Постанова № 75755151, 08.08.2018, Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
08.08.2018
Номер справи
389/2142/18
Номер документу
75755151
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

08.08.2018

ЄУН 389/2142/18

провадження № 3/389/772/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 серпня 2018 року м. Знам’янка

Суддя Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області Проценко Олександр Миколайович, при секретарі Тумановій С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонер, депутат Трепівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області сьомого скликання, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

за участю прокурора Знам’янської місцевої прокуратури ОСОБА_2, порушника ОСОБА_1,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, на підставі рішення першої сесії сьомого скликання Трепівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області від 05 листопада 2015 року, з 05 листопада 2015 року до теперішнього часу здійснює повноваження депутата Трепівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області.

ОСОБА_1 будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 1 січня 2017 року суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону - депутатом 7-го скликання Трепівської сільської ради, Знам'янського району, Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 1 січня 2017 року до 1 травня 2017 року, в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов 'язані щорічно, до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), з урахуванням пункту 6 розділу II Закону № 1975-VIII від 23 березня 2017 року (Розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнити пунктом 5-1 такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше»), пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10 червня 2016 року №2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 24.06.2018 о 15 год. 12 хв., тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За даним фактом оперуповноваженим управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 27 липня 2018 року складено протокол №160/18 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права йому роз'яснені.

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав в повному обсязі та пояснив, що знав про необхідність подачі декларації про доходи за 2016 рік. Посадовими особами сільської ради проводилась роз’яснювальна робота про необхідність подачі декларацій депутатами, в тому числі за 2016 рік в строк до 1 травня 2017 року. Кожної весни кожного року проходить лікування, однак вважає себе винним, бо поважних причин пропуску строку подачі декларації не має. Дійсно створив чернетку і подав заповнену декларацію про доходи за 2016 рік - 24 червня 2018 року, ключ для підпису декларації виготовляв в цьому році.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення, декларацію ОСОБА_1 за 2016 рік з Єдиного державного реєстру декларацій, яка опублікована 24 червня 2018 року о 15.12 годині, письмове пояснення ОСОБА_1, рішення першої сесії сьомого скликанняТрепівської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області №1 від 05 листопада 2015 року, список депутатів Трепівської сільської ради сьомого скликання, рішення Національного агенства з питань запобігання корупції від 04 квітня 2017 року №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, його вина доведена в повному обсязі.

Пояснення порушника щодо перебуванні на лікарняному кожної весни кожного року, суд не приймає до уваги, оскільки вони належним чином, шляхом надання листків непрацездатності або довідок про перебування на стаціонарному лікуванні, тощо, не підтверджені, тож не свідчать про поважність пропустку строку подачі декларації.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, щире розкаяння як обставину, що пом’якшує відповідальність, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність та вважає, що ОСОБА_1 необхідно призначити мінімальне адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. На думку суду, накладення такого стягнення наразі є необхідним і буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.

Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятидесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) грн., який підлягає стягненню в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).

Відповідно до ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі, Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, місцезнаходження: вул.В.Перспективна,30 м.Кропивницький, 25006, Україна.

Реквізити для сплати штрафу:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: Знам’ян.УК/м.Знам’янка/21081100

Знам’ян.УК/Знам’янський р-н/21081100

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312

ОСОБА_4: Казначейство України (ЕАП)

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:

31118106011010 ( місто Знам'янка )

31112106011180 ( Знам'янський район )

КОД класифікації доходів бюджету: 21081100

Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783

ОСОБА_4: Казначейство України (ЕАП)

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31211256026001

КОД класифікації доходів бюджету: 22030106

Суддя Знам’янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_5