
УХВАЛА
06 серпня 2018 р.Справа № 820/2696/18 Харківський апеляційний адміністративний суд у складі
Головуючого судді: Донець Л.О.
Суддів: Мельнікової Л.В. , Перцової Т.С.
розглянувши клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження за апеляційною скаргою на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.05.2018р. по справі № 820/2696/18
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
12 квітня 2018 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач), в якому просив: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку та виплати позивачу пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських;
зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 23 травня 2018 року позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати позивачу, пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
У частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.ст.51,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських - відмовлено.
Стягнуто на користь позивача судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Позивач, не погодившись з судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23 травня 2018 року частково змінити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги посилається на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального права.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16.07.2018 року зупинити провадження у справі №820/2696/18 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.05.2018р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
02.08.2018 року на адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі. В обґрунтування клопотання вказує, що для вирішення необхідно застосувати рішення Верховного Суду від 15.02.2018 року по зразковій справі №820/6514/17 (Пз/9901/18), яке набрало законної сили, та є аналогічним за позовними вимогами.
Розглянувши вказане клопотання, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення та поновлення провадження у справі, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 237 КАС України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач, в поясненнях на подану апеляційну скаргу, серед іншого, посилається на те, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Харківській області від 08.06.2017 року № 100/35445-2003020092, та від 24.03.2018 № 100/35445-2003020092 містить дані про грошове забезпечення, які не можуть бути враховані для перерахунку пенсії. Крім того, зазначає, що вказані довідки за листами Головного управління МВС України в Харківській області, слід вважати недійсними, що узгоджується із правовою позицією Верховного Суду викладені у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
02 лютого 2018 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі за позовом до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
З вказаної ухвали Верховного Суду від 02.02.2018 встановлено, що у зразковій справі позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", починаючи з 01 січня 2016 року, а також ненаправлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії;
зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) 1960,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 95% - 6517,00 грн., премія (55%) 7357,35 грн., а всього 20734,35 грн.;
встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
Позов умотивований тим, що позивач є пенсіонером МВС України та йому призначено пенсію за вислугу років. На виконання вимог законодавства, яким встановлені підстави для перерахування пенсійного забезпечення, Ліквідаційна комісія склала та подала до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку №15205 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до змісту якої вона складена відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів від 15.11.2015 року №988, Наказу МВС від 06.04.2017 року №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою займаною ним на час звільнення із органів внутрішніх справ старший слідчий в особливо важливих справах організаційно-методичного відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області відповідає посаді старший слідчий в ОВС та становить: посадовий оклад 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) 1960,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0%) - 0,00 грн., премія (2,32%) 159,15 грн., а всього 7019,15 грн.
Зазначає, що у вказану довідку не включено всі види грошового забезпечення, які йому нараховувались під час проходження служби, а тому, на думку позивача, Ліквідаційна комісія не внесши до Довідки №13205 всі види грошового забезпечення та зменшивши розмір премії, створила передумови для їх неврахування під час перерахунку пенсії, чим порушила його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.
Враховуючи вказані обставини, колегія суддів дійшла висновку, що рішення в адміністративній справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) має суттєве значення для вирішення справи даної справи.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року відмовлено у задоволенні позову у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а). Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення Верховного Суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
З Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено, що ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 02.04.2018 року відкрито апеляційне провадження у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Зважаючи на вищевказане, рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) не набрало законної сили.
За обставинами справи № 820/6514/17 (Пз/9901/18) зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Ці довідки повинні бути чинними.
Як вбачається із матеріалів даної справи № 820/2696/18 раніше видані позивачу довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області є недійсними, до отримання листів від 23, 24 березня 2018 року (а.с. 24).
Виходячи із викладеного, колегія суддів не вважає таке клопотання обгрунтованим.
За правилами п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що обставини, які зумовили зупинення провадження у даній справі не усунені, а тому правові підстави для поновлення провадження у справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 236, 237, 248, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И Л А:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі № 820/2696/18 відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Донець Л.О.Судді Мельнікова Л.В. Перцова Т.С.