Постанова № 75748203, 07.08.2018, Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
07.08.2018
Номер справи
697/1465/18
Номер документу
75748203
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 697/1465/18

Провадження № 3/697/585/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.08.2018 Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Русакова Г.С.

за участю секретаря судових засідань – ОСОБА_1

прокурора – Лук’ященка Ю.І.

розглянувши матеріали адміністративного провадження, які надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи: Канівська міська рада, посада: головний спеціаліст,-

- за ч.2 ст.172-6 КУпАП, ч.2 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

18 липня 2018 року старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_3 складено протокол № ГП 207528 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_2 про те, що вона, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту Закону) суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 21.03.2017 набула у власність земельну ділянку загальною площею 755 м.кв., вартість об’єкта на дату набуття права становить 82567 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень), та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, без поважних причин, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, 18 липня 2018 року старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_3 складено протокол № ГП 207527 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_2 про те, що вона, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту Закону) суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 21.03.2017 набула у власність житловий будинок загальною площею 75,2 м.кв., вартість об’єкта на дату набуття права становить 219054 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень), та в порушення вимог ч.2 ст. 52 Закону, без поважних причин, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КпАП України, на особу, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому адміністративні справи № 697/1465/18 та № 697/1467/18 необхідно об'єднати в одну справу за № 697/1465/18.

В судовому засіданні ОСОБА_2 роз’яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, права зрозуміло.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП, визнала та погодилася з обставинами вчинення правопорушення, викладеними у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор, обставини викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2 ознак діянь, передбачених ч.2 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2, яка повністю визнала свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП та ч.2 ст. 172-6 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи суд вважає, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП та ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а саме «неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані», виходячи з наступного.

Згідно із ч.2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Порядок повідомлення про суттєві зміни у майновому стані регламентований положенням ч.2 ст. 52 Закону, згідно з яким у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

В судовому засіданні встановлено, що згідно розпорядження міського голови № 578к-р від 24.06.2011 ОСОБА_2 з 01.07.2011 призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради. Згідно розпорядження міського голови № 700-р від 29.07.2011 ОСОБА_2 з 01.08.2011 переведено на посаду головного спеціаліста.

Таким чином, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради ОСОБА_2 є посадовою особою місцевого самоврядування.

Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб’єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов’язки передбачені ст. ст. 45, 52 Закону.

Згідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону, суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

21.03.2017 ОСОБА_2, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, згідно договору дарування № 573 від 21.03.2017 набула право власності на об’єкт нерухомого майна – земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: вул. Потужнього, 30, м. Канів, Черкаська область, вартість якої на момент набуття складала 82567 грн.

21.03.2017 ОСОБА_2, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, згідно договору дарування № 572 від 21.03.2017 набула право власності на об’єкт нерухомого майна – житловий будинок, який знаходиться за адресою: вул. Потужнього, 30, м. Канів, Черкаська область, вартість якого на момент набуття складала 219054 грн.

У подальшому, 21.03.2017 державним нотаріусом Канівської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 проведено державну реєстрацію прав та їх обтяжень на вказані об’єкти нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та зареєстровано вказаний житловий будинок та земельну ділянку на праві приватної власності за гр. ОСОБА_2

Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 після набуття 21.03.2017 права власності на вказані об’єкти нерухомого майна - житловий будинок та земельну ділянку, не повідомила у десятиденний термін Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані, шляхом заповнення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Разом з тим, згідно вимог ч.2 ст.52 Закону граничний термін повідомлення про суттєві зміни для ОСОБА_2 був визначений 31.03.2017, тобто десятий день після набуття права власності на нерухоме майно - житловий будинок та земельну ділянку.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» з 1 січня 2017 року установлено розмір мінімальної заробітної плати у сумі 1600 грн.

Відповідальність за ч.2 ст. 172-6 КУпАП настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту Закону) суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно договорів дарування № 573 та № 572 від 21.03.2017 набула право власності на об’єкти нерухомого майна — житловий будинок та земельну ділянку, які знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Канів, вул. Потужнього, 30, вартість яких на момент набуття у власність складала відповідно 219054 грн. та 82567 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень), та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону, без поважних причин, не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Факт правопорушення підтверджується:

- фотокопією сторінки публічної частини інформаційно- телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_2;

- електронною декларацією за 2017 рік ОСОБА_2;

- поясненням ОСОБА_2;

- витягом з державного реєстру речових прав;

- копією сторінок 1, 2, 3, 12, 13 паспорту ОСОБА_2 серії СМ № 920428;

- копією картки фізичної особи-платника податків № НОМЕР_1;

- попередження про проведення перевірки;

- кодексом державного службовця;

- іншими зібраними в результаті розгляду та доданими до протоколу матеріалами.

Відповідно до ст. 36 КпАП України, якщо особа, вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2, яка вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала повністю, суд вважає, що для її перевиховання, стимулювання поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 40-1, ст.172-6, 247, 251, 252, 268, 283, 284, КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП та ч.2 ст. 172-6 КУпАП, та на підставі ст. 36 КУпАП, накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот грн.) гривень.

Розрахункові рахунки для сплати штрафів: код отримувача (ЄДРПОУ): 38048557; одержувач: Канівське УК/Канів/21081100; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; номер рахунку: 31110106023006; код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІПН-3141613689) судовий збір на користь держави за ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в сумі 352 грн. 40 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України, місце знаходження вул.Липська, 18/5 м.Київ, 016001; отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Канівський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя /підпис/ ОСОБА_5

З оригіналом згідно: оригінал зберігається при матеріалах справи № 697/1465/18

Суддя Канівського

міськрайонного суду ОСОБА_5