Рішення № 75753242, 08.08.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2018
Номер справи
803/1012/18
Номер документу
75753242
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1012/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Каленюк Ж.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернулася з позовом до Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (далі - Ковельське об'єднане управління ПФУ, Управління, відповідач) про визнання незаконними дій щодо обчислення стажу роботи та відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; зобов'язання зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, період роботи на посаді викладача Ковельської музичної школи, Любомльської музичної школи Волинської області та здійснити нарахування і виплату грошової допомоги в розмірі десяти пенсій за віком станом на день призначення пенсії, тобто з 05 серпня 2017 року, відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 з 05 серпня 2017 року призначено пенсію за віком, однак при цьому їй не було виплачено грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій згідно із чинним законодавством, хоча на час призначення пенсії педагогічний стаж позивача становив понад 40 років. Відповідач листом від 26 грудня 2017 року відмовив позивачу у проведенні зазначених виплат, зазначивши, що стаж роботи на посаді викладача у музичній школі становить 13 років 05 місяців 01 день і зараховується лише по 01 вересня 1992 року. Позивач вважає такі дії відповідача такими, що не відповідають вимогам діючого законодавства.

Так позивач зазначає, що відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також, якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Позивач стверджує, що посада викладача музичної школи включена до переліку посад педагогічних працівників та робота на такій посаді повинна бути зарахована до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років. Зокрема, відповідно до положень Закону України «Про позашкільну освіту» педагогічні працівники позашкільних начальних закладів мають право на пенсію за вислугу років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років. Крім того, у Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909, передбачена посада викладача в художніх та музичних школах.

Відтак, позивач вважає, що робота на посаді викладача музичної школи повинна бути зарахована до педагогічного стажу, що надає їй право на пенсію за вислугу років, а отже на отримання грошової допомоги.

З наведених підстав позивач просила задовольнити позов.

У відзиві на позов (а.с.83-84) відповідач його вимог не визнав. Свої заперечення обґрунтував тим, що Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191, передбачено зарахування до страхового стажу, який визначає право на виплату такої допомоги, періодів роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (постанова Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909). Відповідно до вказаного Переліку якщо музична школа відноситься до закладу чи установи освіти, то правом на пенсію за вислугу років в такій школі користуються, зокрема, викладачі, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Відповідач звертає увагу, що позивач працювала на посаді викладача Любомльської музичної школи (з 01 серпня по 12 вересня 1978 року) та Ковельської музичної школи (з 13 вересня 1978 року). Однак, оскільки ці школи є закладами позашкільної освіти, а посада викладача в таких закладах освіти Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, не передбачена, то позивач немає необхідного стажу роботи для виплати грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідач наголошує, що стаж роботи позивача на посаді викладача музичної школи зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, лише до 01 січня 1992 року, оскільки таке право належало позивачу відповідно до раніше діючого законодавства. Тому такий стаж становить 13 років 05 місяців 01 день.

Враховуючи викладене, відповідач вважає, що правомірно не зарахував ОСОБА_1 до стажу роботи для призначення пенсії за вислугу років період її роботи на посаді викладача в позашкільних закладах освіти, а отже, діяв виключно на підставі чинного законодавства та у межах своїх повноважень.

Керуючись викладеним, відповідач просив відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою від 27 червня 2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами (а.с.1).

Відповідно до частини п'ятої стаття 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи, що клопотання будь-якої сторони про виклик їх в судове засідання відсутні, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 29 серпня 2017 року звернулася до Ковельського об'єднаного управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком (а.с.45). При цьому подала відповідні документи, що визначені у розписці-повідомленні (а.с.46 -59).

З 05 серпня 2017 року позивачу ОСОБА_1 на загальних умовах призначено пенсію за віком, що стверджується протоколом №2207 від 01 вересня 2017 року (а.с.39). Як слідує з вказаного протоколу, загальний стаж позивача на час призначення пенсії становив 42 роки 8 місяців 24 дні.

26 грудня 2017 року відповідач листом №317/Ч-01 на звернення ОСОБА_1 від 13 грудня 2017 року повідомив, що музичні школи, в яких працювала позивач, знаходяться у підпорядкуванні відділу культури та віднесені до позашкільних навчальних закладів, а згідно з Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, право на пенсію за вислугу років в цій школі мають, зокрема, художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи. Посада викладача, на якій працювала позивач, в позашкільному навчальному закладі зазначеним Переліком не передбачена. Відтак, позивач немає відповідного стажу роботи, що давав би їй право на пенсію за вислугу років та відповідно на виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Управління також роз'яснило позивачу, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 01 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років, відповідно до раніше діючого законодавства зараховується до стажу роботи для призначення пенсії з вислугу років. Переліком закладів, організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 17 грудня 1959 року була передбачена посада викладача в музичній школі, яка відносилась до навчальних закладів та дитячих установ. Таким чином, час роботи позивача на посаді викладача у музичній школі зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років по 01 січня 1992 року і становить 13 років 05 місяців 01 день (а.с.7).

Позивач не погоджується з такими діями Управління та вважає, що має необхідний стаж роботи, що дає їй право на виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій згідно з нормами чинного законодавства, відтак звернулась до суду з даним позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов'язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Дії (рішення) відповідача як суб'єкта владних повноважень, що є предметом даного позову, підлягають оцінці судом на відповідність критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 КАС України. Так у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV тут і надалі в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Отже, право на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій мають особи за наявності таких факторів: досягнення особою пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону №1058-IV; робота в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»; наявність відповідного страхового стажу; не отримання ними будь-якої пенсії до цього.

Як встановлено пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (тут і надалі в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців.

З трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_2, копії якої наявні в матеріалах справи (а.с.25-27), слідує, що 01 серпня 1978 року позивач прийнята на посаду викладача по класу фортепіано в Любомльську музичну школу. На зазначеній посаді позивач працювала по 12 вересня 1978 року. 13 вересня 1978 року ОСОБА_1 прийнята на посаду викладача по класу фортепіано в Ковельську музичну школу, яка у вересні 1996 року відповідно до наказу Управління культури Волинської обласної державної адміністрації від 18 серпня 1996 року №63/1-4 була перейменована у Ковельську школу мистецтв. На момент звернення за призначенням пенсії позивач працювала на зазначеній посаді (тепер Комунальний заклад «Ковельська школа мистецтв»).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191 було затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати (далі - Порядок №1191).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років»; переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».

Як встановлено пунктом 5 Порядку №1191, грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення. Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати (пункти 6, 7 Порядку №1191).

Відповідно до положень статті 29 Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 року №1060-XII (чинного до 28 вересня 2017 року, з цього часу діє Закон України «Про освіту» від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII) структура освіти включає: дошкільну освіту; загальну середню освіту; позашкільну освіту; професійно-технічну освіту; вищу освіту; післядипломну освіту; самоосвіту.

Позашкільна освіта та виховання є частиною структури освіти і спрямовуються на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської та студентської молоді, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні (частина перша статті 38 Закону України «Про освіту»).

Згідно із статтею 5 Закону України «Про позашкільну освіту» від 22 червня 2000 року

№1841-III (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) структуру позашкільної освіти становлять: позашкільні навчальні заклади; інші навчальні заклади як центри позашкільної освіти у позаурочний та позанавчальний час, до числа яких належать: загальноосвітні навчальні заклади незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, професійно-технічні та вищі навчальні заклади I - II рівнів акредитації; гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі загальноосвітніх навчальних закладів, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, професійно-технічних та вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші навчальні заклади, установи; фонди, асоціації, діяльність яких пов'язана із функціонуванням позашкільної освіти.

Заклади позашкільної освіти можуть функціонувати у формі центрів, комплексів, палаців, будинків, клубів, станцій, кімнат, студій, шкіл мистецтв &?н;…&g ; (стаття 12 Закону України «Про позашкільну освіту»).

Відповідно до частини четвертої статті 21 вказаного Закону педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909 затверджений Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі - Перелік).

В розділі 1 «Освіта» даного Переліку зазначені вчителі, викладачі музичних шкіл.

Переліком встановлено, що в позашкільних навчальних закладах право на пенсію за вислугу років мають право громадяни, які працювали на таких посадах: директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

При цьому даною постановою посада викладача не була передбачена.

Кабінетом Міністрів України на виконання вимог пункту 4 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про позашкільну освіту» не було внесено відповідних змін та доповнень до Постанови №909 з метою реалізації права педагогічних працівників позашкільних закладів на пенсію за вислугу років відповідно до вимог статті 21 цього Закону.

Разом з тим, дорученням Кабінету Міністрів України від 06 січня 1996 року №397/21 за клопотанням Міністерства соціального захисту населення України від 01 лютого 1995 року №01-3/133-02-2 на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання поширено порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909, без внесення змін до неї.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001 року №433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад» затверджено перелік типів позашкільних навчальних закладів.

Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші) відносяться до позашкільних навчальних закладів (пункт 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001 року №433).

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963 затверджено Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників. Згідно із вказаним Переліком викладачі всіх спеціальностей є педагогічними працівниками.

Як вже зазначалось судом, в період з 01 серпня 1978 року і на час звернення про призначення пенсії позивач працювала на посаді викладача по класу фортепіано у музичній школі (Любомльській дитячій музичній школі, Ковельській дитячій музичній школі, Ковельській школі мистецтв). Як викладач позашкільного навчального закладу вона є педагогічним працівником.

За таких обставин суд дійшов висновку, що період роботи ОСОБА_1 на посаді викладача повинен зараховуватись Управлінням до спеціального педагогічного стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років. На день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону №1058-IV, позивач працювала у закладах комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і має страховий стаж понад 30 років на таких посадах; до призначення пенсії за віком позивач не отримувала будь-яку пенсію. З урахуванням сукупності таких обставин позивач має право на нарахування та виплату грошової допомоги, яка передбачена пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191.

Таким чином, дії відповідача щодо не зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоду роботи ОСОБА_1 на посаді викладача Любомльської дитячої музичної школи, Ковельської дитячої музичної школи (Ковельської школи мистецтв) на момент призначення їй пенсії та щодо відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є протиправними.

Відповідно до статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Керуючись принципом верховенства права, з урахуванням встановлених обставин та на підставі аналізу процитованих вище нормативно-правових актів суд дійшов висновку про наявність достатніх та необхідних правових підстав для задоволення адміністративного позову.

Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Як визначено частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд задовольняє позов, то слід присудити на користь позивача здійснені нею і документально підтверджені судові витрати (судовий збір) у сумі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.2).

Стосовно клопотання ОСОБА_1 звернути рішення суду до негайного виконання, то суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до пункту 1 частини першої статті 370 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць. Також відповідно до пункту 1 частини другої статті 370 КАС України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

Тобто, звернення до негайного виконання рішення суду стосується тих випадків, коли судом вирішується питання про стягнення пенсії. У даному випадку предметом спору не є стягнення виплати пенсії, яку позивач отримує щомісячно, а грошової допомоги, яка відповідно до пункту 7 Порядку №1191 має одноразовий характер, тому відсутні підстави для звернення до негайного виконання даного рішення.

Керуючись статтями 2, 6, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Незалежності, 101, ідентифікаційний код юридичної особи 37788984) щодо не зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоду роботи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на посаді викладача Любомльської дитячої музичної школи, Ковельської дитячої музичної школи (Ковельської школи мистецтв).

Визнати протиправними дії Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Ковельське об'єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, період роботи ОСОБА_1 на посаді викладача Любомльської дитячої музичної школи, Ковельської дитячої музичної школи (Ковельської школи мистецтв) станом на день призначення пенсії - 05 серпня 2017 року.

Зобов'язати Ковельське об'єднане управління Пенсійного фонду України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України судові витрати у сумі 704,80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя Ж.В. Каленюк