Постанова № 75762784, 27.07.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.07.2018
Номер справи
760/17849/18
Номер документу
75762784
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/5824/18

у справі №760/17849/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходу і зборів Грабчак П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної України громадянина ОСОБА_2 (ОСОБА_2) - менеджера з продажу фірми ZHEJIANG FIRSD GROUP CO., LTD. 218 TI YU CHANG ROAD, HANGZHOU, CHINA, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України,

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшли зазначені матеріали.

З протоколу про порушення митних правил № 0348/10000/18 від 21.06.2018 вбачається, що 16.06.2018 в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на митну територію України з Китаю надійшов вантаж, а саме: «Вироби медичного призначення.». Товар було переміщено за товаросупровідними документами, а саме: контрактом № 201707 від 31.07.2017, інвойсом № Renon2018-06 від 01.03.2018, CMR № 721 від 16.06.2018.

Відправником товару є - ZHEJIANG FIRSD GROUP CO., LTD. 218 TI YU CHANG ROAD, HANGZHOU, CHINA

Отримувач товару є - ТОВ «Торговий дім «Віктер Плюс» 04210, Україна, м. Київ, пр. Героїв Сталінграда, 2-Г, корп.1.

Вищевказаний товар 18.06.2018 автомобільним транспортом держ. номер НОМЕР_1/НОМЕР_2 надійшов в зону митного контролю ВМО-1 митного поста «Західний» Київської міської митниці за адресою: м. Київ, вул. Малинська, 20, де в подальшому декларантом ОСОБА_3 18.06.2018 поданий до митного оформлення в режимі ІМ 40 за митною декларацією № 100010/2018/137539, в якій товари були заявлені як: Товар № 4 - Вироби із пластмас для транспортування та пакування товарів: Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 25 шт.-100 шт.; Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 50 шт.-100 шт.; Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 100 шт.- 100 шт.; Торговельна марка: «ВОЛЕС», Країна виробництва: CN, Виробник: Nantong Renon Laboratory Equipment Co.,Ltd.

18.06.2018 посадовою особою митниці було проведено митний огляд вищевказаного товару за митною декларацією № 100010/2018/137539. Митний огляд товару здійснено з урахуванням вимог п. 2 ст. 338 Митного кодексу України. Під час проведення митного огляду були виявлені товари в кількості, що не відповідає інформації у митній декларації та товаросупровідних документах, а саме перевищує заявлену кількість товару:

Товар № 4.Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 25 шт., згідно товаросупровідних документів заявлена кількість складає 100 штук, під час огляду встановлена фактична кількість 200 штук.

Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 50 шт., згідно товаросупровідних документів заявлена кількість складає 100 штук, під час огляду встановлена фактична кількість 350 штук.

Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 100 шт., згідно товаросупровідних документів заявлена кількість складає 100 штук, під час огляду встановлена фактична кількість 480 штук.

В своєму поясненні декларант ОСОБА_3 зазначила, що вона подала до митного оформлення товар «Вироби медичного призначення» за митною декларацією № 100010/2018/ 137539 на підставі документів, які були їй надані відправником товару.

Також, декларантом до митниці було надано лист відправника товару від 04.07.2016, в якому зазначається, що відправник товару, компанія ZHEJIANG FIRSD GROUP CO., LTD, CHINA в особі менеджера з продажу, громадянина ОСОБА_2 (ОСОБА_2) , надав документи, що містять неправдиві відомості щодо кількості відправлених товарів. Менеджер з продажу, громадянин ОСОБА_2 (ОСОБА_2) помилково відправив товар, що у своєї кількості перевищує кількість зазначену у товаросупровідних документах

Таким чином, в діях менеджера з продажу фірми відправника товару ZHEJIANG FIRSD GROUP CO., LTD, громадянина ОСОБА_2 (ОСОБА_2) наявні ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 статті 483 «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості товарів.

Безпосередні предмети правопорушення «Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 25 шт. - 100 шт.; Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 50 шт. - 250 шт.; Бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 100 шт.- 380 шт., всього 730 шт.», вилучені та згідно опису предметів у справі про порушення митних правил передані на зберігання на склад Київської міської митниці ДФС, за адресою : м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8а.

Вартість безпосередніх предметів правопорушення складає 12 015, 77 грн..

Представник органу доходів і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що проведеним досудовим провадженням у справі про порушення митних правил зібрано достатньо доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та винуватості особи, що притягується до адміністративної відповідальності у його вчиненні.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у її відсутності.

Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, суддя вважає, що орган доходів і зборів дійшов до обґрунтованого висновку про наявність в діях ОСОБА_2 митних правил та вірно кваліфікував його дії за ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки останній вчинив дії, які полягають у переміщені через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Винність ОСОБА_2 вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил, митною декларацією UA100010/2018/137539, товаросупровідними документами, інвойсом від 01.03.2018, коносаментом SHG46285A та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Вказані докази здобуті у визначеному законом порядку, відповідно до положень МК України, КУпАП.

У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Як видно з матеріалів справи, вартість предметів правопорушення становить 12015,77 грн., безпосередні предмети правопорушення вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні в Київській міській митниці ДФС.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України у виді штрафу в розмірі 12015,77 грн. з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 12015,77 грн..

Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - банківськими реквізитами - отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812; рахунок отримувача: 31114106026010; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) : 899998; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: адміністративний штраф.

Безпосередні предмети порушення митних правил вилучені відповідно до протоколу від 21.06.2018 року № 0348/10000/18 - бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 25 шт. - 100 шт.; бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 50 шт. - 250 шт.; бокс для скла предметного «ВОЛЕС» на 100 шт.- 380 шт., а всього 730 шт., які передані для зберігання на склад Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, б-р В. Гавела, 8-А, - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп., який необхідно сплатити за наступними реквізитами - Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; Код отримувача: /код ЄДРПОУ/ 38050812; Розрахунковий Рахунок отримувача: 31218206026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача /МФО/: 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: судовий збір.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: