
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/2512/18
Провадження №: 3/332/641/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2018 р. м.Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м.Запоріжжя Безлер Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли із Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізької області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який офіційно не працевлаштований, одружений та має на утриманні неповнолітнього сина, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
-за ч.1 ст.44 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
09 червня 2018 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходячись біля кафе «Юлія», розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Глазунова-Євпаторійська, незаконно зберігав при собі полімерний медичний шприц з речовиною, яка згідно з висновком експерта 7-1125 від 17.07.2018 року визнана психотропною речовиною, обіг якої обмежено, а саме амфетамін, маса якої в перерахунку на основну склала 0,000448 гр., у невеликих розмірах без мети збуту. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.44 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся та просив суд призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Стаття 44 КУпАП України передбачає відповідальність за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказам по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За нормою ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особа, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №107448 від 07.08.2018 року, складено правомочною на те посадовою особою, у відповідності до вимог положень ч.1 ст.256 КУпАП про адміністративне правопорушення, містить обов’язкові дані, передбачені вказаною статтею та є основним джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу порушника.
За встановлених фактичних обставин справи судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинив правопорушення, передбачене ст.44 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження, окрім пояснень правопорушника, і в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №107448 від 07.08.2018 року(а.с.1); рапортами працівників поліції(а.с.2,7); постановою про закриття кримінального провадження(а.с.4-5); витягом з ЄРДР (а.с.6); протоколом огляду місця події від 09.06.2018 року (а.с.8-9); висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції(а.с.12); поясненнями ОСОБА_1І.(а.с. 13); протоколом допиту свідка ОСОБА_2 (а.с.14); протоколом допиту свідка ОСОБА_3 (а.с.15); ухвалою про призначення судової хімічної експертизи від 11.06.2018 року (а.с.17); висновком експерта від 17.07.2018 року №7-1125 (а.с.20-23); постановою про залучення до провадження речових доказів(а.с.24); квитанцією про отримання на зберігання речових доказів №152(а.с.25).
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП.
Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 в межах санкції ч.1 ст.44 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, наявність пом’якшуючої відповідальність обставини щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1І адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 44, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави понесені судові витрати у сумі 352,40 гривень 00 копійок (Банк ГУДКСУ в Запорізькій області р/р 31213206700004, МФО 813015, ЄДРПОУ отримувача 38025372, одержувач : УДКСУ в Заводському районі м. Запоріжжя, код бюджетної класифікації : 22030101 - "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через Заводський районний суд м.Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження в разі, якщо скарга не була подана.
Суддя Л.В. Безлер