю та життю, вихідної допомоги та авторської винагороди у ТОВ “100 ШИН” не має.
Після проведення повної інвентаризації та складання інвентаризаційних описів, ліквідатором ОСОБА_2 було складено проміжний ліквідаційний баланс Товариства, який 15.06.2018 затверджено протоколом загальних зборів учасників ТОВ “100 ШИН”.
Матеріалами справи підтверджується, що після публікації оголошення та за наслідками проведення інвентаризації підприємства, виявлено наявність кредиторської заборгованості у розмірі 34541641 грн 53 коп. В межах встановленого строку до ліквідатора ТОВ “100 ШИН” звернулися чотири кредитора на загальну суму 30 413 637 грн 30 коп., а саме: ФОП ОСОБА_2 із грошовими вимогами у розмірі 15 139 522 грн 00 коп., Компанія “Inter-Sprint Baden B.V.” із грошовими вимогами у розмірі 4 626 692 грн 65 коп., ТОВ “100 ШИН+” із грошовими вимогами у розмірі 6 552 884 грн 43 коп., Компанія “CHINA NATIONAL CHEMICAL CONSTRUCTION QINGDAO TRADE CO., LTD” із грошовими вимогами у розмірі 4094538 грн 22 коп., які були ліквідатором розглянуті та визнані повністю.
За даними ліквідатора у підприємства наявні майнові активи в сумі 6 215 087 грн 23 коп., що недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв’язку з закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
ОСОБА_3 з ч.8 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред’явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
19.06.2018 загальні збори учасників ТОВ “100 ШИН” прийняли рішення про зміну ліквідатора, звільнивши ОСОБА_2 від виконання повноважень ліквідатора ТОВ “100 ШИН” та призначивши ліквідатором ТОВ “100 ШИН” ОСОБА_4, а також про звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.
Заява про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ “100 ШИН” була подана до Господарського суду Луганської області 17.07.2018, тобто вже після спливу двомісячного строку з дня публікації повідомлення про його припинення.
Відповідно до ч.2 ст.13 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” технічний адміністратор Єдиного державного реєстру в день проведення реєстраційної дії забезпечує передачу до інформаційних систем: центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, - відомостей про проведення такої реєстраційної дії; Пенсійного фонду України - відомостей про проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, початок проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, державну реєстрацію припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку - відомостей про проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, початок проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, державну реєстрацію припинення юридичної особи. До центрального органу виконавчої влади, що реалізує єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з відомостями Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи, державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться у Єдиному державному реєстрі, та державну реєстрацію фізичної особи - підприємця технічним адміністратором Єдиного державного реєстру забезпечується передача копії заяви про обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій в електронній формі, якщо такі заяви були подані як додаток до заяви про державну реєстрацію.
Крім того, відповідно до змін, внесених наказом Міністерства фінансів України №1127 від 14.11.2014 до Порядку обліку платників податків і зборів пунктом 11.1 розділу XI цього Порядку передбачено, що платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючі органи за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації). Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.
Таким чином, всі відповідні державні органи – органи доходів і зборів, пенсійного фонду та фондів соціального страхування з метою проведення цими органами перевірок та визначення можливої заборгованості відповідно до приписів законодавства було повідомлено про ліквідацію юридичної особи ТОВ “100 ШИН” адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в день державної реєстрації рішення про ліквідацію товариства – 06.03.2018.
Матеріалами справи підтверджується виконання ТОВ “100 ШИН” приписів ст.111 Цивільного кодексу України про порядок ліквідації юридичної особи, зокрема, щодо складання та подання органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітності до затвердження ліквідаційного балансу.
ОСОБА_3 з вимогами ч.3 ст.110 Цивільного Кодексу України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
ОСОБА_3 з ст.95 Закону про банкрутство якщо вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом, а голова ліквідаційної комісії зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Оскільки активів підприємства недостатньо для задоволення всіх кредиторських вимог, ТОВ “100 ШИН” є неплатоспроможним і платоспроможність підприємства не може бути відновлена, що обумовило звернення ліквідатора товариства до господарського суду.
Представлені до суду матеріали підтверджують недостатність вартості майна боржника, щодо якого власником прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів, та дотримання ліквідатором боржника порядку ліквідації юридичної особи відповідно до норм цивільного та господарського законодавства, тобто підтверджено наявність обставин, які є обов’язковими відповідно до ч.1 ст.95 Закону про банкрутство, для визнання боржника банкрутом, а також доведено неоплатність боржника згідно з приписами ч.4 ст.205, ст.209 Господарського кодексу України, встановлено недостатність майна боржника для задоволення вимог кредиторів та його нездатність задовольнити вимоги кредиторів інакше, як через застосування судом ліквідаційної процедури.
За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Обов’язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого (ч.2 ст.95 Закону про банкрутство).
З огляду на вищевикладене, господарський суд визнає боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” (вул.Першотравнева, б.201А, офіс 2, м.Лисичанськ Луганської області, 93113, ідентифікаційний код 37873875 – банкрутом, вводить судову процедуру ліквідації банкрута на строк встановлений ч.1 ст.37 Закону №4212-VІ , тобто 12 місяців - до 09 серпня 2019 року.
За приписами ч.4 ст.11 Закону про банкрутство боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачене цим законом.
Втім, обов’язок звернутися до суду з заявою про порушення справи про банкрутство, у випадку недостатності майна у юридичної особи, що ліквідується в загальному порядку, виникає у ліквідаційної комісії в силу прямої норми ст.95 Закону про банкрутство, яка має імперативний характер.
ОСОБА_3 з матеріалами інвентаризації загальна вартість активів, що обліковуються на балансі ТОВ “100 ШИН” дорівнює 6215087 грн 23 коп., тому майнових активів підприємства достатньо для покриття судових витрат (з урахуванням необхідності виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи).
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд, в ухвалі зобов’язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
У відповідь на запит суду від 17.07.2018, згідно Довідки автоматизованої системи щодо кандидатури арбітражного керуючого від 18.07.2018, запропоновано для призначення ліквідатором у справі №913/351/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” арбітражного керуючого ОСОБА_1
Як вбачається з матеріалів справи, із заявою про участь у даній справі звернувся арбітражний керуючий ОСОБА_1
Арбітражний керуючий ОСОБА_1 у поданій заяві повідомила, що має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, до державного органу з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого не допускала, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, управління боржником раніше не здійснювала.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство обов’язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
У своїй заяві про порушення справи про банкрутство боржник просить призначити ліквідатором голову ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_4.
Крім того, 06.08.2018 до відділу документального забезпечення суду ОСОБА_4 подано клопотання від 03.08.2018 №01/20 на участь у справі, в якій він зазначає, що здійснює діяльність арбітражного керуючого, має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №992 від 05.06.2013, має досвід виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора, оскільки здійснює професійну діяльність арбітражного керуючого з 2013 року, здійснює своєчасне підвищення кваліфікації (свідоцтво про підвищення кваліфікації №242 від 17.12.2016), має всі необхідні організаційні та технічні можливості для виконання обов’язків ліквідатора ТОВ “100 ШИН” в процедурі банкрутства, не має заінтересованості щодо боржника та кредиторів, а також не належить до жодної із категорій осіб, визначених ч.2 ст.114 Закону про банкрутство. В заяві він зазначив, що на відміну від грошової винагороди арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою, обов’язкова сплата винагороди за рахунок коштів боржника голові ліквідаційної комісії, як ліквідатору, Законом про банкрутство не передбачена, що призведе до суттєвого зменшення витрат у процедурі банкрутства.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_4, як особа, яка виконувала повноваження ліквідатора підприємства у досудовій процедурі ліквідації, є найбільш прийнятною кандидатурою, яка має усі необхідні знання та можливості для подальшого здійснення повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН”, а також не є заінтересованою особою стосовно боржника в розумінні ст.1 Закону про банкрутство.
Таким чином, за клопотанням боржника суд призначає ліквідатором банкрута ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” ОСОБА_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1), на якого покласти обов’язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури банкрута відповідно до приписів ст.ст.37-48, 49-76, 95 Закону про банкрутство.
ОСОБА_3 з приписами ч.ч.3, 4 ст. 38, ч.3 ст.95 Закону №4212-VІ господарський суд здійснює оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п.п.3, 4 ст.38 Закону №4212-VІ, п.2.2 розділу ІІ та п.3 розділу ІІІ Положення “Про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство”, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 №16, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, слід здійснити оприлюднення повідомлення про визнання боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН”, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.3 ст.95 Закону №4212-VІ, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.1, 37-48, 49-76, 95, 96 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” (вул.Першотравнева, б.201 А, офіс 2, м.Лисичанськ Луганської області, 93113, ідентифікаційний код 37873875 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців - до 09 серпня 2019 року.
2. Призначити ліквідатором банкрута ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” ОСОБА_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на якого покласти обов’язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури банкрута відповідно до приписів ст.ст. 37-48, 49-76, 95 Закону № 4212-VІ.
3. Призначити судове засідання для розгляду поточного звіту ліквідатора на 17.09.2018 об 11 год. 00 хв. у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, кім. №109.
4. Зобов’язати ліквідатора ОСОБА_4 до дати слухання справи (17.09.2018) надати суду поточний звіт про проведену роботу. Звіт ліквідатора повинен містити: докази вчинення належних дій ліквідатором по виявленню активів та пасивів боржника, встановлення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, встановлення неможливості задоволення визначених за звітом ліквідатора вимог кредиторів та необхідності у зв’язку з цим ліквідації боржника.
У разі отримання ліквідатором банкрута заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх розгляду (визнання або ж відхилення в установленому порядку).
5. З дня прийняття господарським судом даної постанови і відкриття ліквідаційної процедури щодо банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН” настають наслідки, передбачені ч.ч.1, 2 ст.38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
У відповідності до ч.ч.1,2, ст.38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.1992 №2343 – ХІІ (в редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VІ, який набрав чинності з 19.01.2013), з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов’язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов’язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет повідомлення про визнання боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю “100 ШИН”, який ліквідується, банкрутом, текст якого додається.
7. Дану постанову надіслати:
- боржнику - ТОВ “ 100 ШИН” та ліквідатору ОСОБА_4 (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.Першотравнева, буд. 201 А, офіс 2) реком. з повідом.;
- засновнику – ОСОБА_2 (91006, АДРЕСА_1) реком. з повідом.;
- засновнику – ОСОБА_5 (02153, АДРЕСА_2) реком. з повідом.;
- ліквідатору - голові ліквідаційної комісії ОСОБА_4 (АДРЕСА_3) реком. з повідом.;
- арбітражному керуючому – ОСОБА_1 (а/с-53, м.Київ-49, 03049) реком. з повідом.;
- ДПІ у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганської області (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.ім. ОСОБА_6, б.347) реком. з повідом.;
- Державному реєстратору виконавчого комітету Лисичанської міської ради (93100, м.Лисичанськ Луганської області, вул.ім.М.Грушевського, буд.7) реком. з повідом.;
- Центру надання адміністративних послуг Лисичанської міської ради (93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул.Гетманська, 63) реком. з повідом.;
- Лисичанському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. ім.В.Сосюри, 275) реком. з повідом.;
- Лисичанському міському суду (93100, м.Лисичанськ Луганської області, вул.Штейгерська, 38) реком. з повідом.;
- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області (93400, м.Сєверодонецьк Луганської області, вул. Єгорова, 22) реком. з повідом.
Явка у судове засідання ліквідатора є обов’язковою.
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до п.5.27 Національного стандарту України “Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації” (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “ОСОБА_3 з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; підпис такої особи засвідчується відбитком печатки підприємства, установи, організації (за наявності); засвідчуватись має кожна сторінка документу.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття 08.08.2018 та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.256 ГПК України та порядку, визначеному пп.17.5 п.17 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Палей