
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/12372/16
УХВАЛА
07 серпня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Літвіної Н.М.
суддів Федотова І.В.
Сорочко Є.О.
при секретарі: Архіповій Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку ч. 4 ст. 229 КАС України клопотання представника Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про продовження строку виконання вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29 червня 2016 року №88/Р-13, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29 червня 2016 року № 88/Р-13, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2016 рік у розмірі 25000,00 грн.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 квітня 2018 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач - Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції вимог матеріального права та порушення норм процесуального права, просить оскаржуване судове рішення скасувати та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог. Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним.
У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України без фіксації судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за можливе зупинити провадження у справі, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що предметом даної справи є оскарження податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві від 29 червня 2016 року № 88/Р-13, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2016 рік у розмірі 25000,00 грн.
Згідно п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПК України (в редакції Закону від 24 грудня 2015 року № 909-VIII) об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Тобто, об'єктом оподаткування у 2016 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті (абз.2 п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПК України).
Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 016 року № 66 передбачено, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі Мінекономрозвитку) забезпечує роботу офіційного веб - сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) (п. 3 Методики).
Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Таким чином, для визнання автомобіля об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, зокрема середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється виключно Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Аналогічна правова позиція викладена постановах Верховного Суду від 10 травня 2018 року у справах № 826/15079/16, № 803/1502/16.
Водночас, в матеріалах справи відсутній розрахунок середньоринкової вартості автомобіля позивача станом на 01 січня 2016 року, який було використано відповідачем для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до норм ст. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судовому є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приписи ч. 3 ст. 77 КАС України визначають, що суд може витребовувати докази з власної ініціативи.
Згідно ч. 3 ст. 80 КАС України про витребовування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року зобов'язано Державну податкову інспекцію у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві в термін до 31 липня 2018 року надати докази по справі, а саме: інформацію щодо середньоринкової вартості легкового автомобіля марки Porsche, модель Macan, 3,0, внутрішнього згорання, бензин, рік випуску 2014 станом на 01 січня 2016 року, яка була використана відповідачем для прийняття податкового повідомлення-рішення від 29 червня 2016 року № 88/Р-13.
Водночас, зазначена інформація станом на 07 серпня 2018 року у вигляді відповіді Міністерства економічного розвитку у відповідача відсутня через ненадання такої інформації на його запит.
Враховуючи, що судом постановлено ухвалу про витребування доказів, яку з поважних причин не може виконати представник відповідача, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подане ним клопотання та продовжити строк виконання ухвали про витребовування доказів до 31 серпня 2018 року та зупинити у зв'язку з цим провадження по справі з підстав, визначених п. 10 ч. 2 ст. 236 КАС України - до 04 вересня 2018 року.
Керуючись ст. ст. 229, 290, 291, 311, 321, 328, 329 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання представника Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про продовження строку виконання вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року по справі № 826/12372/16.
Продовжити строк виконання ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року про витребовування доказів по справі № 826/12372/16 - до 31 серпня 2018 року.
Зупинити провадження у справі № 826/12372/16 - до 04 вересня 2018 року.
Ухвала суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст. 329 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Н.М. Літвіна
Судді Є.О. Сорочко
І.В. Федотов
Повний текст ухвали виготовлено 07 серпня 2018 року.