
Провадження №3/760/5614/18
у справі №760/17159/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходу і зборів Грабчак П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної України менеджера ОСОБА_4 компанії «SHENZHEN SHIJIZHUOYUE IMPORT&ai ;EXPORT CO.,LTD.», яка зареєстрована у Китаї за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшли зазначені матеріали.
Згідно протоколу про порушення митних правил від № 0293/10000/18, від 25.05.2018, слідує, що 22.05.2018 у зоні діяльності Одеської митниці ДФС через митний кордон України з Китаю, відповідно до контракту від 20.11.2014 № ОМ-3, на підставі інвойсу від 18.04.2018 № 18-10674, коносаменту № МЕ0818040171, морським судном СМА CGM CONGO, у контейнері № TCNU5577496 було переміщено холодильники побутові та сейфи на адресу ТОВ "ОМНІТЕК СИСТЕМС" (код ЄДРПОУ 0038889514), яке зареєстроване за адресою: 03620, м. Київ, вул. Казимира Малевича, буд. 15, офіс 517, Україна, від відправника/експортера, а саме SHENZHEN SHIJIZHUOYUE IMPORT&aир;EXPORT CO.,LTD, яка зареєстрована у Китаї за адресою: RM808-809, BLOCK В, SOUTHER INTERNATIONAL PLAZA, YITIAN RD, FUTIAN DISTRICT, SHENZHEN, 518000, Китай.
Згідно з товаротранспортними накладними CMR від 24.05.2018 № 903/1 на автомобілі з реєстраційними номерами ВС1315НВ/ВС0609ХР товари були доставлені до зони митного контролю ВМО № 2 митного поста "Столичний" Київської міської митниці ДФС, розташованої в м. Києві на Столичному шосе, 100.
25.05.2018, ОСОБА_2, як особа/брокер ТОВ НВФ "УНІВЕРСАЛКОМ- СЕРВІС", уповноважена на роботу з митницею, заявила товари до ВМО № 2 митного поста "Столичний" для митного контролю та митного оформлення за митною декларацією UA100120/2018/384377 типу „ІМ - 40ДЕ".
За результатами спрацювання автоматизованої системи управління ризиками посадовою особою митниці направлені повідомлення 25.05.2018 щодо необхідності проведення митного огляду о 11:00 відповідно до ст.338 МКУ, з метою перевірки відповідності кількості та опису товарів і транспортних засобів даним, зазначеним у митній декларації, та відповідності до ст. 249 МК України, необхідність декларанта бути присутнім під час здійснення митного огляду товарів.
За результатами митного огляду встановлено, що оглянуті товари за описом та маркуванням являють собою: Тов.№1 - холодильники; Тов.№2 - сейфи.
Також під час проведення митного огляду контейнера № ТСNU5577496 виявлено товари, відомості про які відсутні у МД та ТСД, а саме: полиці до холодильників, чорного кольору - 10 шт. (1,612 кг.); полиці до холодильників, прозорого кольору - 6 шт. (0,862 кг.); полиці до холодильників, чорного кольору, закритого типу - 10 шт. (0,792 кг.); полиці до холодильників, білого кольору - 3 шт. (0,518 кг.); плати - 8 шт. (0,614 кг.); лампочки в холодильник - 8 шт. (0,390 кг.); комплекти замків для сейфів - 3 шт. (2,376 кг.); проводи - 8шт. (0,070 кг.).
Процедура декларування та порядок заповнення декларацій встановлені статтею 257 Митного кодексу України.
Згідно до ч. 1 ст. 257 МКУ - декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно до ч. 8 ст. 257 МКУ - митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:
1) п.5 ч.8 ст. 257 МКУ відомості про товари;
2) п.6 ч.8 ст. 257 МКУ відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати.
У відповідності до вимог ст. 262 МКУ товари, що перемішуються через митний кордон України, декларуються органу доходів і зборів, який здійснює митне оформлення цих товарів.
У відповідності до ч. 8 ст. 264 МКУ, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно із ч. 2 ст. 266 МКУ - перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Перед декларуванням товарів за МД від 25.05.2018 №UA100120/2018/384377, декларант ТОВ НВФ «УШВЕРСАЛКОМ-СЕРВІС» не звертався до митного органу із заявою щодо проведення фізичного огляду товарів.
Згідно із ч. 4 ст. 266 МКУ - у разі самостійного декларування товарів, декларантом передбачену Митним кодексом України відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Згідно із ч. 5 ст. 266 МКУ - особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов'язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.
Відповідно до пункту 2 ст. 459 МКУ, суб'єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягай 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Відповідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МКУ - посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
В поясненнях ОСОБА_3 представника/декларанта ТОВ НВФ «УНІВЕРСАЛКОМ-СЕРВІС», особи уповноваженої на роботу з митницею, фірма відправник зробила подарунок, у вигляді запасних частин до товарів, що декларуються.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинив дії, що виразилися у переміщені через митний кордон України полиць до холодильників, чорного кольору - 10 шт. (1,612 кг.); полиць до холодильників, прозорого кольору - 6 шт. (0,862 кг.); полиць до холодильників, чорного кольору, закритого типу - 10 шт. (0,792 кг.); полиць до холодильників, білого кольору - 3 шт. (0,518 кг.); плат (схеми) - 8 шт. (0,614 кг.); LED лампи до холодильника - 8 шт. (0,390 кг.); комплектів замків до сейфів - 3 шт. (2,376 кг.); датчики температури - 8шт. (0,070 кг.)., з приховуванням від митного контролю, з поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані стосовно кількості товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Отже, в діях ОСОБА_4, які спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості вантажних місць, найменування товарів, їх маркування, ваги та кількості, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке, передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
Представник органу доходів і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС та просив притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на те, що проведеним досудовим провадженням у справі про порушення митних правил зібрано достатньо доказів на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення та винуватості особи, що притягується до адміністративної відповідальності у його вчиненні.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у її відсутності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суддя вважає, що орган доходів і зборів дійшов до обґрунтованого висновку про наявність в діях ОСОБА_4 митних правил та вірно кваліфікував його дії за ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки останній вчинив дії, які полягають у переміщені через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо кількості вантажних товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Винність ОСОБА_4 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил, митною декларацією UA100120/2018/384377 типу «ІМ - 40ДЕ», товаросупровідними документами, інвойсу від 18.04.2018 № 18-10674, коносаменту № МЕ0818040171 та іншими матеріалами справи у їх сукупності.
Вказані докази здобуті у визначеному законом порядку, відповідно до положень МК України, КУпАП.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Як видно з матеріалів справи, вартість предметів правопорушення становить 1488,09 грн., безпосередні предмети правопорушення вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні в Київській міській митниці ДФС.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України у виді штрафу в розмірі 1488,09 грн. з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1488,09 грн..
Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - банківськими реквізитами - отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38050812; рахунок отримувача: 31114106026010; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) : 899998; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: адміністративний штраф.
Безпосередні предмети порушення митних правил вилучені відповідно до протоколу від 25.05.2018 року № 0293/10000/18 - полиці до холодильників, чорного кольору - 10 шт. (1,612 кг.); полиці до холодильників, прозорого кольору - 6 шт. (0,862 кг.); полиці до холодильників, чорного кольору, закритого типу - 10 шт. (0,792 кг.); полиці до холодильників, білого кольору - 3 шт. (0,518 кг.); плати (схеми) - 8 шт. (0,614 кг.); LED лампи до холодильника - 8 шт. (0,390 кг.); комплекти замків до сейфів - 3 шт. (2,376 кг.); датчики температури - 8шт. (0,070 кг.), які передані для зберігання на склад Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, б-р В. Гавела, 8-А, - конфіскувати.
Стягнути з гр. ОСОБА_4 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп., який необхідно сплатити за наступними реквізитами - Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; Код отримувача: /код ЄДРПОУ/ 38050812; Розрахунковий Рахунок отримувача: 31218206026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача /МФО/: 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: