
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2018 р. № 814/860/18 м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", вул. Галини Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029
до відповідача:Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській, вул. Енергобудівників, 5, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002
про:визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.10.2016 № 0004541300, № 0004551300, № 0004561300, № 0004521300, № 0004531300,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання безпідставним і протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0004541300 від 28.10.2016 « Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування), або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, визнання безпідставним і протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.10.2016 № 0004551300, № 0004561300, №0004521300, №0004531300.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що податок на доходи фізичних осіб, військовий збір були нараховані своєчасно та перераховані до бюджету у день виплати доходу (заробітної плати), але із затримкою строків виплати передбачених КЗпП та термінів сплати ПДФО, але позивач не допускав порушень передбачених ст.127 ПК України. Виплата коштів працівникам була здійснена з порушенням строків, оскільки були відсутні кошти у філії.
Відповідач надав заперечення проти позову, просить у задоволенні позову відмовити, оскільки при проведенні перевірки були встановлені порушення позивачем норм Податкового кодексу, тому податкові повідомлення-рішення є законними й обґрунтованими.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
Актом «Про результати документальної планової виїзної перевірки філії «Южноукраїнська ДЕД» ДП «Миколаївський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 по 30.06.2016 встановлено порушення:
-пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.1.5. п.168 ст.168, п.176.2 ст.176 ПК України , а саме несвоєчасне перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб в розмірі 149901,44 грн., -пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.1.5. п.168 ст.168, п.176.2 ст.176 ПК України та згідно п.129.1, п.129.3, п.129.4 ст.129 ПКУ за несвоєчасне перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб в розмірі 149901,44 грн., нарахована пеня з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення податкового боргу або на день його погашення (його частини), у залежності від того, яка з величин є більшою, за кожен календарний день прострочення в його сплаті за період з 01.01.2013 по 30.06.2015 в розмірі 49407,67 грн.,
-пп. б) п.176.2 ст.176, пп.51.1 ст.51, пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПКУ в частині несвоєчасної подачі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ),
-розділу ХХ підрозділу 10 п.161 Перехідних положень ПКУ, пп.168.1.2. п.168.1, пп.168.1.5, п.168.1 ст.168, ст.171, п.176.2 ст.176 ПКУ та згідно п.129.1, п.129.3, п.129.4 ст.129 ПКУ. За несвоєчасне перерахування до бюджету військового збору нарахована пеня з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, за кожен календарний день прострочення в його сплаті за період з серпня 2014 по 30.06.2015 в розмірі 279,94 грн.
За наслідками перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення від 28.10.2016:
-№ 0004541300, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 96128,65 грн. (штрафні санкції),
-№ 0004551300, яким визначено суму грошового зобов'язання з військового збору на загальну суму 1 870,19 грн. (штрафні санкції),
-№ 0004561300, яким визначеного суму грошового зобов'язання з військового збору на загальну суму 279,94 грн. ( сума пені).
-№0004521300, яким застосовані штрафні санкції на загальну суму 510грн. за платежем податок на доходи фізичних осіб,
-№0004531300, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 48 686,80 грн. (сума пені).
Перевіркою встановлено несвоєчасне перерахування податку на доходи фізичних осіб під час виплати заробітної плати з 01.01.2013, тому з урахуванням ст.102 ПК України до позивача була застосована штрафна санкція за несвоєчасне перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб під час виплати заробітної плати за період з 31.01.2014 по 31.07.2016 в сумі 96 128,65 грн. та пеня за період з 30.07.2013 по 31.07.2016 в сумі 48686,80.
Згідно розрахунку штрафних санкцій, за порушення податкового законодавства за період з 31.01.2013 по 31.03.2014 застосовано штраф у розмірі 10%, за період з 01.04.2014 по 31.01.2016 застосовано штраф у розмірі 20 % визначеного п.126.1 ст.126 ПК України та за період з 01.02.2016 по 31.07.2016 застосовано штраф у розмірі 25% визначеного п.127.1 ст.127 ПК України.
Перевіркою дотримання позивачем обов'язків щодо подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) встановлено, що за перевіряємий період податкові розрахунки сум доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку надавались до контролюючого органу не своєчасно: за Ікв.2014 звіт подано 13.05.2015, кінцевий строк подання до 09.05.2014, за 4 кв.2014 звіт подано 15.06.2016, кінцевий строк подання до 09.02.2015, за 4 кв. 2015 року звіт подано 15.03.2016, кінцевий строк подання 09.02.2016.
Перевіркою встановлено несвоєчасне перерахування військового збору за період з 31.08.2014 по 30.06.2016 на суму 35252,50 грн., чим порушено вимоги Податкового Кодекса України та нараховано штрафні санкції в сумі 1870,19 грн. та пені в сумі 279,94 грн.
Відповідно до п.168.1.2, п.168.1.5 ст.168 ПК України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Згідно з п.176.2 ст.176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Відповідно до розділу ХХ підрозділу 10 п.16-1 Перехідних положень тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.
Статтями 126-127 ПК України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Згідно з ст.129 ПК України ( в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом. Нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань. Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Позивач обґрунтовує протиправність податкових повідомлень-рішень тим, що податок на доходи та військовий збір були нараховані, утримані та перераховані до бюджету, хоча із затримкою виплати заробітної плати, в зв'язку з відсутністю фінансування, але у день виплати заробітної плати, тому порушень ст.127 ПК України немає.
Суд не погоджується з позицією позивача, оскільки, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду (п. 168.1.5.ст.168 ПК України). Позивачем цього не було зроблено, в зв'язку з відсутністю фінансування. Чинним законодавством не передбачено звільнення платника податку від сплати до бюджету податків та зборів , в зв'язку з відсутністю фінансування, тому штрафні санкції та пеня нараховані правомірно.
Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивач взагалі не надав суду будь-яких доказів на спростування висновків контролюючого органу стосовно несвоєчасності подання звітів форми № 1 ДФ, тому штрафні санкції нараховані правомірно.
Відтак, позов задоволенню не підлягає.
Судовий збір покладається на позивача.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Галини Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029, ідентифікаційний код 31159920) до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській (вул. Енергобудівників, 5, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002 ідентифікаційний код 39555695) відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко