
копія
ЄУН справи 678/659/18
Провадження№ 3-678-335/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2018 року смт. Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого – судді Лазаренка А.В.
при секретарі – Іськовій Т.Л., Козка Л.М.
за участю прокурора Гриньової І.Д.
представника - адвоката ОСОБА_1
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в смт. Летичів адміністративний матеріал, який надійшов від управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про вчинення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1 виданий Летичівським РВУМВС України в Хмельницькій області 12.12.2001, ІПН НОМЕР_2, уродженкою та жителькою смт. Летичів Хмельницької області, працюючої ТОВ «Бюро судових будземекспертиз», депутат Летичівської селищної ради ОТГ Хмельницької області, на утримані має неповнолітню дитину, до адміністративної відповідальності не притягувалася, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
22.05.2018 року о 14 год. 47 хв. в приміщенні Летичівської селищної ради ОТГ за адресою смт. Летичів, вул. Соборна,16, Хмельницької області ОСОБА_2, будучи депутатом Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб‘єктом відповідальності за правопорушення, пов‘язанні з корупцією, несвоєчасно, подала на офіційний веб – сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, (строком подання до 01.04.2018 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов‘язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При виясненні обставин справи ОСОБА_2 вину не визнала, у скоєному не розкаялася, при цьому, пояснила, що 27.03.2018 року вона отримала ключ і 29.03.2018 року намагалася заповнити електронну декларацію, однак через неналежну роботу сервера до 01.04.2018 року подати її не змогла, а подала лише 22.05.2018 року.
Прокурор Гриньова І.Д. вважає, що правопорушник не подала своєчасно декларацію і з врахування особи правопорушника та її ставлення до своєї вини, заслуговує адміністративного стягнення у максимальному розмірі встановленого санкцією статті 172-6 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи визначені у пункті 1 підпунктах «а», «в» пункту 2 пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов‘язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб‘єктами цього закону є депутати місцевих рад.
Так, рішенням першої сесії VІІ скликання Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області «Про підсумки перших виборів і визнання повноважень депутатів Летичівської селищної ради Летичівської об’єднаної територіальної громади» №-2-1/2015 від 13 листопада 2015 року згідно якого визнано повноваження депутата ОСОБА_2 по округу № 10.
Не дивлячись на невизнання вини ОСОБА_2, її вина у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими матеріалами адміністративного правопорушення, протоколом № 128 від 07.06.2018 року, поясненнями ОСОБА_2, яка підтвердила, що вона є депутатом місцевої ради і є суб‘єктом декларування.
Про терміни подачі щорічної декларації їй було відомо і те, що вказана декларація подається з 01 січня по 01 квітня 2018 року. Однак, вона розраховувала, що зможе подати декларацію в останні дні строку визначеного законом, та при подачі декларації могла допустити помилки при заповненні її розділів. При цьому рахує, що її вини в порушенні строку подачі декларації немає, так як система неодноразово зазначала інформацію про допущенні нею помилки, які на її думку вона не вчиняла, а помилки могли виникати у зв‘язку із неналежною роботою системи.
Зазначену декларацію вона подала в квітні 2018 року в письмовому вигляді, а в електронному лише 22.05.2018 року.
Згідно довідки Національного агентства з питань запобігання корупції вбачається, що 29.03.2018 року о 12.48 ОСОБА_2 зареєструвалася в розділі «особистий кабінет» та створила чернетку для подачі декларації. Нею протягом 29-31 березня 2018 року заповнялися відповідні розділи декларації, однак у зв‘язку із допущеними помилками декларація не була прийнята реєстратором.
Доводи ОСОБА_2 та її захисника щодо допущених порушень працівниками поліції при виявленні неподачі декларації ОСОБА_2 та складанні на неї протоколу, судом до уваги не приймається, так як дії працівників поліції, яким дозволено проводити перевірки та складати відповідні протоколи, були вчиненні відповідно до вимог законодавства про національну поліцію та антикорупційного законодавства.
Роздруківкою із офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції вбачається, що ОСОБА_2 подала декларацію 22 травня 2018 року о 14 год. 47 хв. 52 секунди.
Враховуючи особу винної, обставини, що пом‘якшують та обтяжують покарання, а саме, те, що ОСОБА_2 вину у вчинені адміністративного правопорушення не визнала, у вчиненому не розкаялася, має позитивну характеристику, працює.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_2, відповідно до ст. 35 КУпАП судом, не встановлено.
За таких обставин, суд рахує за необхідне визначити ОСОБА_2 міру стягнення у вигляді штрафу ближче до середньої межі санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, яка буде достатньою для попередження вчинення нею нових правопорушень.
У відповідності до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, ч. 1, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 172-6, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 1020 (Одна тисяча двадцять) гривень (р/р 31112106022317, ЄДРПОУ 37592837, банк одержувача: Казначейство України, МФО 899998).
Стягнути з ОСОБА_2 352 грн. 40 копійок судового збору (р/р 31211256026001, код за ЄДРОПОУ 37993783, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106).
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду Хмельницької області через Летичівський районний суд.
Суддя: підпис ОСОБА_3
Суддя Летичівського
районного суду ОСОБА_3