
Справа № 2240/2662/18
УХВАЛА
06 серпня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук О.К., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області , Головного інспектора будівельного нагляду УДАБІ у Хмельницькій області Майстер Наталії Анатоліївни про визнання протиправними та скасування наказу та рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суд з позов до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області, Головного інспектора будівельного нагляду УДАБІ у Хмельницькій області Майстер Наталії Анатоліївни, в якому просять визнати протиправними та скасувати наказ №69-д від 08.08.2016 року та рішення №69-д від 08.08.2016 року Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об'єкта до експлуатації, яким скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Добудова магазину промислових товарів до торгівельного центру за адресою Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул Есенська, 2" від 26.04.2013 року №082131160483 (замовник будівництва ОСОБА_1) та декларації про готовність об'єкта до експлуатації "Магазин промтоварів (Добудова магазину промислових товарів до торгового центру) Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул Есенська, 2" від 27.05.2015 року №ХМ142152080424 (замовник будівництва ОСОБА_1).
Вимоги до позовної заяви визначені статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 160 КАС України, оскільки не містить позовних вимог до кожного з відповідачів та обґрунтування порушених прав кожним з них.
Строки звернення до суду визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
У поданій позовній заяві позивачі просять визнати протиправними та скасувати наказ №69-д від 08.08.2016 року та рішення №69-д від 08.08.2016 року Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області. До суду з цим позовом вони звернулись в липні 2018 року, тобто з пропуском встановленого Кодексом адміністративного судочинства строку звернення до суду.
Всупереч вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивачі не надали докази та не навели обґрунтування щодо причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодекс адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного позовну заяву необхідно залишити без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з викладом змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів окремо та обґрунтуванням порушення прав кожним з них, надання документально обґрунтованого пояснення щодо причин пропуску строку звернення до суду або заяви про поновлення цього строку.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення їм ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.К. Ковальчук