
11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову в ухваленні додаткового судового рішення
06 серпня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/246/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про ухвалення додаткового судового рішення у справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області (далі - позивач, УДКС України у Старобільському районі Луганської області) про ухвалення додаткового судового рішення у справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі - відповідач, ГТУЮ у Луганській області) про визнання незаконною та скасування постанови, після уточнення якої заявник просив суд:
- ухвалити додаткове судове рішення про стягнення з Державного бюджету України на користь управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області судовий збір за подання апеляційної скарги від 19 березня 2018 року № 05-07/329 на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року по справі № 812/246/18 в сумі 1762, 00 грн.
В обґрунтування заяви про ухвалення додаткового судового рішення позивач зазначив, що у провадженні судді Луганського окружного адміністративного суду Кисельової Є.О. перебувала справа № 812/246/18 за позовною заявою управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року по справі № 812/246/18 позовну заяву управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області з доданими до неї документами було повернуто позивачу.
Заявник зазначає, що з метою оскарження ухвали суду від 06 березня 2018 року про повернення позовної заяви, було подано до Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу від 19 березня 2018 року № 05-07/329.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2018 року по справі № 812/246/18 апеляційну скаргу було залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору.
У відповідності заяви про усунення недоліків і розподілу судових витрат від 10 квітня 2018 року за № 05/07/382 заявником було усунуто недоліки апеляційної скарги та сплачено судовий збір до Донецького апеляційного адміністративного суду у розмірі 1762,00 грн. згідно платіжного доручення № 135 від 10 квітня 2018 року, зазначає заявник.
Із змісту заяви про ухвалення додаткового судового рішення вбачається, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2018 року апеляційну скаргу на ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року задоволено. Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року по справі № 812/246/18 скасовано та направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду. При цьому, згідно зазначеної постанови питання щодо розподілу судових витрат судом не було вирішено.
12 червня 2018 року ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду у задоволенні заяви управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про винесення додаткового судового рішення про повернення судового збору відмовлено.
На підставі всього вищевикладеного, заявник просив прийняти уточнену заяву про ухвалення додаткового судового рішення до розгляду.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2018 року вирішено здійснити розгляд заяви про ухвалення додаткового судового рішення по справі № 812/246/18 без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) (т.2 арк.спр.1).
Розглянувши питання про прийняття додаткового судового рішення по справі № 812/246/18, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року позовну заяву управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови повернуто позивачу (т. 1 арк.спр.23).
Управлінням Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області було подано апеляційну скаргу на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року ( т. 1 арк.спр.26-28).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2018 року апеляційну скаргу управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області - залишено без руху у зв'язку із несплатою апелянтом судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду (арк.спр.62).
Відповідно до заяви про усунення недоліків та розподіл судових витрат, позивачем було сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги УДКСУ у Старобільському районі на ухвалу ЛОАС від 06 березня 2018 року по справі 812/246/18 до Донецького апеляційного адміністративного суду , призначення платежу *,101;37858396;КЕКВ 2800 у розмірі 1762,00 грн, що підтверджується відповідним платіжним дорученням № 135 від 10 квітня 2018 року (т.1 арк.спр. 66).
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2018 року ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року у справі № 812/246/18 - скасовано та направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду (арк.спр.80-81).
Згідно частини першої статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Частиною другою статті 252 КАС України встановлено, що заяву про ухвалення додаткового судового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання судового рішення.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви (частина третя статті 252 КАС України).
Водночас, частиною другою статті 142 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якою визначені підстави повернення судового збору, передбачено, що у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови від позову, визнання позову відповідачем на стадії перегляду рішення в апеляційному чи касаційному порядку суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення скаржнику (заявнику) п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні відповідної апеляційної чи касаційної скарги.
У свою чергу, законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року за № 3674-VI (далі - Закон № 3674- VI).
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат, визначено частиною першою статтею 1 Закону № 3674- VI.
Разом з тим, відповідно до абзацу третього частини першої статті 3 Закону № 3674 - VI, судовий збір справляється, зокрема: за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України.
Положення статті 142 КАС України кореспондуються із статтею 7 Закону № 3674 - VI, відповідно до якої сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Таким чином, зазначені нормативно - правові норми чітко визначають та законодавчо встановлюють порядок повернення судового збору, сплаченого при подачі відповідної апеляційної чи касаційної скарги.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що УДКС України у Старобільському районі Луганської області при зверненні до Донецького апеляційного адміністративного суду із апеляційної скаргою на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року було сплачено судовий збір за подання такої скарги у розмірі 1762,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 135 від 10 квітня 2018 року (т.1 арк.спр.66).
Донецьким апеляційним адміністративним судом розглянуто апеляційну скаргу по суті та скасовано ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року не з підстав, визначених у частині другій статті 142 КАС України. Таким чином, судовий збір у даному випадку не повинен був повертатись апеляційним судом заявнику.
Крім того, у суду відсутні підстави для повернення судового збору відповідно до положень статті 7 Закону № 3674- VI.
При цьому, суд зазначає, що Луганський окружний адміністративний суд не наділений повноваженнями щодо повернення судового збору, сплаченого за подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Проаналізувавши матеріали справи та наведені вище законодавчі положення, суд дійшов висновку про відмову в ухваленні додаткового судового рішення за заявою управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області.
Керуючись статтями 2,7,8,9,19, 142, 252, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про ухвалення додаткового судового рішення у справі № 812/246/18 за позовом управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання незаконною та скасування постанови - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.О. Кисельова